Skocz do zawartości

Silikonowy Kabel USB


jgoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Mam taką "potrzebę" aby wykonać zestaw krótkich kabli USB do podlaczenia astro sprzetu (kamery, kolo, montaż, itp.) do HUBa usb.

Chcialbym wykonać je na wymiar z kabla silikonowego 4x0.5mm samemu zarabiajac wtyczki.

Tylko tu pojawia sie moje pytanie.

Co z ekranowaniem takiego kabla?

Czy jest w ogole sens aby taki kabel zrobic bez ekranowania?

Kable mają być długości ok: 60cm, 40cm i 30cm.

 

Alternatywa: zakup porzadnych, sylikonowych kabli USB i ich skrócenie.

IMG_20200119_103531.jpg

IMG_20200119_104104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie danych USB to pary różnicowe o wymaganej impedancji równej 90 omów. Ekran w kablu jest materiałem, który ma zapewnić izolację względem zakłóceń oraz wspomnianą impedancję, dzięki oplotowi na całej powierzchni kabla. Tak mówi teoria. 

W praktyce, dla urządzeń, które będą miały sporadyczną transmisję po tym kablu, to nie powinno nic się wydarzyć. Jednakże przy szybkich transferach danych może dojść do gubienia pakietów, niestabilnej transmisji itp. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mnie nieświadomemu po co chcesz robić silikonowe kable do połączenia dwóch nieruchomych względem siebie punktów? No do montażu to jeszcze zrozumiem... ale hub-koło,hub-kamera??? Moda czy inna konieczność?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa... Gdyż plan obejmował Atika 383, qhy5, kolo filtrowe i montaż.

 

@Maciek, chyba trochę to taka moja fanaberia. Zmieniałem kable (grzałka, zasilanie) na silikonowe, wiec pomyślałem, że skoro kable uab mam nieidealnej długości, to mógłbym wykonać takie, które bedą mi pasować i można odpowiednio je upiąć.

Niestety nie mam możliwości transportu całego teleskopu w jednym kawalku, wiec takie kable na wymiar znacznie poprawiłyby komfort rozkladania/skladania sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tych niebieskich kablach 0.5m czasem mam problem, że komputer nie widzi urządzenia (miałem tak już raz czy dwa z qhy5).

Nie wiem dlaczego tak jest, zmiana kabla na inny (taki sam) nie pomogła, zmieniłem na oryginalny i działa.

Teraz 50cm są na styk gdy złapię ostrość, ale 60cm mógłbym już lepiej upiąć.

Może jeszcze powalczę z umiejscowieniem huba, aby trochę go cofnąć do wyciągu.

 

Dzięki wszystkim za porady i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sidiouss napisał:

Linie danych USB to pary różnicowe o wymaganej impedancji równej 90 omów. Ekran w kablu jest materiałem, który ma zapewnić izolację względem zakłóceń oraz wspomnianą impedancję, dzięki oplotowi na całej powierzchni kabla.

oraz nie zapominajmy że w kablu usb linie danych są spiralnie skręcone - nie dla ozdoby tylko żeby zmniejszyć wpływ zakłóceń.

to tak żeby ktoś sobie przypadkiem nie męczył się robiąc kabel gorszy niż standardowy :)

a8a6f4a3b8846fffb0628c92dc7a4f5d.jpg

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.