Skocz do zawartości

SGP problem z PHD2


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać co wpływa na połączenie między SGP a PHD2 bo mam z tym problemy i nie jest to powtarzalne a przez co tracę mnóstwo czasu zanim wystartuje sesje, wczoraj nie zrobiłem żadnej klatki a było 2h pogody.

Mam ustawione by sgp uruchamiał phd i łączył sprzęt kiedy ja wystartuje sesje.

Port jest domyślny nie zmieniałem, profil urządzeń w phd2 wybrany, phd2 serwer jest aktywny, wszystko skalibrowane (sam phd2 działa jak należy).

I teraz z czym się spotykam...

Najczęściej.

Sgp startuje phd i nie podłącza sprzętu dając cały czas komunikat "check autoguider status" i nic się nie zmienia czasem nawet przez kwadrans aż w końcu wyłączam sesje i próbuje znowu.

Sgp pokazuje komunikat "check autoguider status" lecz nie uruchomi phd2 i niczego innego, jak wiadomo dostaje komunikat o nie działaniu guidingu i sesja kończy się niepowodzeniem.

Sgp startuje phd2 i podłącza sprzęt, uruchamia guiding i niby wszystko pracuje ale ciągle daje komunikat że resume autoguiding.......a guiding sobie leci i leci i nic się nie zmienia mimo że guiding się już ustabilizował dawno ( bo nawet 15 minut czekam i nic ).

Sqp uruchamia wszystko i wszystko łączy się i startuje i działa dobrze jakiś czas i wtedy np przychodzą chmury, tracę gwiazdę do guidingu a sgp wstrzymuje sesje i włącza się opcja recovery.... no i tu wszystko jak należy ale jak chmury przechodzą i pojawia się gwiazda do guidingu i sgp próbuje wznowić sesje to jest komunikat że resume autoguiding ale w samym phd2 nic się nie zmienia i ciągłe ekspozycje klatek tylko widzę na ekranie a guiding nie startuje.

 

Rzadko ale czasem się zdarzy że wszystko się uruchomi jak należy, startuje i płynnie działa...ale dlaczego tylko czasem wszystko zagra ?.

Podsumowując coś zawodzi w komunikacji miedzy tymi dwoma softami, muszę rozpracować co bo nic z tego nie będzie.

Jeśli macie pytania to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Selmak napisał:

Podsumowując coś zawodzi w komunikacji miedzy tymi dwoma softami, muszę rozpracować co bo nic z tego nie będzie.

Ja uruchamiam PHD2 i SGP ręcznie. w PHD łączę się ze sprzętem a SGP zostawiam tylko uruchomienie zbierania kaltek, wybór gwiazdy i guiding - nigdy nie zawiodło.

Nie możesz tak zrobić?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pav1007 zmienił(a) tytuł na SGP problem z PHD2

Efekt jest taki sam lub podobny, tam jest coś z komunikacją miedzy softami... bo jak by było jak należy to by w każdych warunkach i w każdej z opcji działało.

W nocy odinstaluje antywirusa może on coś blokuje lub jakiś firewall...ale nie wiem tak tylko kombinuje.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Selmak napisał:

Efekt jest taki sam lub podobny, tam jest coś z komunikacją miedzy softami... bo jak by było jak należy to by w każdych warunkach i w każdej z opcji działało.

W nocy odinstaluje antywirusa może on coś blokuje lub jakiś firewall...ale nie wiem tak tylko kombinuje.

Z tym uruchamianiem to mam tak jak napisał Paweł: ręcznie uruchamiam PHD2 i podłączam sprzęt. A jak masz zrobione ustawienia guidingu w SGPro? Bardzo możliwe, że SGPro narzuca bardzo rygorystyczne warunki które musi spełnić guider by uznał, że jest gotowy do pracy. Coś czemu twój montaż nie jest w stanie sprostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Calkowicie wywal A-wirusa. Moze blokowac pewne porty, co zatrzymuje komunikacje.

2. Utwórz profil sprzetowy w PHD o nowej, odmiennej nazwie. Mi kiedys kiedys wcale nie chcial z automatu laczyc sie ze sprzetem to to pomoglo.

edit. utworz profil z kreatora, a nie zmien nazwe obecnego.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

1. Calkowicie wywal A-wirusa. Moze blokowac pewne porty, co zatrzymuje komunikacje.

2. Utwórz profil sprzetowy w PHD o nowej, odmiennej nazwie. Mi kiedys kiedys wcale nie chcial z automatu laczyc sie ze sprzetem to to pomoglo.

edit. utworz profil z kreatora, a nie zmien nazwe obecnego.

Też myślę że antywir coś miesza, zrobię jak piszesz i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem komunikacji z phd2 się rozwiązał po deinstalacji antywirusa.

Teraz mam inny problem z ciagłym komunikatem resume the  auto guiding i nie zaczyna naswietlać.

W ustawieniach autoguiding ustawione mam

Restart current farme na 0,4 piksela czy to dlatego że ta wartość jest tak mała?

Ile powinienem ustawić dla skali 2.80 sekund na piksel

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Selmak napisał:

Dałem 0.4 dlatego że phd2 pokazuje że RMS na piziomie 1 sekundy jest właśnie w tym przedziale pikseli. Czy dobrze rozumuje?

Jeśli RMS jest na poziomie 1", to skrajne wartości (peak) będą większe, a wystarczy jedna taka i już restart klatki (o ile to ta opcja o której myślę). Trzeba więc dać więcej niż w piku standardowo się pojawia podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad. 

Guiding zaczyna pracować i masz wartość +8(dąży do 0), po korekcie schodzi do 3, po kolejnej do 1.5, az w końcu jest -1. W takim wypadku mając skalę 2.8 i oczekiwania 0.4 nie wystartuje klatka, ponieważ pomiędzy tymi wartościami jest więcej niż 0.4.

 

Proponuję dla Ciebie ustawić. 1.5 

 

Zaobserwuj, ponieważ ja obstawiam ze kolejna korekta po np +2 jest bliżej zera i nie warto więcej tracić czasu tylko trzeba startować. 

 

Twoja skala wiele wybacza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Przyklad. 

Guiding zaczyna pracować i masz wartość +8(dąży do 0), po korekcie schodzi do 3, po kolejnej do 1.5, az w końcu jest -1. W takim wypadku mając skalę 2.8 i oczekiwania 0.4 nie wystartuje klatka, ponieważ pomiędzy tymi wartościami jest więcej niż 0.4.

 

Proponuję dla Ciebie ustawić. 1.5 

 

Zaobserwuj, ponieważ ja obstawiam ze kolejna korekta po np +2 jest bliżej zera i nie warto więcej tracić czasu tylko trzeba startować. 

 

Twoja skala wiele wybacza ;-)

Dzięki tak ustawie że 1,5

Co ciekawe przy 0,4 jednak wystartowała sesja ale musiałem troszkę dłużej poczekać.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.