Skocz do zawartości

Move shoot move -> ktoś słyszał?


zubruu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś słyszał o montażu do aparatów: Move shoot move ? Od dobrych 3 miesięcy mnie tego reklamy prześladują w internecie, więc sporo kasy muszą pakować w promocje. Rozglądam się za jakimś powoli, a o tym za bardzo nigdzie nic nie widziałem... prócz nachalnych reklam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dodam jeszcze, że MSM Rotator radził sobie z Samyangiem 135, mimo że producent daje gwarancję do 100mm ogniskowej.

Myślę, że ta wartość 135 może być graniczna rozważając Rotator vs. SWSA.

Z Samyangiem 135 i Canonem 60Da wykonałem zdjęcie komety Neowise, przy czasie pojedynczej klatki: 30s.

2066351517_2020-07-16-Neowise_02_small.thumb.jpg.73af8c326e9c22971d6e26b4d18ce440.jpg

  • Lubię 2
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i poki co testowalem do 50mm ogniskowej, klatki po 5 minut i daje radę :)
Ale ma strasznie duze luzy na przełożeniu, po odpaleniu prowadzenia trzeba chwile poczekać aż sie luzy pokasują (na początku myslałem ze coś zepsute :P ). Jeśli chodzi i jakość prowadzenia to do swa czy swa mini nie ma wogóle podejścia, na plus że jest malutkie wiec fajne na wypad w góry itp, do fotek drogi mlecznej czy astro-landscape idealne :)
 

Kilka fotek porównania z SWSA i ja kto wygląda w środku :) ślimak jest dociskany sprężyną więc niby kasuje to luz na ślimaku ale sama przekładnia na silniku ma dużo większe luzy z ktorymi nic zrobić się nie da.

 

20210204_191417.jpg.f94f86dd04edf5cc0007499bdb85df9b.jpg

20210205_191946.jpg.140fcf21c7284fb1be6d62ce06e9d435.jpg

20210204_185247.jpg.b844e11e5208be4f88b9e6a346ae0a3a.jpg

 

fotka na 24mm

22.thumb.jpg.2806824567631f4df4a6601d0e2e64c1.jpg

 

50mm troche pojechane ale ustawiane na szybko laserem :D

orion_50mm.thumb.jpg.dfcd932b0a9d9785364d08c68cb10351.jpg

Edytowane przez cmku
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, zatem jeszcze jedno pytanie:

Do foto drogi mlecznej czy astro-landscape, w pełni wystarczy laser? 

Czy lepiej pójść w pakiet z klinem i polarscopem?

 

Dodam że posiadam Sony A7 z kitem 28-70, no i trochę szkieł z minionej epoki pod m42.

P.S. czy nie rozważacie o sprzedaży MSM? :) Chętnie bym odkupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i laser i lunetkę, ale do tej pory orientowałem rotator na biegun wyłącznie laserem. Lunetka jest na wypadek, gdybym lasera nie mógł używać, w niektórych krajach jest to zabronione, podobnie przy lotniskach, itp. Jakiś czas temu odkryłem jednak, że laser ma sporo odchyloną wiązkę. Nie dało się jej "wyprostować", próbowałem, ale tylko go uszkodziłem.

Ponieważ jednak do lasera przyzwyczaiłem się i nawet ta odchyłka nie przeszkadzała przy uzyskiwaniu punktowych gwiazd, zamówiłem na stronie producenta kolejny laser, tym razem ulepszony, z możliwością regulacji wiązki. To rozwiązanie polecam, jako najbardziej optymalne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.