Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 3 UPDATE - Okolice trapezu w dwóch kolorach


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Piotr4d napisał:

Piękne, pastelowe, delikatne i głębokie...

Dzięki Piotr! :-) Powiem Ci, że takie kolory coraz bardziej do mnie przemawiają... jak spojrzałem na tą M42 zrobioną w HST to mi ręce opadły :-) 

 

2 godziny temu, TomaszB napisał:

Gdy patrzę na zdjęcia jakie robisz, zastanawiam się na jakiej wysokości nad miastem masz ten taras. Bo przecież niemożliwe by to było z Warszawy z poziomu gruntu...

Dokładnie 4 piętro w Ursusie :-) Południowy wschód - Lotnisko Chopina, Południe - Orlik, Południowy zachód - Obwodnica S2 :-) 

Tutaj masz zdjęcie zza setupu.

46520541_1613999698907794_6420106849088962560_o.jpg

 

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Eleganckie :)

 

W sumie nie mam uwag, tylko pytanie.

Czy  nie dalo rady wyciagnąc jakiegos efektu 3D na NGC1977? Moze poprostu material na to nie pozwalał.

Dzięki Tomek,

zobaczę czy da radę wyciągnąć jakieś 3D. Mało tlenu tam się zarejestrowało, ale popatrzę :-)

 

44 minuty temu, Maetrik napisał:

Bardzo lubię bicolor (chyba czasem nawet bardziej niż wariacje z 3 składników) ale tu wygląda... przepięknie :)

Subtelne kolory, pięknie przenikające się pyły. Dla mnie świetne! 

Bardzo dziękuję :-) Mi też taka kolorystyka zaczyna bardziej odpowiadać :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pav1007 napisał:

Dzięki Tomek,

zobaczę czy da radę wyciągnąć jakieś 3D. Mało tlenu tam się zarejestrowało, ale popatrzę :-)

Przejrzałem zdjęcia w necie i ona w sumie słabo wychodzi w Bi, o niebo lepiej w LRGB. 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pav1007 napisał:

Dokładnie 4 piętro w Ursusie :-) Południowy wschód - Lotnisko Chopina, Południe - Orlik, Południowy zachód - Obwodnica S2 :-) 

Tutaj masz zdjęcie zza setupu.

 

Wiedziałem, że z góry patrzysz :-).

A poważniej, to nie masz tam łatwo. Tym bardziej gratuluję świetnych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Przejrzałem zdjęcia w necie i ona w sumie słabo wychodzi w Bi, o niebo lepiej w LRGB.

 

36 minut temu, wessel napisał:

To jest mgławica refleksyjna no to czemu się dziwicie?

Dokładnie chciałem napisać co Maciek. Biegacz słabo wychodzi w tlenie, bo to tam jest część refleksyjna. 

 

1 godzinę temu, TomaszB napisał:

A poważniej, to nie masz tam łatwo. Tym bardziej gratuluję świetnych zdjęć.

Nikt nie mówił, że jest łatwo. Dzięki

 

17 minut temu, isset napisał:

Jakiś bolid tam leci czy co to za kreska przed setupem?

Flara Iridium się złapała :-)

 

6 minut temu, gryf188 napisał:

Paweł a nie myślałeś zrobić bicoloru powiedzmy zbliżonego do palety RGB ?

Myślałem trochę nad tym - ale nie mam pełnego B (jak wyżej zostało wspomniane, nie wszystko z tlenie ładnie świeci). Może kiedyś uzbieram Ha/OIII/SII/LRGB to coś sklecę :-D Ależ to będzie czad :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zawsze żal jest tej biednej M43, nikt o niej nie wspomni, "wybrała sobie" położenie. 42/43 to taki mniej więcej blok, jak Rosja/Polska itd. Przepięknie wyszła Tobie ta przestrzeń tuż na lewo od obu mgławic - ahhh... ile tam subtelnego pyłu oraz gwiazd! Na dodatek foto z miasta - podziwiam. Kolorystyka subtelna, wyjątkowa - jakby lekki ukłon w kierunku obserwacji  wizualnych :laughing: 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PiotrTheUniverse napisał:

Mi to zawsze żal jest tej biednej M43, nikt o niej nie wspomni, "wybrała sobie" położenie.

W sumie masz rację, zawsze tylko M42 i NGC1977... a o biednej M43 nikt nie wspomina...

 

8 godzin temu, PiotrTheUniverse napisał:

Przepięknie wyszła Tobie ta przestrzeń tuż na lewo od obu mgławic - ahhh... ile tam subtelnego pyłu oraz gwiazd! Na dodatek foto z miasta - podziwiam. Kolorystyka subtelna, wyjątkowa - jakby lekki ukłon w kierunku obserwacji  wizualnych

Dziękuję bardzo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 18:06, Pav1007 napisał:

Dokładnie 4 piętro w Ursusie :-) Południowy wschód - Lotnisko Chopina, Południe - Orlik, Południowy zachód - Obwodnica S2 :-) 

Tutaj masz zdjęcie zza setupu.

46520541_1613999698907794_6420106849088962560_o.jpg

Czy możesz zatem zdradzić sekret jak albo czym walczysz z LP? Przecież zdjęcia z takiej lokacji powinny wychodzić bardzo czerwone. Redukujesz je filtrami czy obróbką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Archis napisał:

Czy możesz zatem zdradzić sekret jak albo czym walczysz z LP? Przecież zdjęcia z takiej lokacji powinny wychodzić bardzo czerwone. Redukujesz je filtrami czy obróbką? 

Pewnie, że zdradzę :-) Obróbką z LP wygrać ciężko, żeby zachować sygnał. Ja używam filtrów wąskopasmowych rejestrujących konkretne widmo danego zjonizowanego pierwiastka - Ha (Wodór), OIII (Tlen) i SII (Siarka) - każdy z tych filtrów działa bardzo selektywnie (7-8,5nm szerokości) i doskonale wycina zanieczyszczenie świetlne - choć oczywiście nie w 100% - zawsze coś tego syfu trafi na matrycę więc i tak trzeba się narobić . Reszta to już obróbka w Paletach HST/SHO lub Bicolor jak powyżej.

 

Palenie LRGB w mojej miejscówce to albo strata czasu albo bardzo krótkie czasy na L (max 10 sek). Tak udało mi się popełnić taką galaktykę z ponad 2000 klatek:

 

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.