Skocz do zawartości

Siril - znacznie szybsze kalibrowanie i stackowanie - videotutorial


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

Mi po wciśnięciu kroku 2 do stackowania wyskakuje nowe okienko i po chwili w oknie dialogowym programu wyskakuje taki komunikat:

 

................................................................................
.                          Script building: FINISHED                           .
................................................................................


***Error: Siril don't work => C:\SirilIC_work_folder\sirilic-V1.12.8.exe?
*** name 'TimeoutExpired' is not defined
 

 

:g: o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jakoś to nie działa. 

 

Próbowałem nawet same klatki light zrobić. Po kliknięciu "Build 1" coś tam szybko zrobił i nic :/. W zakładce process jest pusto.

 

 

siril.jpg

siril2.jpg

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopię trochę temat

Zaczynam przygodę z Sirilem i "wkładka do niego". Mam problem ze stackowaniem w Sirilicu materiału z jednego obiektu. 

Pierwszy krok w SirilIC przechodzi bezbłędnie o tyle w drugim kroku wywala błąd podczas stackowania ligthów, darków i flatów. Poniżej print screen z logiem z programu. Co więcej same lighty tego materiału oraz materiał z innego obiektu (light, dark, flat) wchodzą bezproblemowo. O co więc może chodzić? 

sirilIC print_screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@count.neverest Po ustawieniu "multi-image by fits" program dalej wypluwa błąd ale, wydaje mi się że innego typu. Przewija się w logu w obu przypadkach:  Normalizacja nie powiodła się. Check image 99 first.
Poniżej printscreen. Da się coś z tym zrobić, czy olać materiał?

 

siril IC ps2.jpg

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem, jak ostatnio postanowiłem spróbować Sirila i ostatecznie zrobiłem skrypt, który kończy się po skalibrowaniu i wyrównaniu plików i potem w samym Sirilu wczytuję wyrównaną i skalibrowaną sekwencję i odpalam stackowanie ręcznie. Jest to o tyle dobre, że w tym ostatnim kroku szybko można modyfikować parametry i od razu mamy wczytany stack, na którym można zrobić kalibrację kolorów i zapisać do TIFFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie jest z materiałem do w DSS też mam podobny problem. Lighty idą bez problemu, a z darkami i flatami oba programy nie mogą sobie dać radę na tym materiale.

Spróbowałem uruchomić w samym Sirilu skrypt z lightami i darkami i także program wypluł ten sam błąd co SirilIC

"7:12:09: Execution time: 23.53 s.
17:12:09: Rejestracja zakończona.
17:12:09: 118 images processed.
17:12:09: Łącznie: 0 nieudanych, 118 zarejestrowane.
17:12:09: # Stack calibrated lights to result.fit
17:12:09: Running command: stack
17:12:09: Sekwencja stackowania: r_pp_light_
17:12:09: Processing all images in the sequence (118)
17:12:09: Przetwarzanie normalizacji…
17:12:09: With the current memory and thread (12) limits, up to 12 thread(s) can be used for sequence normalization
17:12:09: Reading FITS: file r_pp_light_00099.fit, 3 layer(s), 3008x3008 pixels
17:12:09: Normalizacja nie powiodła się. Check image 99 first.
17:12:09: Execution time: 284.95 ms.
17:12:09: Ustawienie CWD (bieżący katalog roboczy) na 'C:\Users\Marcin\Pictures'
17:12:09: Script execution failed."

 

Czyli problem twki w którymś pliku. Walczę zatem ze znalezieniem przyczyny.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.