Skocz do zawartości

Korektor Baader RCC - ktoś używa?


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was używa RCC i podzieliłby się opinią na jego temat? Mam wrażenie, że jest on dość egzotyczny i każdy kto go kupił, za chwilę sprzedawał :) 

Zdaję sobie sprawę z problematyczności jego ogromnego backfocusu i wydaje mi się, że nie powinien sprawiać u mnie problemu (wpuszczę go głęboko do wyciągu).

Macie jakieś zdjęcia potwierdzające skuteczność korekcji? Porównanie z MPCC?

 

Chodzi mi o użycie w SW 200/1000. Obecnie używam MPCC i korekcja jest ok, ale mam okrutny problem z czymś takim z filtrami narrowband:

 

Chciałbym spróbować z RCC, bo mam nadzieję, że jego większe oddalenie od kamery rozwiąże problem odblasku (gdy oddalę kamerę o 10 mm dalej od MPCC to odblask znika). Tylko głupio tak kupować nieznany korektor w ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, komprez napisał:

RCC to nie mam pojęcia ale ja używam MPCC mark-a 3 i spisuje się na medal ... używany z 203/1000

MPCC to ja znam na wylot od 10 lat :) Ale mój układ optyczny generuje wspomniane nieusuwalne odblaski/winietę i myślę nad RCC jako możliwym rozwiązaniu tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się do mnie jcbo i powiedział, że działa z tym korektorem, no a jego zdjęcia świadczą same za siebie :) Więc kupiłem. Była promocja w Delcie, zresztą nawet bez niej cena bardzo fajna. Kupiłem ostatnią sztukę jaką mieli (ogólnie coś brakuje tych korektorów, może ludzie nie kupują bo mało popularny?). Realizacja zamówienia na medal, kurier na następny dzień w domu.

 

Korektor jest porządnie wykonany, a wyczerniony arcy idealnie. Ma dwa gwinty T2 i M48, ale niestety nie da się wykręcić T2, jak w nowym MPCC, żeby powiększyć przelot.

Wziąłem kilka złączek z szafy i poskręcałem mniej więcej odpowiedni backfocus, założyłem sprzęt i właśnie testuję. Dołożyłem w między czasie 1 mm (teraz jest chyba tyle ile producent podaje), bo korekcja nie była idealna no i jest już genialnie. No powiem, że dawno nie miałem takiego świetnego wyniku:

image.png.e9945193baa189f4357ce0b542ab3edc.png

Pomimo przelotu jedynie T2, nie ma żadnego problemu z większą winietą, a nawet OAG bez problemu się mieści ze swoim pryzmatem. Być może uda się jeszcze poprawić korekcję zmieniając odległość, ale łapa mi już przymarzała...

 

Ale co najważniejsze i po co kupiłem ten korektor - dziwna winieta przy filtrach narrowband stała się wreszcie normalna!!! Wygląda na to, że rozwiązałem swój odwieczny problem (z linkowanego u góry wątku). Jeszcze będę się upewniał, ale chyba definitywnie rozwiązałem swój problem.

 

Podsumowując, było zdecydowanie warto kupić RCC, działa wyśmienicie (może lepiej niż MPCC?) i rozwiązał mój problem z dziwną winietą/odblaskiem. Pewnie niedługo MPCC pójdzie na giełdę :)

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.