Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślmy co może pójść nie tak. Ja widzę możliwe dwie przyczyny negatywnego scenariusza.

Zlot nijak nie jest imprezą masową więc nie podpada pod zakazy, które obecnie są wprowadzane w Polsce. Tutaj musiałoby albo dojść do sytuacji, która przed chwilą zaistniała we Włoszech (przepisy obowiązujące na północy Włoch, właśnie zostały rozszerzone na cały kraj), albo coś poważnego musiałoby się stać na samym Podkarpaciu. Tak czy owak, trzeba realnie rozważać różne scenariusze. Nie ma śmiechu :huh:

Ja na ten moment wstrzymuję się z decyzjami o zlocie bo w moim przypadku dochodzi jeszcze lot z kraju, który ma niezbyt dobre statystyki (na ten moment 321 zachorowań, 5 ofiar śmiertelnych). Ciężko stwierdzić, jak będzie w przyszłości z samymi lotami i procedurami dodatkowymi (kwarantanna?). Zaczyna się robić naprawdę poważnie :hmm:

Jeszcze 6 tygodni do zlotu, w czasie których może wydarzyć się wszystko...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

Jest kilka opcji (jak zwykle)

1. Możemy wyjątkowo zrezygnować z koszulek i wówczas nie ma problemu, czekamy do ostatniej chwili czyli do tygodnia przed;

2. Odwołuję zlot i oddaje pieniądze;

3. Zamawiam koszulki i czekamy do ostatniej chwili. (to jest najtrudniejsza opcja gdyż potem muszę wysłać ponad sto przesyłek.

4. Szukać opcji ominięcia zakazów i ryzykować co nie jest mądrym rozwiązaniem.

 

Pragnę poinformować wszystkich którzy nie wiedzą jak organizowany jest zlot.

Zlot jest instytucją składkową więc to są Wasze pieniądze.

Jeśli zrezygnujemy ze zlotu to ja, jako organizator oddam Wam wszystkie pieniądze.

Inna jest sytuacja jeśli ktoś rezygnuje w ostatniej chwili gdzie  już jest ośrodek zapłacony.

Firma od koszulek potrzebuje około miesiąca na realizacje zamówienia.

Jeśli zrezygnujemy z koszulek to możemy czekać do połowy kwietnia.

Zadzwonię do ośrodka i zapytam jak miewa się u nich koronawirus. :)

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adamo napisał:

 

1. Możemy wyjątkowo zrezygnować z koszulek i wówczas nie ma problemu, czekamy do ostatniej chwili czyli do tygodnia przed;

 

Jestem za :) Zlotów zwykle nie odpuszczam ale sytuacja jest wyjątkowa.

 

Może jest opcja rezerwowa - jakiś maj lub czerwiec? Mnie najbardziej zależy w tym wypadku na spotkaniu niż na długiej nocy obserwacyjnej.

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukasz83 napisał:

Jestem za :) Zlotów zwykle nie odpuszczam ale sytuacja jest wyjątkowa.

 

Może jest opcja rezerwowa - jakiś maj lub czerwiec? Mnie najbardziej zależy w tym wypadku na spotkaniu niż na długiej nocy obserwacyjnej.

 

To też jest opcja, maj lub czerwiec. Zapytam czy są wolne miejsca.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lukasz83 napisał:

Jestem za :) Zlotów zwykle nie odpuszczam ale sytuacja jest wyjątkowa.

 

Może jest opcja rezerwowa - jakiś maj lub czerwiec? Mnie najbardziej zależy w tym wypadku na spotkaniu niż na długiej nocy obserwacyjnej.

 

O to to....

Koszulek już mamy od groma :)

Mi termin jest obojętny, od dłuższego czasu zloty to raczej spotkania integracyjne, pogoda rzadko dopisuje.

pk

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adamo napisał:

To też jest opcja, maj lub czerwiec. Zapytam czy są wolne miejsca.

Większość ekspertów twierdzi że nie powinno to potrwać dłużej niż do końca czerwca więc może warto rozważyć przesunięcie zlotu na termin wakacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mawmarecki napisał:

W okresie ok. 20.05-20.07 (plus-minus) nie ma nocy astronomicznej - to  może być problem dla astrofotografów.

Pozdr.

M.

Zrobimy za to bardzo długie sesje "słoneczne" :) Przywiozę sprzęt.

Będą też obłoki srebrzyste.

 

Myślę, że w obecnej sytuacji lepiej szukać plusów :) 

Trzymam kciuki żeby zlot w ogóle się odbył - niezależnie od terminu.

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, tomchm said:

Ja odpuściłbym sobie koszulki. Wówczas z wpłatą pieniędzy możemy czekać do połowy kwietnia.

 

11 hours ago, wismat said:

Ja również bym czekał do ostatniej chwili, zrezygnował z koszulek, a za ich koszt nakupił piwka dla ludzi ;) 

Również myślę, że rozsadniej bedzie w obecnej sytuacji zrezygnować z koszulek i maxymalnie wydłużyć czas na wpłaty obserwując sytuację epidemiologiczną w Polsce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.