Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, ANowak napisał:

Jak pierwszy termin zlotu mi nie odpowiadał przez matury... tak drugi termin zlotu nie odpowiada mi przez matury! :P Nie wiem co CKE ma z robieniem matur w okolicach nowiu...

Ja też podobnie. Najczęściej wtedy jest sprawdzanie matur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, ANowak said:

W maju to jakiś Kowid zabrał wszystkim arkusze, więc nie moja wina!

Kowid? Kowid to przykrywka dla zmylenia przeciwnika.

Sprawdzanie matur w białe noce jest to w istocie pro-ekologiczna inicjatywa rządu Mateusza Krzywoustego, zmierzająca ku oszczędnościom w zużyciu energii elektrycznej a więc w efekcie zmniejszeniu importu węgla z Rosji i Chin i co za tym idzie uniezależniania nas od tych Imperiumów Zła! :flower:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tayson napisał:

3 lata temu byłem pierwszy raz na zlocie i juz byłaś w grupie początkującej ;-)

@Tayson jak byś mnie szukał gdzieś za pięć lat to też będę w początkującej  :P A tak na serio to pracowaliśmy na Pixie LE i trochę na Gimpie. Chciałabym poznać wszelkie operacje w pełnej wersji Pixa i PS. No może nie wszelkie, ale takie podstawowe chociaż, żeby być w stanie przebrnąć przez pierwszą obróbkę jak już do niej w końcu dojdzie :) 

 

@Marcin_G nie wiesz na co się piszesz :szczerbaty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:58, Thymo napisał:

Na pewno nikt z Pomorza nie jedzie?

Dopierom doczytał.

Adela, jedzie ktoś (nawet wiem kto), ale muszę zrobić przymiarkę do przestrzeni bagażowej.

Zabieramy sporo gratów i nie wiem, czy wejdzie dodatkowy rząd siedzeń (dwa rzędy zajęte). Postaram się dać znać możliwie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, panasmaras napisał:

Jakim zjeździe w Gnieźnie? Człowieku, ja jeszcze mam chrzest z 966 zaległy...

Zresztą, w Pruszczu jeszcze czasami się Rzymianie kręcą, więc z czym do ludzi...

Wszystko popitolileś, to nie Rzymianie się w Pruszczu kręcą, tylko Włosi zabłądzili w drodze do Gdańska po bursztyn,

Pablito, miej Panasa Marasa w swojej opiece, taka prośba w imieniu forumowiczów.

Koniec spamowania, dziewczyny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, panasmaras napisał:

O, tak. Wolne składanie literek potrafi skutkować niedoczytaniem na czas informacji o zjeździe.

 

@Marcin_G, sugeruję doklejenie do drogowskazu, możliwie dużego i wyraźnego zdjęcia lornetkowego asortymentu Nikona. Obraz wart tysiąca słów 

 

39 minut temu, Marcin_G napisał:

Wszystko popitolileś, to nie Rzymianie się w Pruszczu kręcą, tylko Włosi zabłądzili w drodze do Gdańska po bursztyn

Albo ekipa Napoleona ;)

 https://youtube.com/watch?v=WkxQJI1ZqFY&t=374s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs "Adept 2020"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.
 

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".

 

W tym roku wprowadzam spore ułatwienie w konkursie - pytania tym razem będą w formie testu, ale jednokrotnego wyboru.

Postaram się aby było monotematycznie - temat Księżyc.


Zachęcam gorąco do udziału w konkursie :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misza napisał:

Są jeszcze "miejsca" na prelekcje ? Bo jesłi nie ma dość chętnych prelegentów to czy w grę wchodzą również prelekcje "nieastronomiczne".?

O czym chcesz mówić?

Może porównanie Royal Oaka i Nautilisa?

 

A poniżej: trzej muszkieterowie na nocnej wycieczce

 

DSCN7676.JPG

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham zegarki ale nie jestem aż taki mocny w temacie werków :)

Ale foto wymiata.

 

Myśłałem raczej o czymś w stylu "od hoplity po późnego legionistę, rozwój sztuki wojennej antycznych formacji pieszych" ;)

Edytowane przez Misza
  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi za mną zakup dużej lornety ok. 25x110. Nie miałem możliwości popatrzeć przez taką dłużej. Czy mógłby ktoś taką zabrać i poświęcić mi z godzinę na wspólne obserwacje ? Statyw też będzie potrzebny :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Winter napisał:

Chodzi za mną zakup dużej lornety ok. 25x110. Nie miałem możliwości popatrzeć przez taką dłużej. Czy mógłby ktoś taką zabrać i poświęcić mi z godzinę na wspólne obserwacje ? Statyw też będzie potrzebny :)

 

Ja biorę 24x100 kątową, z opcją "kup teraz" na zlocie :)

W zestawie montaż widłowy.

Po szczegóły pisz P.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamo napisał:

Moi drodzy.
We środę mija termin płatności a sporo ludzi nie zapłaciło.
Proszę o szybką decyzję jeśli nie możecie przyjechać gdyż muszę wysłać listę do ośrodka.

Pozdr Adamo

Sprawdzałam listę uczesników, i wygląda na to, że Ty nie jedziesz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.