Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bellatrix

A słuchajcie, mam taką prośbę (a właściwie mąż prosił, żebym zapytała za wczasu i nie obudziłą się potem z ręką "w nocniku"). Czy ktoś z Was mógłby przy okazji wziąć mnie ze sobą na zlot? Mieszkam w Gdyni. Nie zajmę dużo miejsca w samochodzie, bo będę miała przy sobie jedną malusią torebusię z suknią na zmianę, nic poza tym. Jestem cichutka, nie będę zagadywała nikogo w trakcie jazdy. Chyba, że ktoś by chciał, to mogę zrobć wykład z chemii ;) Była bym wdzięczna za pomoc w dotarciu na zlot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 00:57, Pav1007 napisał:

A mnie znowu na wiosennym nie bedzie :( wysle Wam fotki z LaPalmy :)

 

Jesiennego nie odpuszcze i bedziemy sie uczyc obrobki :)

To ja się zapisuję  licząc na warsztaty obróbki, a Ty mi takiego psikusa robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piotr4d napisał:

Zaskakująco mało chętnych na przyjazd w środę :uhm: 

Zlot od środy, to o 33% większe szanse na pogodną noc na zlocie i tylko 25% ryzyka, że pogody nie będzie :D

Zaskakująco mało osób chętnych do prelekcji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo napisał:

Zaskakująco mało osób chętnych do prelekcji.....

Mógłbym zaproponować warsztaty z budowy teleskopu ale na zasadzie" "jestem zlotowiczem, mam optykę ale nie wiem jak ją ugryźć". Zaprojektujemy "kustomowy" teleskop od podstaw a zlotowicz dostanie pliki dwg/dxf do wycięcia na CNC lub rysunki do ręcznego wycięcia elementów. Będzie fajnie jak ktoś rzeczywiście na podstawie warsztatów zrobi teleskop.  

Warsztaty widzę w formie luźnej. Kilka sesji dziennie w co najmniej dwa dni, najlepiej już we wcześniej zorganizowanej grupie plus "wolni słuchacze".

Dużym plusem będzie jak będzie chętny z optyką na projekt przed zlotem, będę mógł już coś przygotować co ułatwi pracę. System nie robi specjalnej różnicy - Cassegrain, Newton itp.

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablito:

Budowa teleskopu na zlocie to może być ciekawy projekt. Zastanów się jakich materiałów użyć żeby zrobić i przetestować to na zlocie. Ile kosztuje najtańszy zestaw optyki powiedzmy 6"?

Bellatrix:

Twoje prelekcje są ciekawe i jeśli masz ochotę to wszyscy będziemy wdzięczni za przedstawienie Pasa Głównego Planetoid i Pasa Kuipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

No to tak możemy zrobić. Tylko chciałam zaznaczyć, że na wykład potrzebuję co najmniej 40 minut (na każdy po 40 minut). Szczerze niecierpię pośpiechu albo ujmowania na treści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adamo napisał:

Pablito:

Budowa teleskopu na zlocie to może być ciekawy projekt. Zastanów się jakich materiałów użyć żeby zrobić i przetestować to na zlocie. Ile kosztuje najtańszy zestaw optyki powiedzmy 6"?

Może nie do końca o to mi chodziło ale w sumie możemy polecieć hadkorowo. Mam zestaw 8"F5 i chyba kiedyś miałem do tego pociętą sklejkę (leży to z 5lat).  Można to złożyć :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bellatrix napisał:

No to tak możemy zrobić. Tylko chciałam zaznaczyć, że na wykład potrzebuję co najmniej 40 minut (na każdy po 40 minut). Szczerze niecierpię pośpiechu albo ujmowania na treści. 

Jasne, możesz dostać na każdy godzinę lub więcej tylko muszę wiedzieć wcześniej na 100% i umieścić to w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 20:54, Piotr4d napisał:

Zaskakująco mało chętnych na przyjazd w środę :uhm: 

Zlot od środy, to o 33% większe szanse na pogodną noc na zlocie i tylko 25% ryzyka, że pogody nie będzie :D

a mnie sie zlot chyba skróci do piątku z przyczyn ... więc przyjade we środę, ot co

może ja cos ugotuje wieczorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

w tym mija 290 rocznica urodzin Charles'a Messier'a oraz 260 rocznica zapoczątkowania tworzenia katalogu mgławic zwanego dalej katalogiem Messierr'a.

To doskonała okazja aby pogadać o człowieku który maiła wpływ na nasze życie.

Czy w związku z zaistniałą sytuacją znajdzie się ktoś taki miły lub miłe osoby co by przygotowały prelekcje lub panel dyskusyjny kilku osób na temat życia Mesierr'a oraz jego dokonań? Tak szczegółowo.

To mógłby być nasz temat przewodni, do tego kwiecień jest dobrym miesiącem na maraton Messier'a.

 

Pozdrawiam Adamo

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adamo napisał:

Czy w związku z zaistniałą sytuacją znajdzie się ktoś taki miły lub miłe osoby co by przygotowały prelekcje lub panel dyskusyjny kilku osób na temat życia Mesierr'a oraz jego dokonań? Tak szczegółowo.

Kurcze...kuszące :D Temat, który można ciekawie złapać i to na kilka sposobów :g: Maraton Messiera też kiedyś przerabiałem dosyć mocno ^_^ Muszę przemyśleć temat, chyba że ktoś w międzyczasie się konkretnie zadeklaruje :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Właśnie.... Paether zna prawie cały katalog Messiera z pamięci. Pamiętam jak mi kiedyś pokazywał parę przykładowych obiektów, wszystko z pamięci. Pięknie opowiada, trochę jak baśń. Namówmy Go, może się zgodzi podjąć temat i przy szerszym gronie opwoiedzieć, bo tych opowieści słuchałam z zachwytem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.