Skocz do zawartości

M1 i nie chodzi o sklep w Krakowie


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, MateuszW napisał:

Jeśli wychodzą nam zielone gwiazdy, to znaczy, że spapraliśmy balans kolorów i należy go poprawić.

Jak najbardziej. Ale ja pisałem o zielonych "kłaczkach" M1, a nie o zielonych gwiazdach czy zielonym tle, których na fotce kolegi @kubaman raczej nie widzę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, diver napisał:

Jak najbardziej. Ale ja pisałem o zielonych "kłaczkach" M1, a nie o zielonych gwiazdach czy zielonym tle, których na fotce kolegi @kubaman raczej nie widzę. ;)

 

No to o tym też napisałem. To jest paleta HST, czyli każdy kolor jest dozwolony :) Generalnie w tej palecie mamy wiele możliwych wariantów kolorystycznych, w zależności od gustu. Tutaj kolory nie mają nic wspólnego z prawdziwymi, służą za to wyeksponowaniu które partie mgławicy składają się z jakich pierwiastków.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaman napisał:

Ja znam proces, czytałem tutki ale rezultaty u mnie mi się nie podobają, gwiazdy zmieniają się w wypalone kropki

Polecam dodatek do Pixa autopsf, który znacząco przyspiesza proces. 

Mi najlepiej robiło się dekonwolicje na początku oglądając filmy na yt. Są 2 najbardziej wartościowe jeden 30, a drugi chyba 20pare minut. 

 

Jak ci wypala gwiazdy to zawsze można ratować się na szybko maskami w ps. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do masek trzeba używać pixelmatch. Czasami szybciej jest przerzucić się do PS.

 

Chociaż range color, dolnym suwakami działa bardzo fajnie gdy potrzebujesz maskę na jasne /ciemne partie. 

 

Niestety, albo i stety Pix jest tak skonstruowany, aby zdejcie obrabiac globalnie. Natomiast w ps można zmienić każdy pojedynczy pixel o wiele szybciej niż w Pixie. Myślę że poniekąd to zaleta pixa, ponieważ nie można w łatwy sposób odalic mega rzeźby i malowanki. 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 07:41, Tayson napisał:

Polecam dodatek do Pixa autopsf, który znacząco przyspiesza proces. 

Mi najlepiej robiło się dekonwolicje na początku oglądając filmy na yt. Są 2 najbardziej wartościowe jeden 30, a drugi chyba 20pare minut. 

@Tayson dekonwolucję robisz przed wyciąganiem zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 12:43, dziki napisał:

@Tayson dekonwolucję robisz przed wyciąganiem zdjęcia?

niea pmietam czy Ci odposalem, ale to trudny temat... ogolnie uwazam ze trzeba na surowym stacku, ale ja chyba najpierw wolalbym wyrownac gradienty tla, a potem dekonwolucje.

kolejna kloda pod nogi - zauwazylem ze wyrownanie tla raczej lepiej wychodzi na nieliniowym niz liniowy, wiec jak żyć???

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.