Skocz do zawartości

Galaktyka Andromedy


Rekomendowane odpowiedzi

3 próba sfotografowania M31. 361 zdjęć Canonem 77d i obiektywem 75-300, z ogniskową ustawioną na 300mm, ISO 25600, f/5,6, 2s , zestackowanych w Deep Sky Stackerze, 50 darków i 25 flatów. Obróbka PixInsight i Photoshop. Co mogę zrobić lepiej?

messier31.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tak zaczyna to jak skończy? ;) Jak na nieprowadzone to chyba nie widziałem lepszego. Co można zrobić lepiej? No zapewne obróbką można coś jeszcze powalczyć ale chyba najlepsze to zmienić zooma na stałkę np 200/2,8 niekoniecznie nawet z najwyzszej pólki a potem to jednak pójść na łatwiznę  i jakiś montaż paralaktyczny... I od razu będzie lepiej.
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Antek Staszewski napisał:

Photoshopa - AstroFlat Pro.

Niestety .... to nie będzie to.  ISO 25600 zrobiło swoje ... a dokładniej zepsuło ....   generalnie Canonowskie matryce nie nadają się na takie ekspozycje przy iso w tych wartościach .. no chyba 

że są chłodzone czyli MOD aparatu ...

 

Tutaj radziłbym Ci nie przekraczać 800 a w skrajnych przypadkach 1600 ....  wszystko powyżej będzie CI psuło zdjęcia ...

Ale i tak wielki plus za to co Ci wyszło ... ja takich nawet nie robiłem przy kiepskim prowadzeniu na samym początku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol W. napisał:

Jak ktoś tak zaczyna to jak skończy? ;) Jak na nieprowadzone to chyba nie widziałem lepszego. Co można zrobić lepiej? No zapewne obróbką można coś jeszcze powalczyć ale chyba najlepsze to zmienić zooma na stałkę np 200/2,8 niekoniecznie nawet z najwyzszej pólki a potem to jednak pójść na łatwiznę  i jakiś montaż paralaktyczny... I od razu będzie lepiej.
 

Dzięki. Poprzednio 2 razy próbowałem ją sfotografować obiektywem 100/2.8, ale ogniskowa była zbyt mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Antek Staszewski napisał:

A jak uzyskać kolory? Zawsze miałem z tym problem

Niestety ale astrofotgrafią się nie zajmuję, na YouTube albo na forach będzie z pewnością poradnik jak to zrobić.

 

Powodzenia, i pochwal się jak ci poszło!

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson tu widzę pomaga i dobrze... ale taka drobna uwaga- potrzebujesz inny obiektyw. Ten, ze względu na fatalną komę -zupełnie się nie nadaje. Podobny efekt zniekształcenia gwiazd pokazał kiedyś Dziki,ale jemu zoom pojechał w trakcie ujęcia,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, komprez napisał:

Coś dla pokazania o co chodzi :)

 

9ccf77eb3935589dd80c101754ed8dc1.jpg

To są obrazki dobre dla fotografii dziennej, gdzie na wyższym ISO czas jest krótszy, aby zachować jednakową ekspozycje. Zrób taki test ale niech czas będzie jednakowy dla każdego ISO. Okaże się, że szumy będą najniższe dla ISO, które ma najniższy szum odczytu. W Canonach do pewnej wartości szum odczytu maleje ze wzrostem ISO, zwykle 800-1600 jest optymalne. Wyższe ISO to strata dynamiki (prześwietlenia). http://dslr-astrophotography.com/iso-values-canon-cameras/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko poglądowo wrzuciłem aby gość zaznajomił się jakie efekty spowodują ustawienia ISO. Wiadome jest że pod ciemnym niebem ten test wydzie troszkę inaczej ale 

umówmy się że nie odbiegnie znacznie od tego co zamieściłem ...  A tu stricte nocny test taki jak oczekiwałeś 

1.jpg

Edytowane przez komprez
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Tayson tu widzę pomaga i dobrze... ale taka drobna uwaga- potrzebujesz inny obiektyw. Ten, ze względu na fatalną komę -zupełnie się nie nadaje.

na surówce nie wyglada to az tak kiepsko.

mozliwe ze alignacja klatek + rotacja pola +dryf uciekajacego kadru poglabiły ten efekt.

 

przydalby sie stack zdjęc z tego szkła z jakims prowadzeniem. najzwklejszy SWA i klatki po 30s.

 

edit .

jeszcze screen z rejonu gdzie DSS zwariowalPrzechwytywanie.JPG.454aee4bc4e704f9a2026f3996c8cb39.JPG

 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.