Jump to content

17 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - zapisy

Recommended Posts

3 godziny temu, Agatek napisał:

Ja bym chętnie skorzystała z jakiś warsztatów astrofotografii dla zielonych. Nie chce może ktoś takich zorganizować? :) 

3 lata temu byłem pierwszy raz na zlocie i juz byłaś w grupie początkującej ;-)

Jak pierwszy termin zlotu mi nie odpowiadał przez matury... tak drugi termin zlotu nie odpowiada mi przez matury! :P Nie wiem co CKE ma z robieniem matur w okolicach nowiu...

• Confused 1
40 minut temu, ANowak napisał:

Jak pierwszy termin zlotu mi nie odpowiadał przez matury... tak drugi termin zlotu nie odpowiada mi przez matury! :P Nie wiem co CKE ma z robieniem matur w okolicach nowiu...

Ja też podobnie. Najczęściej wtedy jest sprawdzanie matur.

Niestety nie mogę przyjechać :-(.

Pokomplikowało mi się w pracy. Czekałem czy jednak może coś się uda, ale już nie ma szans.

Czy gdzieś jeszcze muszę to zgłaszać?

7 hours ago, ANowak said:

Trzeba było zdać za pierwszym razem! ;)

4 godziny temu, Agent Smith napisał:

Trzeba było zdać za pierwszym razem! ;)

W maju to jakiś Kowid zabrał wszystkim arkusze, więc nie moja wina!

2 minutes ago, ANowak said:

W maju to jakiś Kowid zabrał wszystkim arkusze, więc nie moja wina!

Kowid? Kowid to przykrywka dla zmylenia przeciwnika.

Sprawdzanie matur w białe noce jest to w istocie pro-ekologiczna inicjatywa rządu Mateusza Krzywoustego, zmierzająca ku oszczędnościom w zużyciu energii elektrycznej a więc w efekcie zmniejszeniu importu węgla z Rosji i Chin i co za tym idzie uniezależniania nas od tych Imperiumów Zła! :flower:

14 godzin temu, Tayson napisał:

3 lata temu byłem pierwszy raz na zlocie i juz byłaś w grupie początkującej ;-)

@Tayson jak byś mnie szukał gdzieś za pięć lat to też będę w początkującej  :P A tak na serio to pracowaliśmy na Pixie LE i trochę na Gimpie. Chciałabym poznać wszelkie operacje w pełnej wersji Pixa i PS. No może nie wszelkie, ale takie podstawowe chociaż, żeby być w stanie przebrnąć przez pierwszą obróbkę jak już do niej w końcu dojdzie :) 

@Marcin_G nie wiesz na co się piszesz :szczerbaty:.

W dniu 4.06.2020 o 12:58, Thymo napisał:

Na pewno nikt z Pomorza nie jedzie?

Dopierom doczytał.

Adela, jedzie ktoś (nawet wiem kto), ale muszę zrobić przymiarkę do przestrzeni bagażowej.

Zabieramy sporo gratów i nie wiem, czy wejdzie dodatkowy rząd siedzeń (dwa rzędy zajęte). Postaram się dać znać możliwie szybko.

22 minuty temu, panasmaras napisał:

Dopierom doczytał.

Zawsze wiedziałem, że powoli literki składasz, ale że aż tak....

• Haha 1
7 minut temu, panasmaras napisał:

O, tak. Wolne składanie literek potrafi skutkować niedoczytaniem na czas informacji o zjeździe.

A o tym w Gnieźnie już doczytałeś? Miałeś 1020 lat.....

• Haha 2
Posted (edited)

Jakim zjeździe w Gnieźnie? Człowieku, ja jeszcze mam chrzest z 966 zaległy...

Zresztą, w Pruszczu jeszcze czasami się Rzymianie kręcą, więc z czym do ludzi...

Edited by panasmaras
5 minut temu, panasmaras napisał:

Jakim zjeździe w Gnieźnie? Człowieku, ja jeszcze mam chrzest z 966 zaległy...

Zresztą, w Pruszczu jeszcze czasami się Rzymianie kręcą, więc z czym do ludzi...

Wszystko popitolileś, to nie Rzymianie się w Pruszczu kręcą, tylko Włosi zabłądzili w drodze do Gdańska po bursztyn,

Pablito, miej Panasa Marasa w swojej opiece, taka prośba w imieniu forumowiczów.

Koniec spamowania, dziewczyny.....

58 minut temu, panasmaras napisał:

O, tak. Wolne składanie literek potrafi skutkować niedoczytaniem na czas informacji o zjeździe.

@Marcin_G, sugeruję doklejenie do drogowskazu, możliwie dużego i wyraźnego zdjęcia lornetkowego asortymentu Nikona. Obraz wart tysiąca słów 

39 minut temu, Marcin_G napisał:

Wszystko popitolileś, to nie Rzymianie się w Pruszczu kręcą, tylko Włosi zabłądzili w drodze do Gdańska po bursztyn

Albo ekipa Napoleona ;)

https://youtube.com/watch?v=WkxQJI1ZqFY&t=374s

Konkurs "Adept 2020"

Konkurs Adept skierowany jest do "młodych stażem" miłośników astronomii, którzy nie posiadają własnego

sprzętu obserwacyjnego.

Jak co roku, zapraszamy "młodych" miłośników Astronomii do wzięcia udziału w konkursie "ADEPT".

W tym roku wprowadzam spore ułatwienie w konkursie - pytania tym razem będą w formie testu, ale jednokrotnego wyboru.

Postaram się aby było monotematycznie - temat Księżyc.

Zachęcam gorąco do udziału w konkursie :D

• Like 2

Są jeszcze "miejsca" na prelekcje ? Bo jesłi nie ma dość chętnych prelegentów to czy w grę wchodzą również prelekcje "nieastronomiczne".?

Posted (edited)
2 godziny temu, Misza napisał:

Są jeszcze "miejsca" na prelekcje ? Bo jesłi nie ma dość chętnych prelegentów to czy w grę wchodzą również prelekcje "nieastronomiczne".?

O czym chcesz mówić?

Może porównanie Royal Oaka i Nautilisa?

A poniżej: trzej muszkieterowie na nocnej wycieczce

DSCN7676.JPG

Edited by Marcin_G
  • Like 1
Posted (edited)

Kocham zegarki ale nie jestem aż taki mocny w temacie werków :)

Ale foto wymiata.

Myśłałem raczej o czymś w stylu "od hoplity po późnego legionistę, rozwój sztuki wojennej antycznych formacji pieszych" ;)

Edited by Misza
  • Like 1
  • Sad 1
Guest Winter

Chodzi za mną zakup dużej lornety ok. 25x110. Nie miałem możliwości popatrzeć przez taką dłużej. Czy mógłby ktoś taką zabrać i poświęcić mi z godzinę na wspólne obserwacje ? Statyw też będzie potrzebny :)

6 minut temu, Winter napisał:

Chodzi za mną zakup dużej lornety ok. 25x110. Nie miałem możliwości popatrzeć przez taką dłużej. Czy mógłby ktoś taką zabrać i poświęcić mi z godzinę na wspólne obserwacje ? Statyw też będzie potrzebny :)

Ja biorę 24x100 kątową, z opcją "kup teraz" na zlocie :)

W zestawie montaż widłowy.

Po szczegóły pisz P.W.

Moi drodzy.
We środę mija termin płatności a sporo ludzi nie zapłaciło.
Proszę o szybką decyzję jeśli nie możecie przyjechać gdyż muszę wysłać listę do ośrodka.

Pozdr Adamo

2 minuty temu, Adamo napisał:

Moi drodzy.
We środę mija termin płatności a sporo ludzi nie zapłaciło.
Proszę o szybką decyzję jeśli nie możecie przyjechać gdyż muszę wysłać listę do ośrodka.

Pozdr Adamo

Sprawdzałam listę uczesników, i wygląda na to, że Ty nie jedziesz :P 

• Darek_B locked, unpinned and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 14 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 112 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 183 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 84 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.