Skocz do zawartości

Wysyłka sprzętu do serwisu za granicę


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

P: Ooo, przeklinamy? Zniewaga munduru, proszę mandacik pińćset złoty

I jeszcze jedno: obawiałem się nieprawidłowego odbioru tej sytuacji, ale pomyslałem: może niepotrzebnie.

I gdybyśmy byli znajomymi w realu (ja bym znał Ciebie a Ty mnie) to zrobiłbyś mi ogromną przykrość, demonstrując takie zdanie o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tayson napisał:

Niedawna oglądałem program "granice" o służbie celnej. Goście przywieźli ze sobą z zagranicy pewne przeczy (aparaty foto mega drogie). Celnik nie chciał ich wpuścić bez naliczenia cła, az nie pokazali FV zakupu tego w Polsce. Wtedy dopiero mógł na swój urzędniczy rozum ogarnąć że sprzęt był tylko wywieziony i powrócił. 

Marne było jakiekolwiek tłumaczenie bez FV. Człowiek totalnie nie słuchał, potrzebny był papier. 

 

Może również warto zrobić zdejcie aparatu przed wysyłką na jakiś gazecie z datą druku u zdejcie załączyć do paczki. Będą wiedzieli kiedy sprzęt wysłany i skąd, że wraca do PLcbo to jego rodzimy kraj. 

Taką sytuację miał ostatnio kolega z pracy.  Jest krótkofalowce i jeździ na różnego rodzaje ekspedycje. Wartość jego sprzętu, samego radia, to jakieś 4500 USD. Na jego szczęście zawsze wozi ze sobą FV zakupu w Polsce, bo niejednokrotnie przy wjeździe do krajów Azji czy powrotu do Polski, był pytany od odstępne dla instytucji państwa.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubiłan napisał:

Taką sytuację miał ostatnio kolega z pracy.  Jest krótkofalowce i jeździ na różnego rodzaje ekspedycje. Wartość jego sprzętu, samego radia, to jakieś 4500 USD. Na jego szczęście zawsze wozi ze sobą FV zakupu w Polsce, bo niejednokrotnie przy wjeździe do krajów Azji czy powrotu do Polski, był pytany od odstępne dla instytucji państwa.

Ciekawe, że trzeba na wszystko fakury wozić. @Tayson, pamietasz na jakiej granicy miała miejsce sytuacja w programie? Może to mieć jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agatek napisał:

Ciekawe, że trzeba na wszystko fakury wozić. @Tayson, pamietasz na jakiej granicy miała miejsce sytuacja w programie? Może to mieć jakieś znaczenie?

Z USA lub Meksyku do Polski.

Granica Nasza, celnicy z Okęcia Wawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dziki napisał:

wyrażam zdziwienie na Twoje postrzeganie tej sytuacji.

No cóż, czasami moje postrzeganie różnych sytuacji jest kontrowersyjne, borykam się całe życie z tym brzemieniem ;)

 

 

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Czy nie sądzisz, że taka forma była by lepsza "na chwilę obecną chciałbym zachować formę tej modyfikacji dla siebie" od "nie mam siły się tłumaczyć"?

 

Pewnie tak. Mimo wszystko "nie mam siły się tłumaczyć" wciąż nie jest ani agresywne, ani wulgarne. Ale rozumiem, że nie wszyscy podzielamy tą samą wrażliwość. OK.

Z mojej strony mea culpa - rzeczywiście, słowo "porażka" wydaje się bardzo mocne. Gdybym mógł, napisałbym teraz "błąd".

 

 

4 godziny temu, Pav1007 napisał:

Użytkownik ucierpiał bo pozwolił sobie na personalne wycieczki i tyle. To moje zdanie.

Oczywiście. Ale ja czytałem wątek jak już było po wszystkim.
A
 czytając temat z dystansu widać ten cień przeznaczenia rodem z antycznej tragedii, w której główny bohater próbuje walczyć z samospełniającą się przepowiednią wyrażoną w słowach:

 

"Czy można prosić o zamknięcie wątku? Zaczyna sie dyskusja nie na temat, której właśnie chciałem uniknąć."

 

Być może uniknąłby, gdyby tego nie powiedział...? :)

 

Ogólnie @Pav1007, @dziki: pewnie macie rację, dopuszczam do siebie tę myśl, ale chyba ten kasandryczny motyw najbardziej mnie zabolał, bo najbardziej się z nim utożsamiam. Wiele razy sam byłem w podobnej sytuacji, może nie w kontekście forum, ale w kontekście bezsilności wobec łatwego do przewidzenia przebiegu wypadków :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Agatek napisał:

Ciekawe, że trzeba na wszystko fakury wozić. @Tayson, pamietasz na jakiej granicy miała miejsce sytuacja w programie? Może to mieć jakieś znaczenie?

Dla kontrprzykładu, wwożenie instrumentów muzycznych do Niemiec to tragedia. Pewna skrzypaczka została postawiona przed wyborem: zapłać cło, albo używaj innych skrzypiec podczas koncertu. Pani wwoziła instrument produkcji Stradivariusa. Źródło: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,12616261,Niemieccy_celnicy_skonfiskowali_skrzypaczce_jej_stradivariusa_.html

 

Każdy się broni jak może przed okradaniem budżetu. Jak ktoś wjeżdża mając w walizce 50 ajfonów, to raczej trzeba go oclić, pomimo że deklaruje użytek własny. Mało tego jak przemieszczasz się samolotem pomiędzy większością krajów Szengen mając w gotówce więcej niż 10 000€ to musisz zapłacić podatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie, zdarza się mojej firmie wysyłać sprzęt za granicę do modyfikacji albo serwisu. Pamiętajmy, że cło i podatek płacimy nie tylko od towarów ale i od "usług" . Jesli serwis jest w ramach gwarancji czyli części i robocizna są darmowe, to wysyłając deklarujemy, że serwis gwarancyjny nieodpłatny i musi być faktura z informacją że 0,00USD. Jeśli serwis lub modyfikacja płatna to na to jest dołączona faktura i tylko to podlega ocleniu. Jeśli płacimy za części serwisowe lub do modyfikacji czyli uszlachetnianie ale robocizna jest gratis to powinno być też na fakturze i od tego co jest płatne płacimy cło. Fakturę czy rachunek dostajemy niezależnie czy jesteśmy firmą czy osoba prywatną. Jeśli nie dostaniemy żadnego dokumentu, to UC określi nam cło. W powyższym przypadku, znając cenę części i robocizny od serwisu w USA albo mając opłacona usługę proforma wystarczy wysłać ją do UC z pytaniem, ile będzie trzeba zapłacić. W samej deklaracji aby nie oclic samego aparatu, trzeba wpisać, modyfikacja aparatu fotograficznego marki.... Nr seryjny.... i po powrocie sprzętu oclą tylko to co na fakturze., ktura będzie dołączona lub zadeklarowała przez gości w USA, mogą to być małe kwoty. A dodatkowa informacja, pamiętajmy, że niektóre modyfikacje np sprzętu radiowego lub modułów GSM, GPS mogą wymagać udowodnienia homologacji albo każą wysłać do homologacji do standardu UE lub Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.