Skocz do zawartości

Mgławica Rozeta w paśmie H-alpha


lesnikdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Miałem nie wstawiać niedokończonego zdjęcia bo jest to przymiarka do pierwszego HST ale jak zobaczyłem co udało mi się wyciągnąć z tylko 1h materiału po prostu nie mogłem się powstrzymać i muszę podzielić się z Wami moją radością :) W końcu udało mi się zebrać materiał, przy obróbce którego na twarzy malował się uśmiech a myśli w stylu "no nie... znowu zrobiłem coś nie tak..." poszły w niepamięć - oby już na zawsze :)

W tym miejscu chciałbym podziękować szczególnie @Pav1007 i @wessel, którzy już kilka razy "tłukli" mi do głowy jak ważna jest ostrość - mieli rację i trafienie w punkt daje rezultaty :D Dzięki również należy się tym, którzy podrzucali pomysły co z moim setupem może być nie tak :)

Tylko godzina bo przyszły chmury a dopiero teraz doczytałem o opcji Recovery w SGPro - pewnie gdybym się nie poddał byłoby więcej... W porównaniu z APT SGPro jest trochę bardziej "skomplikowane" ale powoli zaczynam się odnajdywać w programie. Wczoraj udało mi się ustawić dithering i obstawiam, że to przełożyło się też na mniejszą ilość szumu bo przy 4h naświetlania po 600s szum był o wiele większy - tu jakoś przyjemniej się obrabiało. 

Zdjęcie robione z mojego podwórka więc lekkie zamglenie/zadymienie było - jestem na etapie przebudowy "astroskrzynki" by pracowała z akumulatora więc być może niedługo pokuszę się o wyjazd w jakieś ciemniejsze, wyżej położone i "czystsze" miejsce. A poniżej wspomniana w temacie Rozeta. Obiekt troszkę nie pod mój zestaw ale uwielbiam go w palecie HST więc dlatego padł wybór właśnie na tą mgławicę.

Detale co do akwizycji pod zdjęciem. Mam nadzieję, że efekt nie tylko mi się podoba :P Liczę na liczne komentarze/spostrzeżenia ;)

rozeta_hax14x300s_sgpro_darker.jpg.6d4a45848e4451c10dfe70a735329df4.jpg
14x300s Baader H-alpha 7nm
Atik 314L+
Lacerta Ed APO 72/432
Skala 3,02"/px
Heq5 guide ASI 034MC

Edytowane przez lesnikdan
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tytuł swoje zrobi :original: Chociaż przy tym kadrze na "pierwszym" planie jest gromada otwarta i ciężko będzie ją przedstawić w hst :g: Nad tytułem jeszcze pomyślę - najpierw trzeba dozbierać albo na hst albo hargb. Ciekawe co będzie widać przy tak krótkich czasach dla siarki i tlenu. W wodorze świeci na tyle jasno, że 300s spokojnie wystarczyło i nie było sensu palić dłużej - na to wpadłem dopiero podczas testów sgpro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie leci sesja i faktycznie - tlen jest ok natomiast siarki tyle co kot napłakał... Zacząłem szukać w sieci ile jej mieści się u mnie w kadrze i wszystko stało się jasne :original: faktycznie wokół samej gromady wiele jej niema ale nie poddam się - miało być hst i będzie :original:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.