Skocz do zawartości

Transport sprzętu - walizki, skrzynki


plesniak

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nie mogłem ogarnąć transportu sprzętu. Trochę pozwiedzałem sklepy budowlane i znalazłem ciekawe walizki na narzędzia z wypełnieniem które łatwo można pokroić. Walizki są o tyle fajne, że można je łączyć w moduły czyli jeden uchwyt podnosi dwie lub więcej walizek. Na ten moment zakupiłem dwie ale jeszcze czeka mnie zakup kolejnych dwóch na montaż, resztę sprzętu i kable. W skrzynkę po niewielkiej modyfikacji wchodzi też montaż AVX. Teleskop pakuję w Geoptika-zmodyfikowanego ze względu na to, że fokuserow nie demontuję z teleskopu.

1EB5D989-716C-45FF-8BAA-E6DA2E8EB145.jpeg

ACD4E46A-934E-49B0-B6F9-26BA7D6ABA10.jpeg

EDD869CE-46F2-4F00-8AB6-C36A6EBC358F.jpeg

B0B934AD-92BE-4FF8-8DC8-19019CBC4E5C.jpeg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbym się łączyć tak walizki i nosić w nich cenne rzeczy. Zawias puści, źle zapniesz i będzie problem. 

Ja mam zrobione na wymiar skrzynie transportowe z plyty i zamkami motylkowymi oraz wpuszczane rączki. W jednej skrzyni mieści sie kompletny setup (bez montażu :emotion-5:). Pomimo że wszystko jest wykonane solidnie trochę się stresuję jak coś niose za górna rączkę. 

Mam 3 skrzynie: 1. Na teleskop z kamerą, 2. Glowica montszu, 3. Zasilanie, wifi, pc.

Nogi montażu luzem, przedłużacz na bebnie luzem, laptop w torbie. Koniec. 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ogólna rada jest taka, aby transportować sprzęt maksymalnie poskładany do kupy. Tak jak Tayson mam teleskop ze stale założoną kamerą (a do tego ze wszelkimi kablami i komputerem na nim). Takie postępowanie oszczędza Ci kilkadziesiąt minut pod niebem i ma szczególne znaczenie w zimie. Czyli jeśli czegoś nie musisz odkręcać, to nie odkręcaj :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do transportu sprzętu używam dwóch zaadoptowanych do tego celu mocnych z tworzywa skrzynek narzędziowych zakupionych w Praktikerze. Wnętrze wyłożyłem gąbką, odpowiednio dociętą i dopasowaną do poszczególnych "kawałków". Służą mnie już blisko trzy lata i jest wszystko w porządku. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne kufry, po prawdzie inny producent i przeznaczenie - napakowane narzędziami po "sufit", bedzie tego ze 100 kg. Dolna waliza ma kółka i wysuwaną wajche do ciągania, klamry spinające trzymają jak trzeba nigdy nic nie puściło.  W terenie można używać jako stolik pod lapcia i siedzenie...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszW napisał:

Moja ogólna rada jest taka, aby transportować sprzęt maksymalnie poskładany do kupy. Tak jak Tayson mam teleskop ze stale założoną kamerą (a do tego ze wszelkimi kablami i komputerem na nim). Takie postępowanie oszczędza Ci kilkadziesiąt minut pod niebem i ma szczególne znaczenie w zimie. Czyli jeśli czegoś nie musisz odkręcać, to nie odkręcaj :)

To nie jest takie proste. Nie wyobrażam sobie transportować sprzętu z wkręconym kołem, ADC i kamerą. Biorąc pod uwagę wymiary SCT9,25 to z focuserem Baadera już jest dosyć duży. Myślałem, że rozwiążę problem kupując focuser celestrona, ale strasznie buja lustrem i do finalnego ostrzenia używam baadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plesniak napisał:

Nie wyobrażam sobie transportować sprzętu z wkręconym kołem, ADC i kamerą. 

Inni mogą ty też. Akurat Krzysiek wozi bez gratow, ale o wiele dłuższy niż Twój. Wystarczy porządnie ogarnąć punkty podparcia ma dole skrzyni i gotowe. 

 

 

Wiem że 100q jest o wiele mniejszy, ale na prawdę sporo kombinowalem jak całość ułożyć i wozić żeby w razie wypadku (czołowej stłuczki) wszystko było ok. Mam nadzieję że nic nie spapralem i grubości pisanek akustycznych są odpowiednie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.