Skocz do zawartości

zimowa DM nad ukochanymi Tatrami


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

Przy mocno przymkniętej przysłonie "gwiazdka" wychodzi również ze słońca, czy lamp. Można na nich policzyć ilość listków przysłony.

Jeśli chcesz mieć idealnie okrągłe gwiazdy, to używaj obiektywów o dużej ilości listków przysłony i dających zaokrąglony krawędziach, a nie typowych dających wielokąt (np. niektóre portretówki) i nie przymykaj ich.

  Niestety takie obiektywy zwykle mają długie ogniskowe, także pozostaje używać szeroko otwartych przysłon, lub składać z wielu zdjęć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Grzędziel napisał:

Fantastyczna sprawa noc pod Kościelcem nad Czarnym Stawem. Spałeś w Murowańcu czy wracałeś po nocy do Kuźnic?

Trochę tylko szkoda, że nie poczekałeś na całego Oriona, ale rozumiem, zimno, wiatr, wysokość 1500 m.p.p.m. Lekko nie jest.

Start z kuznic po zachodzie, na miejscu o 20, foty do 1szej w nocy i o 3 z powrotem w aucie, kima i do wwy :)

faktycznie caly spacer i siedzenie na miejscu w nocy w sumie sprawilo mi wiecej frajdy niz efekt koncowy, mam kilka spraw do przemyslenia, na przyklad czy stackowanie 5klatek mialo sens, wydaje mi sie ze na pojedynczych klatkach mam silniejszy sygnal z mglawic :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, orlen napisał:

Start z kuznic po zachodzie, na miejscu o 20, foty do 1szej w nocy i o 3 z powrotem w aucie, kima i do wwy :)

Ambitnie, gratulacje.

 

34 minuty temu, orlen napisał:

czy stackowanie 5klatek mialo sens, wydaje mi sie ze na pojedynczych klatkach mam silniejszy sygnal z mglawic :)

Wydaje Ci się, ale na prawdę warto stackować, im więcej klatek tym lepiej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzędziel napisał:

A co do widoczności Oriona to mi się pomyliło. W końcu Kościelec to potężna góra i gwiazdozbiór ten zza niego nie wyłazi. Musiałbyś się ustawić na podejściu pod Granaty żeby go całego, najlepiej jeszcze z Syriuszem złapać.

Zgadza sie, Rigel wogole sie nie wylonil zza grani patrzac z brzegu stawu jesli dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zmienił(a) tytuł na zimowa DM nad ukochanymi Tatrami
1 hour ago, orlen said:

Zgadza sie, Rigel wogole sie nie wylonil zza grani patrzac z brzegu stawu jesli dobrze pamietam

Startujesz trochę wcześniej, wbijasz się w WHP 100, widzę, że sporo śniegu, za 2-3 godzinki jesteś na Kościelcu i widoczek się rozszerza ;)

Albo - jeśli preferujesz lód, masz z drugiej strony sopel w żlebie Drege'a (o ile już wisi) :)

Fota fajna, czekamy na więcej !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Agent Smith napisał:

Startujesz trochę wcześniej, wbijasz się w WHP 100, widzę, że sporo śniegu, za 2-3 godzinki jesteś na Kościelcu i widoczek się rozszerza ;)

Albo - jeśli preferujesz lód, masz z drugiej strony sopel w żlebie Drege'a (o ile już wisi) :)

Fota fajna, czekamy na więcej !

To musialbym najpierw plecak odchudzic, 15kg daje w kosc nawet przy lajtowym spacerze do murowanca ;)

 

3 minuty temu, Andrzej78 napisał:

Coraz mniej śniegu nawet w górach :hmm: Fotka Super !

malutko niestety, momentami raki skrobaly po kamieniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, count.neverest napisał:

Piękna sprawa! Pokazałbyś w nieco cieplejszym balansie kolorów? 2 Razy atakowałem Kościelec zimą, oba podejścia kończyłem na Karbie, na który i tak było bardzo trudno 

Mam jeszcze jeden kadr do popelnienia, zobacze co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 11:10, orlen napisał:

Niebo złozylem z kilku klatek strzelonych tokiną 15mm fisheye @f3.5

Bardzo ciekawa fotka. Szczególnie, że na pierwszym planie jest Kościelec, cel kilku moich wypraw wspinaczkowych. ;)

Możesz zdradzić trochę więcej szczegółów technicznych: matryca, ISO, czas ekspozycji? W czym składałeś klatki?

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Bardzo ciekawa fotka. Szczególnie, że na pierwszym planie jest Kościelec, cel kilku moich wypraw wspinaczkowych. ;)

Możesz zdradzić trochę więcej szczegółów technicznych: matryca, ISO, czas ekspozycji? W czym składałeś klatki?

Nic szczegolnego :) canon 5dmk2 mod, iso 1600 5x240s na panel, stack w pixie a docelowa panorame zlozylem w psie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.