Skocz do zawartości
  • 0

Jaka przepuszczalność filtra do Księżyca w pełni ?


Ignacy Aniszewski

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 godzin temu, kjacek napisał:

Może jednak warto kupić ten polarek... Chcesz być zadowolony umiarkowanie? Trafisz na warunki będzie OK, albo będzie za jasno, albo za ciemno.

Alternatywa - obserwacje wieczorem nie nocą.

Dzięki za odpowiedź.  Na razie może wstrzymam się z kupnem zwykłego filtra  i zastanowię się nad polarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Ja mam 13%.

Raz używam a kiedy indziej wolę bez filtra. Zależy co kto lubi. 

Przy Morfeuszu 9mm i 138× przeważnie zakładam. Przy 200× już nie bo obraz dla mnie za ciemny. Popróbuj bez i sam ocenisz. 

 

Dzięki za info. Na razie mam tylko kitowce więc powiększenie 120× więc 13% nie było by źle ,ale polarek chyba będzie lepszy na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Ignacy Aniszewski napisał:

Dzięki za info. Na razie mam tylko kitowce więc powiększenie 120× więc 13% nie było by źle ,ale polarek chyba będzie lepszy na przyszłość.

Najlepszy. Można dowolnie ustawić przepuszczalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, jupiter1969 napisał:

!3 % hm...

Jak dla mnie znacząco za ciemno ( nie zobaczymy już tych drobnych detali ),znacznie lepiej będzie w 25 %.

Polaryzacyjny i owszem,ale pojedynczy,na podwójnym obraz sporo traci na ostrości.

Na "zobaczenie tych drobnych detali" to bardziej mają wpływ warunki niż ten filterek. 

A czy za ciemno to już zależy od własnych upodobań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

Na "zobaczenie tych drobnych detali" to bardziej mają wpływ warunki niż ten filterek. 

Pod warunkiem,że nie znikną w ciemności.

2 godziny temu, Mariusz Psut napisał:

A czy za ciemno to już zależy od własnych upodobań. 

Jasne,ale nie zmienia to postaci rzeczy,że jest już za ciemno.

Większość z nas omija 13%,woli 25 %,ale jak mówisz : co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie używałem innego niż 13. Teraz to w zasadzie częściej patrzę bez filtra bo tak jak mówisz przy ciemniejszym obrazie ten szczegół bardziej się gubi. A to że po odjęciu oka od okularu dalej widzisz Księżyc to da się przeżyć :neat:

No i naturalne światło muńka jest najlepsze:D

PS. Narobiliście mi ochoty na Niego a tu chmurki nie pozwalają. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.