Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z guidingiem.


Saerder

Pytanie

Witam szukam kogoś kto pomoże mi z guidingiem, sprawa wygląda tak, używam PHD2 do guidowania i za każdym razem jak klikam kalibracje to przy kalibracji east jest taki error "Little or no east movement was measured, so guiding will probably be impaired. Check the guide cable and use the Manual guide to confirm basic operation of the mount". Mimo tego erroru kalibracja się kończy i zaczyna się guidowanie. wykres na początku wygląda dobrze, i losowo w trakcie robienia klatki albo zaraz po zaczyna szaleć, czasami dopiero po kilku klatkach. Najdłuższa klatka jaką próbowałem zrobić przy tym guidingu to 5 minut i wyglądała dobrze, gwiazdy nie były pojechane. Guiding nie działał nigdy dłużej niż max przy 2 klatkach. Dodam jeszcze, że gwiazda którą guidowałem miała około 18-20 SNR i ekspozycje miałem po 3-4 sekundy.

image.png.b6d4047a211f4a4e8d29afb275a1d531.png

Tak najczęściej wyglądała moja tarcza celu, czasami punkty były po przeciwnej stronie (wybaczcie zdjęcie telefonem).

I tu jeszcze mój sprzęt

guider 50/162

kamerka do guidera t7 color

i montaż heq5 

kamerka podłączona do montażu po kablu  (opcja on-camera w PHD2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
8 minut temu, Tayson napisał:

Nie zaszkodzi spróbować i tak używasz komputera do sesji. Nie bój się eqmod. Kamere guider możesz podłączyć po usb do pc? Bez żadnych st4. 

Słuchaj Taysona, to dobre rady. ;)

 

4 minuty temu, Saerder napisał:

wtedy podłączam osobno montaż i kamerę do laptopa po dwóch kablach i phd to wykrywa czy jak ?

Nie używasz ST4 w montażu. Kabel USB z guidera leci prosto do kompa. Albo do huba USB głównej kamery, jeżeli taki tam masz. Wtedy o jeden kabel do kompa mniej.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja  nie używam eqmod i wszystko działa. Miałem takie problemy, i okazało się że kabelek odpinał mi się od kamerki. A odpinał się na tyle że cały czas był podłączony, po prostu luz był taki że nie stykał się z pinami. Może u ciebie jest podobnie.

Edytowane przez omikron20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Saerder napisał:

@Tayson czyli używanie eqmod to jedyne co może mi pomóc ?

Nie zaszkodzi spróbować i tak używasz komputera do sesji. Nie bój się eqmod. Kamere guider możesz podłączyć po usb do pc? Bez żadnych st4. 

 

Używając st4 to tak jakbyś jeździł autem 6 biegowym tylko na 1 i 2, bo po co reszta skoro działa na dwóch ;-)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.