Skocz do zawartości

Barnard 228 w Wilku (dwie wersje)


napoleon

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat patrzenie ślepo na histogram w przypadku takiego zdjęcia, gdzie cały kadr wypełniają pyły, uważam za niepoprawne. Tutaj całe tło jest w naturalny sposób lekko brunatne. Też nie do końca pasuje mi kolor, ale zrównanie czerwieni raczej nie da poprawnego efektu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście szkoda takiej fajnej pracy i pozostawienia jej w obecnej postaci ;)

Piotrze nie uzurpując sobie prawa do posiadania referencyjnej pracy ( ani trochę) może Cię jednak zdopinguje do zmian i innego spojrzenia

 

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MateuszW napisał:

Akurat patrzenie ślepo na histogram w przypadku takiego zdjęcia, gdzie cały kadr wypełniają pyły, uważam za niepoprawne.

Pozwolę sobie całkowicie się z Toba nie zgodzic ;) Histogram jest wyrocznia w każdym zdjęciu i o ile niekiedy w celach artystycznych ktoś lekko wycina któryś z kanałów lub innym farbuje dla poprawienia odbioru w SHO czy w innych kombinacjach z NB to w RGB jest to już bardzo rażące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, .zombi. napisał:

Pozwolę sobie całkowicie się z Toba nie zgodzic ;) Histogram jest wyrocznia w każdym zdjęciu i o ile niekiedy w celach artystycznych ktoś lekko wycina któryś z kanałów lub innym farbuje dla poprawienia odbioru w SHO czy w innych kombinacjach z NB to w RGB jest to już bardzo rażące.

 

16 godzin temu, MateuszW napisał:

Akurat patrzenie ślepo na histogram w przypadku takiego zdjęcia, gdzie cały kadr wypełniają pyły, uważam za niepoprawne. Tutaj całe tło jest w naturalny sposób lekko brunatne. Też nie do końca pasuje mi kolor, ale zrównanie czerwieni raczej nie da poprawnego efektu.

Ja w PSie zaznaczam sobie kilka obszarów tła 11x11 pikseli i wtedy kalibruję sobie kolor tła według tych punktów, więc histogram jest wyrocznią, tyle że nie jako całość zdjęcia a jako tło. Dobrze myślę czy nie? 

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, napoleon napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim za inspirujące uwagi.

Tak, obrazek piękny. Jednak w pierwszych klatkach jak dla mnie było za dużo "mułu". Ta wersja jest zdecydowanie bardziej klarowna z większą przestrzenią kolorystyczną. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.