Skocz do zawartości

NGC 2024, IC 434, B33 w Ha z miasta


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, isset napisał:

Wydaje mi się, czy wersja z qhy8l jest bardziej szczegółowa? Nie, pewnie wydaje mi się, bo sam mam qhy8l :original:

Ja też mam takie wrażenie... ale gdybyś nie napisał to bym się nie odezwał :). To z mono jest gładkie jak pupa niemowlaka ale wersja z OSC mi się bardziej podoba chyba ze względu na wyostrzenie, mikro-kontrast ect .. np na prawo od konia jest więcej szczegółów...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, isset napisał:

Wydaje mi się, czy wersja z qhy8l jest bardziej szczegółowa? Nie, pewnie wydaje mi się, bo sam mam qhy8l 

Do QHY8L miałem podpiętego newtona 150/750 oraz dość agresywny (niezamierzenie :)) postprocessing, więc może być takie wrażenie na pierwszy rzut oka :) Jedyne co było lepsze w tym zdjęciu to... miejscówka :)

 

edit: przeczytałem co napisał rambro, zaraz wrzucę porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto porównanie. Jak teraz spojrzałem na te zdjęcia to mógłbym faktycznie na nowszym pokusić się o odrobinę więcej mikrowyostrzania.

Jak dla mnie nowsze zdjęcie nieco się detalem broni - mimo że przed sobą miałem niemal centrum Wwy (starsze zdjęcie robione z południa Wwy, warunki nieporównywalnie lepsze).

 

najpierw cop 1:1 z obu zdjęć (skala setupów: nowy 1,39"/px stary 2,15"/px)

s1.jpg

 

a tu nowsze na oko zresizowane

s2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, isset napisał:

Jak dla mnie stare nadal zawiera więcej drobnych szczegółów.

Też mam takie wrażenie, ale dodatkowo poddałem porównanie obiektywnej ocenie przez bezstronnego "eksperta", który na moich zdjęciach zwykle widzi tylko kolorowe kropki :). Padło pytanie na którym zdjęciu więcej widać .... na obu wersjach żona wskazała zdjęcie po prawej ....

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wyzwanie przyjęte ;)
Przepuszczę lewe zdjęcie przez mikser ;) i zobaczymy co wyjdzie.

 

edit: przyjrzyjcie się okiem astrofotografa ;) gwieździe na czole konia np. i falom po lewej stronie mordy konia - tam są elementy których jednak na prawym nie widać. Prawe "zwodzi" przeprocesowaniem ;)

 

Ale jak napisałem - zobaczę co się da wycisnąć z materiału po lewej :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.