Skocz do zawartości

Zdjęcie,możecie pomóc?


AnkaSkakanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zaczynam się bawić w baaardzo amatorskie zdjęcia nieba.na razie tylko telefonem ale planuje zakupić lustrzankę;)interesują mnie raczej szerokie kadry a to zdjęcie zrobiłam przez lornetkę ze statywu plus adapter na telefon. Wiem że wyszło badziewiaste ale może dacie jakieś wskazówki żeby było w przyszłości lepsze;)ISO 3200,8 sekund naswietlania.gwiazdy pojechanie bo trochę wiało i statyw się poruszał...poza tym źle dopasowalam telefon do okularu więc jest ucięte;( teraz już dopasowalam dobrze...jak to mogę poprawić i czemu to zdjęcie takie czerwone?to wina zaswietlenia czy szum z aparatu?Oriona cykalam;)

IMG_20200121_203739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy, które trzeba poprawić sama opisałaś. Mam tu na myśli wzajemne położenie elementów. Gwiazdy są pojechane raczej przez zbyt długi czas naświetlania, gdyby to był wiatr raczej widziałabyś jakieś maziaje a nie kreski. Niebo jest czerwono przez light pollution czyli właśnie zanieczyszczenie światłem. Jeśli chcesz wejść w to hobby aby rezultaty były w miarę satysfakcjonujące to koniecznie aparat (najlepiej modyfikowany - są często na forum tym lub sąsiednich), oczywiście obiektyw no i statyw. Jak uznasz, że to Cię wciąga to pewnie kolejnym krokiem będzie Star Watcher Star Adventurer zwany popularnie SWSA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak interesują Ciebie szerokie kadry to póki nie masz żadnego sprzętu, to lepiej odpuść sobie tą lornetkę i rób zdjęcia samym telefonem na statywie. Widziałam całkiem niezłe (jak na telefon), zdjęcia drogi mlecznej. Może ustawić sobie kadr, Jak masz opcje to ustawić, żeby telefon zrobił kilka czy kilkanaście takich 8s fotek pod rząd. Potem z tym materiałem możesz się pobawić w stackowanie i obróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie,dzisiaj spróbuję samym telefonem albo kompaktem.a czas naświetlania skrócić?albo obniżyć ISO?w kompakcie i tak najwyższe mam 1600 i tylko do 8 sekund...to Stary kompakt.natomiast w telefonie nie mogę ustawić paru zdjęć pod rząd w trybie manualnym ale mam pstryczek Bluetooth więc będę cyknac parę razy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AnkaSkakanka napisał:

Dziękuję za sugestie,dzisiaj spróbuję samym telefonem albo kompaktem.a czas naświetlania skrócić?albo obniżyć ISO?w kompakcie i tak najwyższe mam 1600 i tylko do 8 sekund...to Stary kompakt.natomiast w telefonie nie mogę ustawić paru zdjęć pod rząd w trybie manualnym ale mam pstryczek Bluetooth więc będę cyknac parę razy;)

Jak jest pstryczek bluetooth to spoko ważne, żeby nie dotykać :P.Jakie ISO i jaki czas to wszystko zależy od Twojego telefonu. Jeśli przy tym ISO 1600 wyjdzie Tobie sam szum to lepiej obniżyć(szum zawsze będzie, zupełnie nie zlikwidujesz). Na telefonie to może nie być dobrze widać więc lepiej sobie sprawdzić już na komputerze. Zrób po kilka zdjęć w różnych konfiguracjach i porównaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mateusz_D napisał:

A jaką ogniskową się bawisz?

A ja wiem;)w opisie telefonu pisze ok.25mm.jestem na razie zielona w tych wszystkich skrotach...ale chcę się tego nauczyć...dzisiaj zrobiłam trochę fotek samym telefonem ze statywu,też pozostawiają bardzo dużo do życzenia ale dla mnie niesamowite jest to że takie małe urządzenie potrafi zobaczyć o wiele więcej niż człowiek...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,planuje dzisiaj znowu podejść do focenia jakiś gwiazdozbiorów,możecie dać jakieś wskazówki?mianowicie chodzi mi o to ile tych zdjęć zrobić jednemu obiektowi?i czy ustawienia ISO i naświetlania muszą być takie same przy każdym zdjeciu jeśli chciałabym to później zestakowac?i czy robić darki?mniej więcej wiem na czym to polega,program dds też sobie w podstawie opanowałam jednak mam problem z gotowym już zdjęciem mianowicie zapisuje mi się jako plik tiff a mój badziewny komputer nie chce go później otworzyć...pewnie muszę ściągnąć jakiś program?tylko jaki?no i co z tymi datkami? Robić czy nie?jak je zrobić smartfonem?wystarczy zakryć obiektyw?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.