Skocz do zawartości

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje, termin majowy mógłby być realny - liczę, że sytuacja będzie na tyle opanowana, że część zakazów będzie zniesiona. Również olałbym koszulki - zbyt mała korzyść z jej posiadania, za duże ryzyko.

Co do długości nocy, z punktu widzenia północnika, 2-3h ciemnej nocy w drugiej połowie maja to megawypas. W pomorskiem, ostatnie ciemne noce są tak do 10.05.

Gdyby zlot miał być w czerwcu, również bym się pisał.
Kwiecień, niestety, skreśliłbym już teraz.

 

Adamo, jeśli powyższe opcje są wciąż do rozważenia (choć wciąż jest niewiadoma w postaci dostępności ośrodka), to może warto utworzyć jakąś ankietę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, zupełnie nie o to chodzi :g:

Rezygnacja z koszulek ma usunąć niekonieczny element i uprościć logistykę w bardzo niepewnym scenariuszu.  

Rzucanie teraz pomysłami "a może czapka", "a może kubek" jest totalnie bez sensu bo nie dość, że nie ułatwia to jeszcze komplikuje temat, głównie od strony organizatora. Zamiast możliwie uprościć temat, dokładamy sobie kolejnych elementów, co widać powyżej (dwie osoby i już się ze sobą nie zgadzają :D)

 

Taka myśl ode mnie:

 

- zero gadżetów (koszulek, czapek, kubków, czegokolwiek),

- ustalamy w miarę szybko maksymalnie odłożony w czasie termin [koniec czerwca (nów 21.06)? koniec lipca (nów 20.07)?], najbliższym zostaje pierwotna data zlotu,

- przy negatywnym ale bardzo realnym scenariuszu przekroczenia pierwotnej daty zlotu (tydzień przed jak @Adamo napisał na poprzedniej stronie), osoby którym scenariusz późniejszy nie odpowiada mogą rezygnować, pozostali czekają na rozwój wypadków do ustalonego wcześniej maksymalnego terminu. 

W ten sposób byłby jakiś konkret i czytelny schemat działania dla wszystkich.

Wszystko oczywiście uzależnione od możliwości rezerwacji i rezygnacji w Bukowcu. 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał:

No nie, zupełnie nie o to chodzi :g:

Rezygnacja z koszulek ma usunąć niekonieczny element i uprościć logistykę w bardzo niepewnym scenariuszu.  

Rzucanie teraz pomysłami "a może czapka", "a może kubek" jest totalnie bez sensu bo nie dość, że nie ułatwia to jeszcze komplikuje temat, głównie od strony organizatora. Zamiast możliwie uprościć temat, dokładamy sobie kolejnych elementów, co widać powyżej (dwie osoby i już się ze sobą nie zgadzają :D)

 

Taka myśl ode mnie:

 

- zero gadżetów (koszulek, czapek, kubków, czegokolwiek),

- ustalamy w miarę szybko maksymalnie odłożony w czasie termin [koniec czerwca (nów 21.06)? koniec lipca (nów 20.07)?], najbliższym zostaje pierwotna data zlotu,

- przy negatywnym ale bardzo realnym scenariuszu przekroczenia pierwotnej daty zlotu (tydzień przed jak @Adamo napisał na poprzedniej stronie), osoby którym scenariusz późniejszy nie odpowiada mogą rezygnować, pozostali czekają na rozwój wypadków do ustalonego wcześniej maksymalnego terminu. 

W ten sposób byłby jakiś konkret i czytelny schemat działania dla wszystkich.

Wszystko oczywiście uzależnione od możliwości rezerwacji i rezygnacji w Bukowcu. 

 

Dobrze to ująłeś.

Gadżet można zorganizować ale taki daty. Może to być kubek a może coś innego. Pomyślę i zobaczę. To nie jest teraz ważne.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak zwykle dla mnie zlot to bardzo wyczekiwany czas. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa! Pewnie każdemu tym bardziej przydałby się ten czas „na oddech”. Niemniej jednak eksperci twierdzą, że dopiero po ok 2 miesiącach sytuacja zacznie się stabilizować...

Proponuję względny spokój i wyczekiwanie możliwie długo... Czas pokaże. 

(P.S. Te dwa tyg pewnie będą przedłużone, rok szkolny pewnie też... choć na oficjalne stanowisko musimy czekać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Paether napisał:

ustalamy w miarę szybko maksymalnie odłożony w czasie termin [koniec czerwca (nów 21.06)? koniec lipca (nów 20.07)?]

Moim zdaniem trzeba myśleć o lipcu. W czerwcu nawet na południu nocy praktycznie nie ma, a maj to moim zdaniem za wcześnie żeby się sytuacja uspokoiła. Lipiec wydaje się sensowny lub sierpień. Bo później to już zlot jesienny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Moim zdaniem warto przeczekać czas epidemii, po co się narażać. A jak już problem ucichnie, zrazki miną, to można zorganizować w każdej chwili, np. latem. Z tymi "gadżetami" chyba lepiej sobie darować. Po co komu jakieś szklane kubeczki czy koszuli. Ani to ładne ani praktyczne. Może ktoś lubi to niech się nie obrazi, że tak napisałam ;) ale teraz , gdy nie wiadomo kiedy termin zlotu, to leiej sobie odpuścić dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko patrzę, że termin 14-17 maja jest i księżycowo dobry, i wyborczo (bo coś nie zanosi się na zmianę terminu wyborów prezydenckich - a jeśli te mają się odbyć, to raczej nie w warunkach kwarantanny). No i dobre 3 godziny pełnej, ciemnej nocy.
Tak, wiem, jeszcze nic nie wiadomo. Ale wybaczcie, musiałem (bo mnie aż ściska z bieszczadzko-zlotowej tęsknoty). 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bellatrix napisał:

A to nieważne co pod blokiem. Tylko, żeby się spotkać. 

Zloty Bieszczadzkie dają możliwość zrealizowania trzech celów: obserwacyjnego, towarzyskiego i turystycznego.

Różni ludzie, w różnej kolejności je realizują. Niektórzy tylko dwa albo i jeden z trzech :)

Gdyby chodziło tylko o spotkanie się, można by zorganizować zlot gdzieś pod Łodzią - dobry dojazd i nikt nie miałby super daleko.

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, panasmaras said:

Z piwem? Przecież od tego pogarsza się zasięg i prowadzenie za obiektem :D 

Ja jestem spod jasnego krakowskiego nieba, ja muszę celowo pogarszać ten wspaniały bieszczadzki zasięg, zeby oczopląsu nie dostać i trwałych uszczerbków na zdrowniu :Boink::movingtongue:

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.03.2020 o 14:00, Bellatrix napisał:

Adam, ja bym poprosiła o zwrot pieniędzy za zlot. Najlepiej przekaz pocztowy, przelew na konto w ostateczności.

Moi drodzy,

 

Jeśli ktoś musi to zasadza rezygnacji ze zlotu jest następująca:

1. Informację na temat rezygnacji wysyłamy tylko na maila zlotowego bieszczady(at)astrozloty.pl

2. Pieniądze odsyłam na konto źródłowe! czyli na konto z którego przyszedł przelew.

3. Nie wchodzą w grę żadne przekazy pocztowe.

Nie piszcie tutaj - Adam ja rezygnuje :)

To jest forum, platforma komunikacyjna a nie finansowa.

Jestem świadomy, że zlot może się nie odbyć w terminie kwietniowym ale jest duża szansa przełożenia go na 25-28 czerwca.

Reasumując, osoby które chcą przyjechać na zlot mimo zmiany terminu proszę nie robić nic, nie dorzucać mi pracy. Osoby które chcą zrezygnować - patrz pkt1.

 

Miłej niedzieli życzę :)

i pozdrawiam rzecz jasna :)

Adamo

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Moi drodzy, czas podjąć decyzję o losach naszego zlotu.

Pandemia wzorcowo się rozwija a za nią kroczą ograniczenia oferowane przez rząd Rzeczypospolitej.

Obecna sytuacja nie pozwala nam się spotkać w zakładanym terminie więc proponuje nowy termin.

Po konsultacji z ośrodkiem Połoniny ustaliłem termin 18-21 czerwca.

Osoby które akceptują ten termin nie muszą robić nic.

Osoby którym nie pasuje ten termin i chcą zrezygnować postępują z następującą instrukcją:

1. Informację na temat rezygnacji wysyłamy tylko na maila zlotowego bieszczady(at)astrozloty.pl

2. Pieniądze odsyłam na konto źródłowe! czyli na konto z którego przyszedł przelew lub na podany w mailu.

3. Nie wchodzą w grę żadne przekazy pocztowe.

Mam nadzieje, że w tym terminie uda się zrobić zlot.

Właściciel ośrodka prosił żeby przekazać Wam, że zrobimy taką imprezę której nie zapomnicie :)

Niedźwiedzie, na wszelki wypadek, na ten czas przejdą na stronę Ukraińską i Słowacką :)

 

3-majcie się i nie dajcie się!

żadnych koron z wirusem nie przyjmujcie! :)

 

W tych okolicznościach i mimo wszytko życzę Wesołych Świąt.

 

Pozdr Adamo

 

 

 

 

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bellatrix napisał:

"zrobimy taką imprezę której nie zapomnicie" - no faktycznie: wszyscy dostaną zakażenia. Impreza jak pieron, nie da się zapomnieć ;) 

Strach jest emocją negatywną....

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.