Skocz do zawartości
  • 0

Patryk Zubała

Pytanie

Witam wszystkich to znowu ja! Drugi post na tym forum (ps: bardzo ciekawe to forum bo na każdej pauzie go przeglądam ^^), tak jak proponowaliśmy tak zrobię i kupię samyanga 135mm, ale zanim go kupię chciałbym kupić coś tańszego i równie wartego uwagi, dlaczego chce kupić coś tańszego? Ponieważ jestem w gorącej wodzie kąpany i chciałbym już zacząć focić, a nie chce czego dwóch tygodni ;p 

W każdym razie,myślałem nad obiektywem Sigma 70-300... I raczej w te oto ogniskowe chciałbym "strzelać", oczywiście pod star adventurer, w sklepie kosztuje 90€ co uważam za śmieszna cenę... Myślałem też również nad Sigma 120-300 2.8. aha zapomniałem dodać, mieszkam w mieście, gdzie jest duże zanieczyszczenie sztucznym światłem dlatego chciałbym wejść w dłuższe ogniskowe z myślą że zrobię jakieś "ciekawe foto" wiadomo że to nie będzie to samo co w Bieszczadach... 

Jeśli jest coś nie zrozumiałe to proszę mnie poprawić, tekst pisałem na szybko... Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
31 minut temu, Patryk Zubała napisał:

Samyang to jedyna opcja w tej cenie? Nie ma już nic lepszego?

Lepszy niż Samyang 135? To oksymoron :) 

Konkurencyjna jest chyba jedynie Sigma 135, która kosztuje prawie 6k. Przeglądnąłem z ciekawości testy i większość parametrów identyczna, czyli idealna, mniejsze winietowanie na plus dla Sigmy, ale za to chyba ma minimalną komę na FF.

 

Jak zobaczysz klatkę z Samyanga to nie będziesz chciał już nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Patryk Zubała napisał:

Nie mówię tylko o Sigmie, może to być innej firmy obiektyw, byle był pod Nikona

Mam nikkor 70-300 afs vr w dobrym stanie jak chcesz lepszy od sigmy. 

Pod nikon  mogę foty wysłać 

Używałem z nikonem d3200

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Patryk Zubała napisał:

Sigma 70-300

Sigma "APO"? Nawet sobie głowy nie zawracaj, gwiazdy koszmar.

14 godzin temu, Patryk Zubała napisał:

Ponieważ jestem w gorącej wodzie kąpany i chciałbym już zacząć focić, a nie chce czego dwóch tygodni ;p 

Poważnie 2 tygodnie nie wysiedzisz? :) Zamknij oczy i dwa głębokie wdechy. Żaden ekonomiczny obiektyw nie będzie dobry do astrofoto, tu nie ma półśrodków. Dostaniesz koślawe gwiazdy i wszelkie aberracje i tyle będzie z dobrych zdjęć.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, MateuszW napisał:

Poważnie 2 tygodnie nie wysiedzisz? :) Zamknij oczy i dwa głębokie wdechy. Żaden ekonomiczny obiektyw nie będzie dobry do astrofoto, tu nie ma półśrodków. Dostaniesz koślawe gwiazdy i wszelkie aberracje i tyle będzie z dobrych zdjęć.

To co proponujesz? Budżet 2/5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, peter5 napisał:

Ja bym Ci radził kupić canona 200 2.8 L. Dużo pewniejszy zakup niż wspomniany samyang, który ma rozrzut jakościowy od bardzo dobrych modeli do przeciętnych, mających dość dużą komę. 

Canona do Nikona ??? to jeszcze napisz jak to niby połączyć, chyba że Nikon to bezlusterkowiec,.

Edytowane przez esiulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedyne tańsze obiektywy to te z gwintem M42... Tylko że wówczas potrzebny jest adapter do aparatu, ale on znowu nie kosztuje aż tak wiele.

Nie wiem tylko, które obiektywy z gwintem M42 będą nadawały się do astrofoto...

A propos M42: tego typu obiektywy do kupienia są jedynie na serwisach ogłoszeniowych z obiektywami używanymi; obiektywy z gwintem M42 od wielu lat nie są już produkowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 7.03.2020 o 20:34, peter5 napisał:

Ja bym Ci radził kupić canona 200 2.8 L. Dużo pewniejszy zakup niż wspomniany samyang, który ma rozrzut jakościowy od bardzo dobrych modeli do przeciętnych, mających dość dużą komę. 

Myślisz, że dla tego obiektywu rozrzut jakościowy jest mniejszy? Dopóki nie zobaczę badań statystycznych, niech pozostanie to w sferze marzeń :) Myślę, że tak nam się tylko wydaje, że Samyang ma jakiś duży rozrzut dlatego, że po prostu dużo osób go kupiło ostatnio i przy tak dobrej optyce łatwo zauważyć nawet mikroskopijną wadę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.