Skocz do zawartości

problem z plikami xisf w pixie


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to macOS? Nie wiem jak w Macu, ale może jest możliwość taka jak w Win: uruchom jako administrator - chodzi o to, aby uruchomić pixa z pełnymi uprawnieniami.

Możesz też spróbować zapisać coś z jego poziomu na nośniku zewnętrznym (pendrive).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Duser napisał:

A w innych formatach zapisuje?

zapisuje tiffa, przy fits wywala sie bez zadnego komunikatu (aplikacja znika).

 

8 minut temu, grztus napisał:

Czy folder zdjęcia jest w oryginale nazwany z polskim "ę" czy przez "e" ?

"e" 

 

4 minuty temu, grztus napisał:

Czy to macOS? Nie wiem jak w Macu, ale może jest możliwość taka jak w Win: uruchom jako administrator - chodzi o to, aby uruchomić pixa z pełnymi uprawnieniami.

Możesz też spróbować zapisać coś z jego poziomu na nośniku zewnętrznym (pendrive).

tak, mac os high sierra i raczej jest z pelnymi uprawnieniami mam tylko konto admina na tym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znalazłem.

Otóż opisany w necie problem dotyczy plików RAW i próby dokonania ich kalibracji . Rozwiązanie - należy pliki RAW przekonwertować na format XISF w module BatchFormatConvertion , a następnie poddawać je dalszej obróbce( kalibracji itd itd.

Spróbuj tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Duser napisał:

Coś tam znalazłem.

Otóż opisany w necie problem dotyczy plików RAW i próby dokonania ich kalibracji . Rozwiązanie - należy pliki RAW przekonwertować na format XISF w module BatchFormatConvertion , a następnie poddawać je dalszej obróbce( kalibracji itd itd.

Spróbuj tego.

batchformatconversion konczy sie tym samym błędem :( reinstalacja tez nic nie pomogła, dodatkowo zainstalowałem wersje 1.8.7 i tu juz wogole byl dramat, po otworzeniu zdjecia konsola wariowała i pix padał po kilku sekundach.

 

zrobiłbym reinstalke systemu ale nie ma juz nigdzie bootowalnej wersji highsierra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Duser napisał:

Wywal tego Mac'a , jest może i dobry, ale do przeglądania internetu . W astro rządzi Windows  :)

A na poważnie - za cholerę nie wiem, ale jeszcze poszukam.

podejrzewam, ze problem lezy gdzie indziej, jak go kupowałem to królował jeszcze win xp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.