Skocz do zawartości

Awaria kamery...?


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TomaszP1977 napisał:

Na marginiesie - muszą mieć na prawdę mocną pozycję rynkową i silną gospodarkę skoro firma o zasięgu globalnym pozwala sobie na 2 tygodnie totalnej przerwy.

To chyba różnica w mentalności Chińczyków jako takich. U nas ludzie biadolą, jak im Trzech Króli dawali wolne, no bo jakie to niebotyczne i niepowetowane straty spowoduje dla firm, a biedni pracownicy tak zbiednieją, że im już nie starczy na chleb. Natomiast Chińczyk mówi - "a kij z tym, bawmy się" :) Pod tym względem chętnie bym został Chińczykiem :)

12 godzin temu, omikron20 napisał:

 Support QHY żąda sobie 100usd jeśli dobrze pamietam. Więc możesz liczyć na taką kwotę. Zapewne poproszą cię i tak o przysłanie kamery do nich. Za robotę liczą 30usd. Może ci się przydadzą te informacje. 

Mówiąc szczerze bardzo niskie kwoty. Obawiałem się, że to znacznie droższa zabawa. Swoją drogą widać ile te kamery są warte, skoro najdroższa ich część kosztuje tylko niecałe 400 zł, czyli mniej niż 7% całości...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

To chyba różnica w mentalności Chińczyków jako takich. U nas ludzie biadolą, jak im Trzech Króli dawali wolne, no bo jakie to niebotyczne i niepowetowane straty spowoduje dla firm, a biedni pracownicy tak zbiednieją, że im już nie starczy na chleb. Natomiast Chińczyk mówi - "a kij z tym, bawmy się" :) Pod tym względem chętnie bym został Chińczykiem :)

Mówiąc szczerze bardzo niskie kwoty. Obawiałem się, że to znacznie droższa zabawa. Swoją drogą widać ile te kamery są warte, skoro najdroższa ich część kosztuje tylko niecałe 400 zł, czyli mniej niż 7% całości...

Też się nad tym zastanawiałem. Pytałem rapem miesiąc temu o komplet płytek do kamery qhy12 która kosztuje grubo podan 10tys. Zł. I w odpowiedzi dostałem cennik który z kosztami transport zamknął się w sumie na niecałych 300USD. Bez matrycy ccd i obudowy kamery.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek, do @Adamo napisałem PW. Ale on tu bywa nie często, ostatnio 4 stycznia...

Gdzieś natknąłem się na info, że jest w Czechach jakiś serwisant QHY, ale teraz nie mogę tego potwierdzić, bo nie mogę znaleźć tej informacji powtórnie, nie pamiętam gdzie to widziałem.

Może ktoś na Forum ma taką informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak sobie myślę, czy czasem nie udałoby się usunąć tego śladu sposobem analogicznym, jak @Pav1007 usuwał halo na Alnitaku? Jeśli pozycja i kształt halo jest niezmienna, to może dałoby się przygotować w miarę półautomatyczny proces. A gdyby jeszcze ustalić, jak dokładnie zależy jasność kółka od sygnału (czy to stała, dodawana wartość, czy zmiana liniowości), to może nawet jakiś wzór by się zrobiło i usuwało ten efekt całkiem automatycznie? No go jeśli te piksele są sprawne, to po odpowiednim usunięciu kółka materiał powinien być cacy. Szkoda wywalać prawie sprawną matrycę :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał:

A jeszcze tak sobie myślę, czy czasem nie udałoby się usunąć tego śladu sposobem analogicznym, jak @Pav1007 usuwał halo na Alnitaku? Jeśli pozycja i kształt halo jest niezmienna, to może dałoby się przygotować w miarę półautomatyczny proces. A gdyby jeszcze ustalić, jak dokładnie zależy jasność kółka od sygnału (czy to stała, dodawana wartość, czy zmiana liniowości), to może nawet jakiś wzór by się zrobiło i usuwało ten efekt całkiem automatycznie? No go jeśli te piksele są sprawne, to po odpowiednim usunięciu kółka materiał powinien być cacy. Szkoda wywalać prawie sprawną matrycę :) 

Czytasz w moich myślach! Na początku, kiedy przedstawiałem problem, pytałem o taką możliwość, ale nikt nie podjął tematu. 

Mam świadomość, że pewnie można to zrobić, ale ja jestem na to za głupi... ale chętnie podejmę wyzwanie, tylko musiałbym mieć przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdamK napisał:

Czytasz w moich myślach! Na początku, kiedy przedstawiałem problem, pytałem o taką możliwość, ale nikt nie podjął tematu. 

Mam świadomość, że pewnie można to zrobić, ale ja jestem na to za głupi... ale chętnie podejmę wyzwanie, tylko musiałbym mieć przewodnika.

Pytaj Pawła, ja wiem tyle, że on to robił w Pixie i była z tym masa dłubaniny (ale gdyby ją zautomatyzować...). Generalnie idea polega na sztucznym wygenerowaniu obrazka z ciapą i odjęcia go od zdjęcia.

Jest taka metoda podobna do sztucznego flata, którą można zrobić w PSie. Otóż usuwasz ze zdjęcia gwiazdy (choćby kurz i rysy + stępel korygujący), usuwasz obiekt z zepsutego miejsca i masz obraz tła, które potem odejmujesz. W ten sposób można się pozbyć np jakiś większych brudów, gdy flat nie zadziała, czy dziwnych nieistniejących struktur z tła. Ale jeśli w takim miejscu jest jakiś detal obiektu, no to tylko metoda Pawła da radę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MateuszW napisał:

To chyba różnica w mentalności Chińczyków jako takich. U nas ludzie biadolą, jak im Trzech Króli dawali wolne, no bo jakie to niebotyczne i niepowetowane straty spowoduje dla firm, a biedni pracownicy tak zbiednieją, że im już nie starczy na chleb. Natomiast Chińczyk mówi - "a kij z tym, bawmy się" :) Pod tym względem chętnie bym został Chińczykiem :)

Mówiąc szczerze bardzo niskie kwoty. Obawiałem się, że to znacznie droższa zabawa. Swoją drogą widać ile te kamery są warte, skoro najdroższa ich część kosztuje tylko niecałe 400 zł, czyli mniej niż 7% całości...

Większość fabryk w prowincjach Hubei, Jiangsu, Szanghaj są zamknięte rządowym rozporządzeniem. Wydłużono im święto narodowe Chińskiego Nowego Roku. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie ryzyka przyśpieszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników dużych zakładów. Skutki ekonomiczne będą na pewno olbrzymie dla gospodarki Chin i odbije się to czkawką na światowych giełdach. Zakończę ten smutny post wesołym akcentem, chińskimi życzeniami noworocznymi- 财源广进 :) 

Edytowane przez Kubiłan
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszW napisał:

Jeśli pozycja i kształt halo jest niezmienna, to może dałoby się przygotować w miarę półautomatyczny proces.

Też o tym myślałem,, bo dłubania przy tym usuwaniu jest co nie miara + pomiary poziomów na poszczególnych składowych tego halo, obliczanie średnic i punktu centralnego. Gadałem na zlocie z Piotrkiem @Duser, i powiedział, że może coś się uda zrobić w kwesti automatyzacji tego procesu (lub półautomatyzacji) - ja spróbuję też do tego przysiąść.

 

Wg mnie robienie tak skomplikowanego procesu na każdej materiale to strata czasu :-( @AdamK jak chcesz to uderz do mnie to postaram się w jakiś przystępny sposób opisać jak to się robi. Jak znajdę więcej czasu to przygotuję może jakiś tutorial na forum.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ma to związek z twoim problemem - ale jako ciekawostka.

Zastanawiałem się, że taki artefakt, to trochę jak RBI w chipach CCD i znalazłem wątek, gdzie opisany jest efekt dla CMOSa "zapamiętującego" obraz rzutowany na chip bez ekspozycji.

https://www.cloudynights.com/topic/662887-not-rbi-on-cmos-but-this-looks-similar/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pav1007 napisał:

Też o tym myślałem,, bo dłubania przy tym usuwaniu jest co nie miara + pomiary poziomów na poszczególnych składowych tego halo, obliczanie średnic i punktu centralnego. Gadałem na zlocie z Piotrkiem @Duser, i powiedział, że może coś się uda zrobić w kwesti automatyzacji tego procesu (lub półautomatyzacji) - ja spróbuję też do tego przysiąść.

 

Wg mnie robienie tak skomplikowanego procesu na każdej materiale to strata czasu :-( @AdamK jak chcesz to uderz do mnie to postaram się w jakiś przystępny sposób opisać jak to się robi. Jak znajdę więcej czasu to przygotuję może jakiś tutorial na forum.

Paweł, dzięki za reakcję. Sądząc z Twojego opisu, trochę przeraża mnie ogrom pracy jaką trzeba wykonać, aby uzyskać jakiś pozytywny efekt, ale nie mam nic do stracenia i chętnie w to wchodzę, pod warunkiem, że będę potrafił. Wcześniej próbowałem zrobić coś na kształt kontr flata w miejscu w którym występuje to "odbicie", ale z marnym efektem.

Jeśli chcesz to możemy przejść na PW... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamK Jestem ciekaw czy dostałeś wiadomość od supportu QHY. Bo dziś znalazłem na ich facebookowym profilu taką informację

 

"Dear QHY Users,

In order to protect our colleagure from the pneumonia caused by novel coronavirus (2019-nCoV), we decided to work remotely instead of working in office in the near future. Thus, some of our services have to be suspended. 

All of the shipment stuffs will be put off until Feb 10th. Servics which can be done remotely such as consulting services, sales stuffs, remotely technical supports, social media, etc.,  are back to normal now and welcome to communicate with us. 

Sorry for the possible trouble we might cause and we will try our best to do what we can do.

Best Regards,
QHYCCD"

Edytowane przez omikron20
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, omikron20 napisał:

@AdamK Jestem ciekaw czy dostałeś wiadomość od supportu QHY. Bo dziś znalazłem na ich facebookowym profilu taką informację

 

"Dear QHY Users,

In order to protect our colleagure from the pneumonia caused by novel coronavirus (2019-nCoV), we decided to work remotely instead of working in office in the near future. Thus, some of our services have to be suspended. 

All of the shipment stuffs will be put off until Feb 10th. Servics which can be done remotely such as consulting services, sales stuffs, remotely technical supports, social media, etc.,  are back to normal now and welcome to communicate with us. 

Sorry for the possible trouble we might cause and we will try our best to do what we can do.

Best Regards,
QHYCCD"

Niestety, jeszcze nie. Status mojego ticketa nie uległ zmianie, jest od początku "Open", czyli że nawet "pies z kulawą nogą" do tej pory się tym nie zajął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa mojej kamery nadal nie rozwiązana, choć w końcu odezwał się support QHY, z którym obecnie jestem w kontakcie.

W tickecie do QHY dokładnie opisałem na czym polega problem, załączyłem zdjęcia, a także opisałem sposób w jaki udowadniam, że to sama kamera jest generatorem problemu, a nie inna optyka do niej dołączana, ani żaden odbłysk światła, czy inny refleks.

Jednak osoba z którą koresponduję zachowuje się jakby nie czytała ticketa w ogóle, tylko zarzuca mnie wciąż pytaniami, na które odpowiedź jest w tickecie... ostatnio kazał mi sprawdzić lens. Ufff... pomału tracę cierpliwość.

Po konsultacjach z kilkoma osobami, które znają się na rzeczy i biorąc pod uwagę to co napisaliście w tym wątku, wydaje mi się prawie ze stuprocentową pewnością, że za ustrkę odpowiada matryca. Zastanawiam się, czy byłby możliwość zamówienia płytki z przylutowaną matrycą i samodzielna wymiana. Nie wiem tylko, czy taka czynność nie wymaga jakiejś serwisowej ingerencji w całą kamerę, mam na myśli np. wgranie jakiegoś softu od nowa itp. 

Ponieważ wysłanie w tej chwili kamery do Chin jest niemożliwe, czy jest jakiś serwis w Europie, który mógłby się zająć tym?

Wszelkie Wasze uwagi i wskazówki będą mi bardzo pomocne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.