Skocz do zawartości

Wysyłka sprzętu do serwisu za granicę


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem, to dostałem :) Czasem lepiej nie pytać i nie wiedzieć.

Odpowiedź z Krajowej Informacji Skarbowej:


 

Cytat

 

"Odpowiadając na pytanie wskazujemy:
Uszlachetnianie bierne to jedna z tzw. procedur specjalnych. Stosując procedurę uszlachetniania biernego można czasowo wywozić towary unijne poza obszar celny Unii i poddawać je tam procesom przetwarzania (np. obróbce, montażowi, naprawie). Następnie, przy przywozie na obszar celny UE produktów przetworzonych powstałych z tych towarów, można skorzystać z całkowitego lub częściowego zwolnienia z należności celnych przywozowych.

Aby móc skorzystać z procedury uszlachetniania biernego, należy  wystąpić z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na korzystanie z niego. Może to zrobić osoba, która ma siedzibę na obszarze celnym UE.

Zasady  korzystania z procedury uszlachetniania biernego są  opisane na stronieMinisterstwa Finansów www.mf.gov.pl  w zakładce cło > informacje dla przedsiębiorców > procedury celne pod niżej podanym linkiem :

https://www.podatki.gov.pl/clo/informacje-dla-przedsiebiorcow/procedury-celne/procedura-uszlachetniania-biernego/ "

 

 

O tyle nie trafiona, że jestem osoba fizyczną, a nie firmą. Ale jestem cały dumny, że państwo pochyliło się nad moja rozterką i "wskazałno" mi słuszną drogę :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Przecież napisał - uszlachetnianie bierne

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uszlachetnianie_bierne

niedługi tekst :-)

 

W skrócie - rzeczone uszlachetnienie to procedura a nie efekt, a ja pytam się o efekt tego uszlachetnienia

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fredrixxon napisał:

Pav1007 sorki, szukam konkretnej informacji, nie mam siły się tłumaczyć.

Dziwne to trochę. Z jednej strony wymagasz (ewentualnie: prosisz) ludzi o pomoc Tobie (jakiejś siły to wymaga), a jak kolega grzecznie pyta, jaką modyfikację chcesz wykonać (pewnie z ciekawości, ale może - może zna kogoś kto zrobi to w PL i chce Ci inaczej pomóc?) to nie masz siły "się tłumaczyć"?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o modyfikacje aparatu to bardzo dobrze robi to też firma europejska JTW z Holandii.
Swego czasu modyfikowałem Sony A7S i naprawdę zrobili to profesjonalnie i szybko. Czy kalkuluje się wysyłanie do USA?..

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fredrixxon napisał:

Czy można prosić o zamknięcie wątku? Zaczyna sie dyskusja nie na temat, której właśnie chciałem uniknąć.

Taki to charakter forum dyskusyjnego - piszesz, a ludzie dyskutują, dopytują. Jak nie chcesz dyskusji to pisz PW.

A i odpiszę tutaj - nie uznaję Twojego zgłoszenia jako "nie na temat". Pytania i komentarze są w temacie a reakcje są pochodną Twoich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Fredrixxon napisał:

Proszę admmina o usunięcie wątku.

Pewnie, że tak...jak tylko wszyscy, którzy zabrali tutaj głos wyrażą podobną chęć.

Ja jestem optymistą i liczę na "uszlachetnienie czynne" wątku nowymi praktycznymi informacjami na temat wysyłki sprzętu w różne rejony świata np kiedy ktoś wymyśli sobie jakąś nietypową modyfikację aparatu na podczerwień ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawna oglądałem program "granice" o służbie celnej. Goście przywieźli ze sobą z zagranicy pewne przeczy (aparaty foto mega drogie). Celnik nie chciał ich wpuścić bez naliczenia cła, az nie pokazali FV zakupu tego w Polsce. Wtedy dopiero mógł na swój urzędniczy rozum ogarnąć że sprzęt był tylko wywieziony i powrócił. 

Marne było jakiekolwiek tłumaczenie bez FV. Człowiek totalnie nie słuchał, potrzebny był papier. 

 

Może również warto zrobić zdejcie aparatu przed wysyłką na jakiś gazecie z datą druku u zdejcie załączyć do paczki. Będą wiedzieli kiedy sprzęt wysłany i skąd, że wraca do PLcbo to jego rodzimy kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to też mnie zastanawia co to za modyfikacja, że aparat musi przebyć tak długą drogę :). A po za tym też chciałam, żeby ktoś przwiózł mi kilka rzeczy z USA. Dla celników pewnie nie mega drogie, ale czy to też może spowodować jakieś problemy na granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prosił o zamknięcie tematu. Trzeba było zamknąć i go uszanować, że ma tajemnice. A tak to dostał bana bo się wkurzył, i rozumiem jego nerwy. Nie każdy jest stalowym posągiem... To nie fair.

 

Tutaj mała alegoryczna przypowiastka ilustrująca moje spojrzenie na ten temat:

 

Kierowca zatrzymuje się przy policjancie:
K: Przepraszam, gdzie tu jest Biedronka?
P: Nie wiem, ale jeśli można wiedzieć, to po co Ci Biedronka?

K: A, już widzę logo. To już nie zawracam gitary. Nie, nie można wiedzieć.

P: Myślałem, że mi powiesz, no ale jak nie to nie.

K: Bywa i tak. Mogę już sobie jechać?

P: Hola hola, po co ten pośpiech? Przecież my tylko rozmawiamy.

K: K***a no, śpieszę się. <włącza silnik>

P: Ooo, przeklinamy? Zniewaga munduru, proszę mandacik pińćset złoty

<kurtyna>

 

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Trzeba było zamknąć i go uszanować, że ma tajemnice

Jeżeli ktoś ma tajemnice, to nie publikuje wątku na forum publicznym ogłaszając światu, że ma tajemnicę. Naturalne jest, że pojawiło się pytanie z normalnej ludzkiej ciekawości co to za modyfikacja. Gdyby gościu pytał o tajemniczą przyprawę do piernika, to by pewnie nie było takiego zainteresowania na tym forum, na forum żywieniowym to i owszem. A w jego wypowiedziach pojawiła się agresja, co wywołało agresję :)

Takie moje skromne zdanie. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, isset napisał:

Jeżeli ktoś ma tajemnice, to nie publikuje wątku na forum publicznym ogłaszając światu, że ma tajemnicę. 

Polecam pierwszy post z pytaniem do poczytania. Nie ma tam ogłaszania tajemnicy. To proste pytanie.

 

31 minut temu, isset napisał:

Naturalne jest, że pojawiło się pytanie z normalnej ludzkiej ciekawości co to za modyfikacja. Gdyby gościu pytał o tajemniczą przyprawę do piernika, to by pewnie nie było takiego zainteresowania na tym forum, na forum żywieniowym to i owszem

Obojętnie od tego, jak bardzo społeczność może być zainteresowana pytaniem, mam prawo nie udzielić na nie odpowiedzi. To nie prokuratura. Każdy powinien uszanować  taką decyzję choćby nie wiem jak był ciekawy. 

 

Mimo prośby temat nie został zamknięty. Dla mnie to co się stało potem jest tylko konsekwencją i porażką moderatorów, bo właśnie takich sytuacji powinno się unikać - trzymanie otwartego, emocjonalnego tematu pomimo odejścia dyskusji od głównego wątku. Użytkownik ucierpiał, bo moderatorzy nie uszanowali jego woli, która może nie była koleżeńska, ale na pewno nie była zła.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Obojętnie od tego, jak bardzo społeczność może być zainteresowana pytaniem, mam prawo nie udzielić na nie odpowiedzi. To nie prokuratura. Każdy powinien uszanować  taką decyzję choćby nie wiem jak był ciekawy. 

Oczywiście, że tak i nikt go do tego nie przymuszał - dalsze działanie i to co nastąpiło było nie wynikiem chęci bycia prokuratorem i za wszelką cenę zdobycie informacji ale odpowiedzią na formę informacji.

 

Czy nie sądzisz, że taka forma była by lepsza "na chwilę obecną chciałbym zachować formę tej modyfikacji dla siebie" od "nie mam siły się tłumaczyć"?

 

Darzę Ciebie i Twoją widzę ogromnym szacunkiem, ale anegdotka, którą podałeś nijak się ma do zamkniętej, dość małej i znającej się wzajemnie społeczności.

 

42 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Dla mnie to co się stało potem jest tylko konsekwencją i porażką moderatorów, bo właśnie takich sytuacji powinno się unikać - trzymanie otwartego, emocjonalnego tematu pomimo odejścia dyskusji od głównego wątku.

Bardzo łatwo powiedzieć "porażka moderatorów" - dla Ciebie to porażka, dla kogoś innego dobra decyzja, nie zdarza się tak, że wszyscy są zadowoleni.

Niemniej zapraszam do naszego grona - na pewno przyda się świeża krew, która nie zawsze zgadza się z decyzjami obecnych moderatorów.

 

Nie wiem czy wiesz, ale zamykanie wątków nie jest dobrym sposobem na kończenie emocjonalnych dyskusji - takie najczęściej przenoszą się do statusów, a wtedy to już prosta droga do kasowania wątków - a tego nie chcemy robić.

 

46 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Użytkownik ucierpiał, bo moderatorzy nie uszanowali jego woli, która może nie była koleżeńska, ale na pewno nie była zła.

Użytkownik ucierpiał bo pozwolił sobie na personalne wycieczki i tyle. To moje zdanie.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Tutaj mała alegoryczna przypowiastka ilustrująca moje spojrzenie na ten temat:

A tutaj moja:

 

Fan driftu na zlocie driftowym zatrzymuje się przy grupie innych drifterów:

FD: - przepraszam jak mogę wykonać pewną modyfikację układu zawieszenia ale nie tu tylko decyzję podjąłem, że chcę to zrobić w innym mieście?

GD: - o ciekawe pytanie, nie wiem, a zdradź proszę jaką modyfikację chcesz wykonać, bo brzmi ciekawie

FD: - goń się,

GD: - ej to nie w porządku, jesteś w naszej grupie, mógłbyś porozmawiać z nami o naszej pasji, jesteśmy ciekawi co wymyśliłeś

FD: - goń się ty arogancka świnio

MGD: - a to żegnamy, proszę się uspokoić i wrócić jak poziom emocji opadnie

 

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

Dla mnie to co się stało potem jest tylko konsekwencją i porażką moderatorów

Każdy ma prawo do swojego zdania, szanuję Twoje chociaż kompletnie się z nim nie zgadzam.

I podobnie jak Paweł, odwzajemniam szacunek do Twojej osoby i wyrażam zdziwienie na Twoje postrzeganie tej sytuacji.

 

Ale można kulturalnie i bez napiny, prawda? :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.