Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 7 (33) - Ssak nieparzystokopytny w płomieniach


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Głowa Konia wyszła super, za to płomień wydaje się lekko przekombinowany. Choć z drugiej strony płomień jest stosunkowo jasny, więc można sobie pozwolić.

 

Halo na Alnitaku poraża. Może to jakieś wtórne odbicie od szybki zabezpieczającej komorę kamery.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skomentować:  :wow:

 

Efekt 3d i detal na Głowie Konia powala. Gratuluję i zazdroszczę determinacji

Jeszcze muszę spytać - widać aż taką różnicę gdybyś zamiast 25h obrobił na przykład 12h?

Edytowane przez lesnikdan
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wessel, @Piotr4d, Panowie - a czyż w Ha nie chodzi o kontrast? Może trochę przesadziłem z kontrastowaniem płomienia ale jak wspomniałeś Piotr - ale podoba mi się taki wydatny kontrast. Pewnie jak dołożę kolor (o matko, jakbym chciał) to kontrast trochę zjedzie, żeby grało z całą resztą.

 

4 godziny temu, Piotr4d napisał:

Halo na Alnitaku poraża. Może to jakieś wtórne odbicie od szybki zabezpieczającej komorę kamery.

Być może, ale ewidentnie widać ramiona pająka. Usunięcie tego to dopiero walka z g***em :-)

 

3 godziny temu, lesnikdan napisał:

Efekt 3d i detal na Głowie Konia powala. Gratuluję i zazdroszczę determinacji

Dzięki!

 

3 godziny temu, lesnikdan napisał:

Jeszcze muszę spytać - widać aż taką różnicę gdybyś zamiast 25h obrobił na przykład 12h?

Stackowałem praktycznie na każdym etapie zbierania materiału. Niestety ale szum był dla mnie nieakceptowalny - pewnie też dlatego, że starałem się "coś" wyciągnąć z obszaru pod kuniem.

 

 

Właśnie zauważyłem, że na głównej stronie AP widnieje to małe zdjęcie z halo.... chyba na początku wrzucać zdjęcie "finalne" a później dodatki.... @Paether - da się to jakoś zamienić na głównej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Halo na Alnitaku poraża. Może to jakieś wtórne odbicie od szybki zabezpieczającej komorę kamery.

Właśnie zauważyłem, że takie rzeczy pojawiają się na dużej ilości zdjęć przy długich czasach naświetlania no i wokół bardzo jasnych gwiazd. Zazwyczaj wygląda jak niezogniskowany obraz obiektu.

Wie ktoś jakie jest podłoże fizyczne tego zjawiska? Czy to jest natury technicznej typu jakieś odbicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem zaskoczony takim halo, tym zewnętrznym. Mój newton 8" + mpcc + baader Ha + Atik 383 generuje takiego Alnikata:

image.png.2665cb265b024b1eabef06a7da7993c6.png

W tym sezonie będę go robił też z ASI1600, zobaczymy co wyjdzie. Czyżby u Ciebie winne było pechowe połączenie newtona i ASI1600? Może takie halo występuje wyłącznie w tej kombinacji? Ciekawi mnie to.

 

A całego zdjęcia rzecz jasna gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszW napisał:

Przyznam, że jestem zaskoczony takim halo, tym zewnętrznym. Mój newton 8" + mpcc + baader Ha + Atik 383 generuje takiego Alnikata:

Ja zauważyłem, że zewnętrzne halo pojawia się u mnie w przypadku zamglenia atmosfery lub zaroszenia (zamrożenia) luster. Kiedyś opublikowałem tutaj taką eksperymentalną fotkę Kozy z pięknym halo. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pav1007 napisał:

Właśnie zauważyłem, że na głównej stronie AP widnieje to małe zdjęcie z halo.... chyba na początku wrzucać zdjęcie "finalne" a później dodatki.... @Paether - da się to jakoś zamienić na głównej?

 

Automat ciągnie pierwszy plik graficzny z wątku. Nasza sztuczna inteligencja nie jest na tyle inteligentna, żeby analizować kilka wersji i zdecydować, która z nich to ta najlepsza ;) 

Spróbuj może tak zedytować wpis, żeby zmienić kolejność zdjęć :g:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ryszardo napisał:

Doskonałe. Koniecznie trzeba spojrzeć na ten łeb w dużej skali - to co lubię - jest szum, ale uzasadniony detalem!

P.S.

Zresztą całkiem nieduży jest ten szum...

Dzięki @ryszardo - fakt jest szum, chociaż jak wspomniałeś nieduży :-) Każdy dalszy krok odszumiania powoduje kisiel na Koniu więc darowałem sobie ten krok. Powtarzam sobie, że na zdjęciu z hubble'a też widać szumik :-D

 

10 godzin temu, Grzędziel napisał:

Znakomite! obgryzam paznokcie z zazdrości.

Dzięki Piotrze, ale nie obgryzuj paznokci :-) Na pewno zrobisz swojego Konia :-)

 

8 godzin temu, MateuszW napisał:

W tym sezonie będę go robił też z ASI1600, zobaczymy co wyjdzie. Czyżby u Ciebie winne było pechowe połączenie newtona i ASI1600? Może takie halo występuje wyłącznie w tej kombinacji? Ciekawi mnie to.

No właśnie - też jestem ciekaw. Nie pierwszy raz robiłem Konia (choć pierwszy raz w skali 0,78") i sam byłem zaskoczony takim halo. Połączenie mam identyczne - kamera, filtr Ha Baadera, MPCC Mk3. Może jak @Piotr4d napisał - że to jakiś odblask na szybce. Kij go wie...

 

8 godzin temu, diver napisał:

To jest coś! Z cierpliwości piękny efekt wychodzi!

Dzięki @diver, @maciek z śmieje się, że robotę zrobiło te 5 min :-)

 

8 godzin temu, diver napisał:

Kiedyś opublikowałem tutaj taką eksperymentalną fotkę Kozy z pięknym halo.

Jak robiłem Konia to na pewno nie było mrozu - raczej dodatnie temp ok 5-10 stopni. Tym bardziej, że na moim halo widać wyraźnie pociemnienia od łapek pająka (zgodnie ze spajkami) więc to coś musi mieć wspólnego z LG. Może połączenie beznadziejnych warunków i jasnej gwiazdy.

 

6 godzin temu, Paether napisał:

Nasza sztuczna inteligencja nie jest na tyle inteligentna, żeby analizować kilka wersji i zdecydować, która z nich to ta najlepsza

Tak, wiem, wiem. Mój błąd wrzucenia odwrotnie zdjęć - myślałem, że da się to siakoś podmienić.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pav1007 napisał:

No właśnie - też jestem ciekaw. Nie pierwszy raz robiłem Konia (choć pierwszy raz w skali 0,78") i sam byłem zaskoczony takim halo. Połączenie mam identyczne - kamera, filtr Ha Baadera, MPCC Mk3. Może jak @Piotr4d napisał - że to jakiś odblask na szybce. Kij go wie...

 

Zastanawiam się czy w celu ustalenia gdzie/na jakiej powierzchni tworzy się halo, można by spróbować zastosować procedurę stosowaną do wykrywania paprochów widocznych na flatach. 

 

 

1 minutę temu, ryszardo napisał:

Dokładnie, szum jest ( i musi być) nieodłącznym zjawiskiem w procesach pomiaru. Nawet chyba za słabo to sformułowałem.

Dobry szum nigdy nie jest zły.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, HAMAL napisał:

Koński łeb duża skala wymiata :) pierwszy raz u nas widzę taki detal

Dzięki @HAMAL - aż normalnie się chce zrobić takie zdjęcie gdzieś pod ciemnym niebem.

 

29 minut temu, HAMAL napisał:

czemu nieparzystokopytne, przecież mają pary, dwie

Ponieważ nie liczy się ilości nóg, ale "palców" w kopycie. Konie i inne duże ssaki mają ich nieparzystą ilość - stąd nazwa :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr4d napisał:

Zastanawiam się czy w celu ustalenia gdzie/na jakiej powierzchni tworzy się halo, można by spróbować zastosować procedurę stosowaną do wykrywania paprochów widocznych na flatach. 

Znaczy obracanie kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kiedyś na forum było jak ustalić na której, w sensie w jakiej odległości od matrycy, powierzchni siedzi paproch. Szczerze nigdy w to się nie bawiłem, bo staram się mieć czystą optykę, i szczegółów procedury nie znam, ale z tego co kojarzę wyniki takich ustaleń były wiarygodne. 

Jeśli halo wokół punktowego (niemal) źródła światła powstaje w skutek odbić od powierzchni np. szybki, a następnie wraca z powrotem na matrycę i "rozogniskowane" jest rejestrowane , to czy miejsce gdzie powstaje owo odbicie możemy w przybliżeniu traktować jak przeszkodę (paproch) w torze optycznym, tylko z odwróconym stożkiem światła?

:uhm:

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie filtrów narrowband, korektora i dziwnych odblasków... Skojarzył mi się ten wątek:

Tutaj źródłem światła nie jest cały stożek światła jak do flatów, a punktowy z gwiazdy, Może ponownie coś się odbija od filtra Ha, potem odbija się od korektora i z powrotem wraca? Luźny pomysł rzucony, dlaczego tak może być. Ale nie zgadza mi się to, że u Mateusza nie występuje podobne halo, skoro też ma mpcc i filtry narrowband. Więc coś się w moim myśleniu nie zgadza.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konik pierwsza klasa.

 

Co do plomyka mam odczucia jak pozostali. Za bardzo przekombinowane. Zastanawia mnie również dlaczego na całym zdjęciu poza dwoma wspomnianymi rejonami nic się nie dzieje. Sorki za mocna opinie, ale wygląda to trochę jak szaro-szara plama. Oczywiście nie znam tego rejonu ani Twojego wyjściowego materialu. Zakładam więc ze i tak wycisnakes więcej niż się da ;-)

 

Fajnie ogarnales halo. Głównie bawiels się w to w PS, czy Pixie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.