Jump to content
Adamo

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy

Recommended Posts

W dniu 7.02.2020 o 00:58, Agatek napisał:

Zniżki dla muzyków! :firefire:

Jest to jakaś opcja. Czekam na propozycje.

W dniu 7.02.2020 o 00:58, Agatek napisał:

Zniżki dla muzyków! :firefire:

Na przykład zniżka w standardzie pokoju, albo jakości wyżywienia :P

• Haha 4

Godzinę temu, Krzychoo226 napisał:

Na przykład zniżka w standardzie pokoju, albo jakości wyżywienia :P

Ale to chyba zależy od jakości tego grania :D

bard van Asterix en Obelix.gif

• Like 2

Na zlocie odpytam wszystkich z chemii, na ocenę. 

A słuchajcie, mam taką prośbę (a właściwie mąż prosił, żebym zapytała za wczasu i nie obudziłą się potem z ręką "w nocniku"). Czy ktoś z Was mógłby przy okazji wziąć mnie ze sobą na zlot? Mieszkam w Gdyni. Nie zajmę dużo miejsca w samochodzie, bo będę miała przy sobie jedną malusią torebusię z suknią na zmianę, nic poza tym. Jestem cichutka, nie będę zagadywała nikogo w trakcie jazdy. Chyba, że ktoś by chciał, to mogę zrobć wykład z chemii ;) Była bym wdzięczna za pomoc w dotarciu na zlot. 

W dniu 1.02.2020 o 00:57, Pav1007 napisał:

A mnie znowu na wiosennym nie bedzie :( wysle Wam fotki z LaPalmy :)

Jesiennego nie odpuszcze i bedziemy sie uczyc obrobki :)

To ja się zapisuję  licząc na warsztaty obróbki, a Ty mi takiego psikusa robisz?

Zaskakująco mało chętnych na przyjazd w środę :uhm: 

Zlot od środy, to o 33% większe szanse na pogodną noc na zlocie i tylko 25% ryzyka, że pogody nie będzie :D

• Like 1

46 minut temu, Piotr4d napisał:

Zlot od środy, to o 33% większe szanse na pogodną noc na zlocie i tylko 25% ryzyka, że pogody nie będzie :D

Zaskakująco mało osób chętnych do prelekcji.....

W dniu 2.02.2020 o 10:56, Pav1007 napisał:

Pytanie kto się zgodzi żebym do niego zawideotelefonował (ależ słowo :-) ) 

Dzwoń śmiało :brawo:

1 godzinę temu, Adamo napisał:

Zaskakująco mało osób chętnych do prelekcji.....

Mógłbym zaproponować warsztaty z budowy teleskopu ale na zasadzie" "jestem zlotowiczem, mam optykę ale nie wiem jak ją ugryźć". Zaprojektujemy "kustomowy" teleskop od podstaw a zlotowicz dostanie pliki dwg/dxf do wycięcia na CNC lub rysunki do ręcznego wycięcia elementów. Będzie fajnie jak ktoś rzeczywiście na podstawie warsztatów zrobi teleskop.  

Warsztaty widzę w formie luźnej. Kilka sesji dziennie w co najmniej dwa dni, najlepiej już we wcześniej zorganizowanej grupie plus "wolni słuchacze".

Dużym plusem będzie jak będzie chętny z optyką na projekt przed zlotem, będę mógł już coś przygotować co ułatwi pracę. System nie robi specjalnej różnicy - Cassegrain, Newton itp.

• Like 8

Jeśli potrzebny prelegent, to ja prócz obiecanych węglówek mogę opowiedzieć o obiektach Pasa Głównego Planetoid i Pasa Kuipera.

• Like 3

Pablito:

Budowa teleskopu na zlocie to może być ciekawy projekt. Zastanów się jakich materiałów użyć żeby zrobić i przetestować to na zlocie. Ile kosztuje najtańszy zestaw optyki powiedzmy 6"?

Bellatrix:

Twoje prelekcje są ciekawe i jeśli masz ochotę to wszyscy będziemy wdzięczni za przedstawienie Pasa Głównego Planetoid i Pasa Kuipera.

No to tak możemy zrobić. Tylko chciałam zaznaczyć, że na wykład potrzebuję co najmniej 40 minut (na każdy po 40 minut). Szczerze niecierpię pośpiechu albo ujmowania na treści. 

1 godzinę temu, Adamo napisał:

Pablito:

Budowa teleskopu na zlocie to może być ciekawy projekt. Zastanów się jakich materiałów użyć żeby zrobić i przetestować to na zlocie. Ile kosztuje najtańszy zestaw optyki powiedzmy 6"?

Może nie do końca o to mi chodziło ale w sumie możemy polecieć hadkorowo. Mam zestaw 8"F5 i chyba kiedyś miałem do tego pociętą sklejkę (leży to z 5lat).  Można to złożyć :)

• Like 1

12 godzin temu, Bellatrix napisał:

No to tak możemy zrobić. Tylko chciałam zaznaczyć, że na wykład potrzebuję co najmniej 40 minut (na każdy po 40 minut). Szczerze niecierpię pośpiechu albo ujmowania na treści. 

Jasne, możesz dostać na każdy godzinę lub więcej tylko muszę wiedzieć wcześniej na 100% i umieścić to w planie.

Po godzinie na każdy wykład, odpowiada mi. 

• Like 1

Witam starych i nowych

po małej przerwie zayziki też...

:friends:

• Like 6
  • Haha 2

Moi drodzy, nadal czekam na zgłoszenia chętnych osób do prelekcji i paneli dyskusyjnych.

Ponadto też czekam na pomysły które można by sfinansować z cegiełek w ramach rozwoju naszych zlotów.

W dniu 10.02.2020 o 20:54, Piotr4d napisał:

a mnie sie zlot chyba skróci do piątku z przyczyn ... więc przyjade we środę, ot co

może ja cos ugotuje wieczorem:)

Też będę w środę

• Like 1

Moi drodzy,

w tym mija 290 rocznica urodzin Charles'a Messier'a oraz 260 rocznica zapoczątkowania tworzenia katalogu mgławic zwanego dalej katalogiem Messierr'a.

To doskonała okazja aby pogadać o człowieku który maiła wpływ na nasze życie.

Czy w związku z zaistniałą sytuacją znajdzie się ktoś taki miły lub miłe osoby co by przygotowały prelekcje lub panel dyskusyjny kilku osób na temat życia Mesierr'a oraz jego dokonań? Tak szczegółowo.

To mógłby być nasz temat przewodni, do tego kwiecień jest dobrym miesiącem na maraton Messier'a.

Pozdrawiam Adamo

• Like 2

Godzinę temu, Adamo napisał:

Czy w związku z zaistniałą sytuacją znajdzie się ktoś taki miły lub miłe osoby co by przygotowały prelekcje lub panel dyskusyjny kilku osób na temat życia Mesierr'a oraz jego dokonań? Tak szczegółowo.

Kurcze...kuszące :D Temat, który można ciekawie złapać i to na kilka sposobów :g: Maraton Messiera też kiedyś przerabiałem dosyć mocno ^_^ Muszę przemyśleć temat, chyba że ktoś w międzyczasie się konkretnie zadeklaruje :) 

• Like 2

Właśnie.... Paether zna prawie cały katalog Messiera z pamięci. Pamiętam jak mi kiedyś pokazywał parę przykładowych obiektów, wszystko z pamięci. Pięknie opowiada, trochę jak baśń. Namówmy Go, może się zgodzi podjąć temat i przy szerszym gronie opwoiedzieć, bo tych opowieści słuchałam z zachwytem. 

• Like 1
  • Haha 1

A może osoby biorące udział w konkursie na zimowym coś by chciały dodać od siebie ? :D

Edited by Winter
  • Love 1
  • Haha 5

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Like
      • 81 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 123 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
      • 17 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.