Skocz do zawartości

M78 w Orionie


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie zauważyłem tu żeby ktoś ukrywał tu tajniki akwizycji czy obróbki . Uważam że jeśli masz mało odpowiedzi na problemy związane z twoim setupem to dlatego że chyba tylko ty i Mariusz używacie  RASA .

Co do obróbki to przecież Paweł prowadził już kilka warsztatów z obróbki na zlotach . Zobacz też wątek zimowego zlotu gdzie nie ma oficjalnych warsztatów a jednak oferuje pomoc jeśli ktoś zwrócił się z takim pytaniem. Ponadto cyklicznie odbywa się RODOS gdzie chyba można uzyskać odpowiedzi na najbardziej zaawansowane tematy obróbki astrofoto.  A najważniejsze jest to że praktycznie do każdego obiektu podchodzi się indywidualnie i nie ma jednej drogi w procesie obróbki zdjęć tak jak nie ma jednoznacznej oceny tego samego zdjęcia.

 

Nie da się też uciec od tego że w większości znamy się osobiście i pewnie jakoś to wpływa na wypowiedzi w wątkach . Zobacz też jak sam wypowiadasz się w swoich postach . To zdjęcie w wątku którym się wypowiadamy bardzo mi się podoba poza szczegółem na który zwróciłem uwagę czyli usunięcie fragmentu pętli Barnarda, odpisałeś "wyciąłem nieco" . Czy to jest merytoryczna odpowiedź ? 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubaman napisał:

Maciek, mam zupełnie inne zdanie. Jest grupa która Cię ewidentnie nie lubi za to, że osiągnąłeś więcej niż oni. OK.  Ale co do zasady uważam, że Twoje prace są oceniane wyjątkowo łagodnie jak na kogoś, kto jest guru w temacie i ocenia konkursy ogólnopolskie. Co do ignorowania to jeśli dobrze rozumiem, potwierdziłeś,  że do tego dochodzi..

Szkoda Kuba że znów oceniasz mnie a do zdania dotyczącego spojrzenia w lustro zupełnie się nie odniosłeś. No ale każdy czyta co chce. Myślę że już kiedyś to napisałem ale powtórzę - mamy zupełnie inne podejście do astrofotografii, idziesz swoją drogą i dlatego przyznaję się bez bicia- ja Twoje prace  i posty czytam ale ani ich nie oceniam ani się na temat Twoich pomysłów nie wypowiadam. To wykracza poza moją "strefę komfortu" a ponieważ hobby ma być przyjemnością więc nie zamierzam.

Życzę Ci dużo powodzenia w realizacji zamiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, powiedz gdzie ja oceniam Ciebie w cytowanej wypowiedzi?

Istnieje ewidentnie w tym wątku problem wypaczenia znaczeń.

Ja piszę, że mam dość arogancji, braku obiektywizmu, koleżeństwa i empatii, i tak dalej. Reaguję tylko na niemądrą zaczepkę. Nigdzie nie napisałem, że przeszkadza mi krytyka czy zła ocena mojej pracy. Miło by było, gdyby była choć taka. Fajnie by było się o coś pospierać.

 

Ktoś pisze, że ja nie lubię krytyki, że chcę więcej lajków, itp., a Ty zwracasz mi uwagę że powinienem najpierw ocenić sam siebie. Ludzie..  dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.