Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, od lat powtarzam, że należy odwoływać rezerwacje mailem i to jak najszybciej. Mail ten jest od lat znany, ponadto jest w zakładce kontakt na stronie atrozloty.pl.

Proszę i powtarzam od lat aby jak najszybciej piać o swoich zamiarach a zwłaszcza w takich sytuacjach jak ta.

Przypominam, że jest to nasz wspólny zlot a nie impreza komercyjna i wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za ten zlot.

Ja jestem tylko Waszym przedstawicielem. Nie chcę wprowadzać jakiś drastycznych restrykcji bo to nie o to chodzi.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do wybierających się na zlot. Czy ma ktoś patent na ślizgający się wyciąg w ED80 ? Dokręcałem śrubami, ale raczej niewiele to dało. Może jest jakiś trick ? :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zmatowiłem drobnym papierem ściernym ośkę wyciągu w miejscu gdzie styka się z draw tube. Wyrażano jednak negatywne opinie na temat skuteczności tego zabiegu i jego potęcjalnie ujemnych odsuniętych w czasie skutków. Jednak moje, co prawda tylko kilkumiesięczne użytkowanie, tak zmodyfikowanego wyciąg wykazały zauważalny wzrost funkcjonalność przy jednoczesnym niejednoznacznie większym zużyciu powierzchni styku draw tube z osią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winter napisał:

Jeszcze jedno pytanie do wybierających się na zlot. Czy ma ktoś patent na ślizgający się wyciąg w ED80 ? Dokręcałem śrubami, ale raczej niewiele to dało. Może jest jakiś trick ? :d

Dokładne odtłuszczenie (aceton techniczny) powierzchni rolki i współpracującej z nią bieżni. Unikaj kręcenia rolką po dojechaniu do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

Kiedyś zmatowiłem drobnym papierem ściernym ośkę wyciągu w miejscu gdzie styka się z draw tube. Wyrażano jednak negatywne opinie na temat skuteczności tego zabiegu i jego potęcjalnie ujemnych odsuniętych w czasie skutków. Jednak moje, co prawda tylko kilkumiesięczne użytkowanie, tak zmodyfikowanego wyciąg wykazały zauważalny wzrost funkcjonalność przy jednoczesnym niejednoznacznie większym zużyciu powierzchni styku draw tube z osią.

Piotrek nadajesz się na dyplomatę :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie do was :D Składam zestaw testowy z Canona 400L i ASI183. Mam aluminiową płytkę do której będę przykręcał obiektyw i guider, nie mam jednak żadnego dovetaila. Może ma ktoś na zbyciu lub pożyczyć krótki vixen z tego typu otworami https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=5613&lunety=William Optics dual side dovetail Vixen Arca Swiss 110 mm czerwony M PRC110RD

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Program Zlotu "Bieszczady 2020"

 

  

 

 

czwartek 18 VI:

 

- przyjazd i zakwaterowanie uczestników

 

- 18:00-20:00  kolacja

 

- Czas wolny

 

 

 

piątek 19 VI:

 

- 8:00-10:30  Śniadanie\

 

- 9:00-12:00  Zakrycie Wenus przez Księżyc

 

- 11:00  Uroczyste otwarcie XVII Zlotu  (Przed domkiem nr 5)

 

- 13:00  Andrzej Skoczewski – prelekcja

 

- 16:00 - 18:00 Obiadokolacja

 

- 19:00  Konkurs grupowy "Hardcore"

 

- 20:45  Ogłoszenie wyników Hardcore'a

 

- 21:00  Grill party  

 

- Czas wolny

 

 

 

sobota 20 VI:

 

- 8:00-10:30 Śniadanie

 

- 11:00  Karol Szary – „Poszukiwanie atomu”

 

- 12:30  Łukasz Sujka – prelekcja

 

- 13:30  Konkurs "Adept 2018"

 

- 15:00  Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród

 

- 15:30  Zdjęcie grupowe ( przed domkiem nr 5)

 

- 16:00-18:00  obiadokolacja

 

- 21:00  Grill Party SE (bierzemy co mamy J )

 

- Czas wolny

 

 

 

niedziela 21 VI:

 

- 7:00-11:00  Śniadanie

 

- 7:39:04-7:52:41 Częściowe zaćmienie Słońca (Ustrzyki G.-Wołosate)

 

- Wyjazd uczestników

 

 

 

Jakieś propozycje? zmiany?

 

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 10:07, Adamo napisał:

Witam

 

Nadal poszukuję prelegentów.

Adam, jeśli będzie do dyspozycji papierowa tablica, to mogę wystąpić (coś z optyki zapodam)

Nie sądzę, abym zdołał zrobić prezentację "na czysto" w komputerze, ale nudno na pewno nie będzie.....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 06:01, Winter napisał:

Przywiozę do pożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcin_G napisał:

Chciałeś raczej napisać przesuń pas na północny zachód!

Jeden "canis" . :)

 

Im bliżej lokalnego południa tym bliżej pasa czy też większej fazy ( i dłuższego zaćmienia). i wtedy odpada nam ta podróż do Pakistanu. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_G napisał:

Adam, jeśli będzie do dyspozycji papierowa tablica, to mogę wystąpić (coś z optyki zapodam)

Nie sądzę, abym zdołał zrobić prezentację "na czysto" w komputerze, ale nudno na pewno nie będzie.....

Nie wiem ja nie mam. Może jest w ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZbyT napisał:

to zbrodnia komunistyczna ... już uległa przedawnieniu ;)

O ile się orientuję, to zbrodnie komunistyczne nie ulegają przedawnieniu, takżę tego...

 

A nie, czekaj - inne zbrodnie komunistyczne (nie zbrodnie przeciwko ludzkości/pokojowi/wojenne - te się nie przedawniają; i nie zabójstwa - 40 lat) - przedawniają się po 30 latach, licząc od 1 sierpnia 1990. Czyli za półtora miesiąca :P

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.