Skocz do zawartości

Mój pierwszy post na Astropolis.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy mój post był w 2015r., o LaSuperbie. Znalazłam ją w Stellarium i zobaczyłam , że należy do typu widmowego C (czyli, że węglówka). Wydała mi się przez to niezwykła, taki skrajny biegun diagramu H-R. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pav1007 zmienił(a) tytuł na Mój pierwszy post na Astropolis.pl

Mój pierwszy temat z 14.12.2005 był o iluzji (chodziło o to, że ludzie czasem widzą coś co nie istnieje, np. szczegóły kanałów na Marsie)  :D

Może mało astronomiczny, ale dlatego, że były chmury i nie było co obserwować.

Kolejny był już o Księżycu filmowanym webcamerką ToUcam (rok 2006).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dorzucę.

Chciałam poradę który teleskop wybrać, następny post był już w wątku o zlocie :) Pojechałam i nie kupiłam, żadnego z wybranych :P 

 

 

A moja pierwsza aktywność na forum miała miejsce gruuubo przed jego założeniem :D

 

 

Capture.PNG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie zajrzałem do archiwów. Pierwszy merytoryczny post na tym forum (poza organizacyjnymi) napisałem 2 września 2003.

https://astropolis.pl/topic/1519-celestron-cr150hd-dzisiaj-zwany-c6-r/


Zachował się też stary wątek z A4U, który był realnie pierwszym: 
https://astropolis.pl/topic/96-vesta-telskop/

 


Tak się zaczęło astrofoto na poważnie :D

https://astropolis.pl/topic/216-pierwszy-jupiter-kupa/


Ech... za 3 lata będzie 20 lat historii tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.07.2012 o 20:25, LibMar napisał:

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post :)

 

Warunki do obserwacji z Suwałk obecnie się poprawiają. Od godziny 16:00 do 20:15 było całkowicie zachmurzone niebo i padał lekki deszcz. Do tej godziny zza chmur wreszcie pojawiły się promienie słoneczne, a nisko nad zachodnim horyzontem widać niemal czyste niebo (i to stamtąd lecą chmury). Oznacza to, że szanse na zaobserwowanie zakrycia się zwiększają, a prognozy pogody nie są pesymistyczne (ma być czyste niebo podczas tego zjawiska).

 

Sprzęt jest praktycznie gotowy, teraz tylko oczekiwać na wygląd nieba po zachodzie Słońca - jeśli będzie bezchmurne, obserwuję całą noc do odkrycia Jowisza. Jeśli nie, wstaję o 2:00, aby jeszcze zobaczyć zakrycie oraz odkrycie (jak Hermes wspomniał) gwiazdy ω2 Tauri. Aktualnie jeszcze nie obserwowałem zakrycia/odkrycia planety przez Księżyc, lecz już raz widziałem zakrycie gwiazdy k Aqr. Tranzytu Wenus przez pogodę nie obserwowałem ze względu na chmury, mam nadzieję że tym razem dopisze mi szczęście z pogodą.

 

Jak na razie, będzie to raczej ostatnie zakrycie planety na nocnym niebie (a właściwie już porannym) przed dłuższą przerwą. Następne zakrycie planety przez Księżyc na moim terenie nastąpi po 2020 roku, jednak dojdzie jeszcze do 5 dziennych zakryć. Niestety dopiero w latach 2016-2019...

A ja przypomnę o zakryciu Jowisza przez Księżyc w 2012 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.