Jump to content

Rośliny w egzoplanetach nadających się do zamieszkania mogą wyglądać fioletowo


Recommended Posts

Oto kilka oszałamiających możliwości na temat egzoplanet nadających się do zamieszkania:

1. Kolor nieba może być jasnoniebieski, podobny do koloru nieba na Ziemi latem.

2. Oceany mogą być płytkie, z turkusowo-niebieskim kolorem.

3. Roślinność może obejmować więcej regionów niż na Ziemi, a kolor drzew może być purpurowy.

Czy zgadzasz się z tymi hipotezami?[/b]

Edited by Alberto
Link to post
Share on other sites

Noworoczny troll?

Film przedstawia zero faktów opartych na jakichkolwiek badaniach. 

Nie nazwałbym tego hipotezami - maks przypuszczeniami, opartymi na wyobraźni autora filmu. 

 

Link to post
Share on other sites

Fu Czou przez całe życie uczył się w słynnej szkole Tio Nana sztuki zabijania smoków,ale nigdy nie udało mu się sprawdzić ile się nauczył...

PS. Troll jak żywy, z rodziny płaskoziemców zapewne.

Edited by wessel
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się, to są bzdury. Oceany, będą różowe, drzewa czerwone, ale niskie  . A roślinność będzie pokrywać 66 %planety, ale tylko na zachodzie. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, sidiouss napisał:

Noworoczny troll?

Film przedstawia zero faktów opartych na jakichkolwiek badaniach. 

Nie nazwałbym tego hipotezami - maks przypuszczeniami, opartymi na wyobraźni autora filmu. 

 

To fakt, są to najwyżej przypuszczenia oparte na wyobraźni.

 

Ale patrząc na to z innej strony 100 lat temu raczej mało kto uwierzyłby że człowiek wyląduje na księżycu, wyśle łaziki na Marsa i będzie nimi sterował z Ziemi, nie wspominając już o istnieniu pulsarów, czarnych dziur, magnetarów itd.

 

Na razie można tylko się domyślać jak mogą wyglądać rośliny na egzoplanetach których nawet nie widzieliśmy (metoda tranzytu, lub mierzenie prędkości radialnych raczej mało nam mówi o wyglądzie takich egzoplanet, oprócz faktu ich istnienia i ewentualnego osadzenia nich w ekosferze) !

 

Nie wspominając już o innych formach życia (oczywiście nie mam tu na myśli zielonych ludków którzy budują gwiazdę śmierci). Ale zapewne będą się tak różnić od tego co mamy na ziemi, że nawet porównując dwa odmienne gatunki na Ziemi, będą bardziej podobne niż to co jest daleko stąd :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, anatol napisał:

Powiedzcie co taki troll z tego ma? Kwestia zaistnienia czy jakaś kasa (jeśli tak to od kogo) ? 

6k subscribers - ciągle daleko do kasy :P

mogłoby się wydawać że egzoplanety to taki dobry temat bo nowy w nauce ale może jeszcze właśnie zbyt nowy - ileż można wydusić ciekawej treści z kilku danych liczbowych bez popadania w bajkopisarstwo... proponuję wrócić do tematu za 500 lat gdy będzie więcej informacji ^_^

 

 

11 minut temu, Bezel napisał:

Ale zapewne będą się tak różnić od tego co mamy na ziemi, że nawet porównując dwa odmienne gatunki na Ziemi, będą bardziej podobne niż to co jest daleko stąd :)

nie wiadomo bo jest jeszcze konwergencja

 

Link to post
Share on other sites

Płaskoziemiec to raczej przesada, ale filmik z dupy wzięty. Różnorodność planet, ich wyglądu, warunków jest ogromna. Tak jak i możliwych form życia. Mam artykuł z jakiejś starej "Fantastyki" - że gdyby rośliny nauczyły się syntezować nadfiolet (w okresach gdy było go więcej) zyskałyby więcej energii i możliwość ruchu, z tego mogłyby potem wyewoluować formy cudzożywne i cała ewolucja mogła potoczyć się inaczej. Zresztą za ileś tam milionów lat coś może wyprzeć kręgowce na Ziemi, warunki się przecież cały czas zmieniają.  Z drugiej strony mamy ekstremofile - organizmy z reguły proste, żyjące w środowiskach w których życia teoretycznie być nie powinno. Więc życie może/mogło ewoluowac na planetach, na których wg nas życia być nie powinno. Zresztą nasza wyobraźnia może byc mocno ograniczona w kwestii życia we wszechświecie, skoro znamy tylko jeden jego przykład. 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 14 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 111 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 163 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 84 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.