Skocz do zawartości

Problem ze sczytywaniem klatek w MaximDl


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu walczę ze swoim sprzętem  bo mam problem ze sczytywaniem klatek w MaximDL. Testy robiłem na sucho gdzie montaż był zaparkowany a uruchomiona kamera główna w maximie wszystko wyglądało pozytywnie.  Z chwilą gdy puściłem test na niebie to po paru klatkach Camera Control nie odpowiada a po chwili  Maxim nie odpowiada. powtarzało się to za każdym razem. Więc wymieniłem komputer dałem nowe kable USB  2 m bardzo dobrej jakości, zmieniałem sterowniki i nadal jest to samo. Szukam przyczyny. 

Kamera główna podpięta bezpośrednio do komputera.

Guider bezpośrednio do komputera.

Hub podpięty do komputera a do niego: AstroLink 4, Montaż EQ6PRO, Kamerka do podglądu. Gdzieś następuje jakiś konflikt i sam nie wiem gdzie.

System jaki mam to Windows7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem ( i też do tego klatki ściągało mi tylko połowicznie) przez aktywnego huba, skończył się jak go wywaliłem.

Teraz więcej kabli muszę prowadzić no ale działa jak należy.

Sprawdź bez huba tak z ciekawości.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Antoni napisał:

Ale ja nie mam kamerki głównej ani guidera podłączonego do Huba, to co ma tutaj Hub do ściągania?

Inne urządzenie podłączone do huba a które też jest podłączone do Maxima może powodować problem lub zakłócać, odłącz całkowicie huba i sprawdź gdzie wszystko wyłącznie jest pod pc.

No ale zrobisz ja zechcesz. Lepiej kombinować niż tylko się zastanawiać.

Ja tak miałem i nie tylko z maximem bo i sgp też lubił przez to robić numery

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty: odłącz wszystko i zostaw tylko kamerę podłączoną do komputera. Potem podłączaj kolejno następne urządzenia. Możesz też wykonać kilka prób podłączając urządzenia w innej kolejności. Z pewnością znajdziesz co jest powodem konfliktu. Oczywiście, pod warunkiem, że jesteś pewien wszystkich połączeń, wtyczek i gniazdek. Dlatego ciągle trzeba obserwować Menager urządzeń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Antoni said:

Ale ja nie mam kamerki głównej ani guidera podłączonego do Huba, to co ma tutaj Hub do ściągania?

Czy sprawdziłeś kabel którym ściągasz dane z kamerki? Może na próbę zmień ten kabel.. (?) 

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdamK napisał:

Sposób jest prosty: odłącz wszystko i zostaw tylko kamerę podłączoną do komputera. Potem podłączaj kolejno następne urządzenia. Możesz też wykonać kilka prób podłączając urządzenia w innej kolejności. Z pewnością znajdziesz co jest powodem konfliktu. Oczywiście, pod warunkiem, że jesteś pewien wszystkich połączeń, wtyczek i gniazdek. Dlatego ciągle trzeba obserwować Menager urządzeń... 

Dokładnie tak sugeruję postępować. Spróbuj też włączyć we właściwościach kamery w Maximie High Priority, ale to po wykonaniu sprawdzenia wg. Adama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lynx napisał:

Czy sprawdziłeś kabel którym ściągasz dane z kamerki? Może na próbę zmień ten kabel.. (?) 

Kabli kilka wymieniałem i dałem wreszcie nowy Lindy i nadal to samo. Ciekawe jest to że na parkingu wszystko działa ok a jak pojadę na niebo i uruchomię guider aby prowadził za gwiazdą to takie coś mi się robi, ale kamera guider jest połączona osobnym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdamK napisał:

Sposób jest prosty: odłącz wszystko i zostaw tylko kamerę podłączoną do komputera. Potem podłączaj kolejno następne urządzenia. Możesz też wykonać kilka prób podłączając urządzenia w innej kolejności. Z pewnością znajdziesz co jest powodem konfliktu. Oczywiście, pod warunkiem, że jesteś pewien wszystkich połączeń, wtyczek i gniazdek. Dlatego ciągle trzeba obserwować Menager urządzeń... 

A może to ten Hub coś sieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antoni napisał:

Kabli kilka wymieniałem i dałem wreszcie nowy Lindy i nadal to samo. Ciekawe jest to że na parkingu wszystko działa ok a jak pojadę na niebo i uruchomię guider aby prowadził za gwiazdą to takie coś mi się robi, ale kamera guider jest połączona osobnym kablem.

I co z tego, że osobnym kablem jak do tego samego kontrolera na płycie?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.