Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Castro napisał:

Płyta na jaskółczy ogon

"Dovetail" :D

 

A poważnie - nie słyszałeś o łączeniu różnych rzeczy na jaskółczy ogon, np. w stolarstwie? To jest akurat w miarę przyzwoicie przetłumaczone, może zamiast płyta powinno być "listwa" żeby się nikt nie czepiał; są tam dużo lepsze kwiatki, np. "Wygląd jest modny i hojny, a klasyczny kształt nigdy nie jest tłusty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Castro napisał:

Fajny temat, troszkę odkopie.

Może jestem początkujący ale powiedzcie mi, za tą cenę (w tej chwili to najdroższy sprzęt na allegro) to chyba jest profesjonalny? :)

 

https://allegro.pl/oferta/teleskop-astronomiczny-akcesoria-hd-900mm-11060781547

 

i to tłumaczenie:

⑫ Płyta na jaskółczy ogon

to tak się po polsku zwie?

Ta cena zakrawa o oszustwo. No ale wolny rynek mamy...

 

Co do tłumaczeń, to jaskółczy ogon to akurat normalne określenie, ale za to podoba mi się poetyckość:

Cytat

W pełni pozytywne lustro zenitu, rozwiązujące odwrotne problemy, może być używane zarówno dla nieba, jak i ziemi.

No i jak tu nie byś pozytywnie nastawionym, jak wszystkie odwrotne problemy zostaną rozwiązane? :P

 

Co ciekawe, teleskop ten posiada:

 

⑬ Soczewka obiektywu głównego

⑭ Główne lustro

 

A więc jest to teleskop hybrydowy :) 

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś badziew, powiększenie mizerne, tylko 450x. W Tesco widziałem poważny teleskop 800x.

 

No i w normalnych pieniądzach, niecały tysiąc a nie ponad trzy!!!

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam... Nie ma się czym ekscytować.

 

Takie "absurdalne" podbicia ceny zwykle mają swoje uzasadnienie. Allegro ma swoje algorytmy pozycjonujące oferty i bywa, że sprzedawca woli z jakiegoś powodu ustawić zabójczą cenę niż zdjąć ofertę i za jakiś czas wystawiać świeżą, która będzie miała gorszą widoczność. Może tak być np. gdy aktualnie brakuje mu konkretnego towaru.

Nie twierdzę, że to eleganckie zachowanie, po prostu tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Castro napisał:

Fajny temat, troszkę odkopie.

Może jestem początkujący ale powiedzcie mi, za tą cenę (w tej chwili to najdroższy sprzęt na allegro) to chyba jest profesjonalny? :)

 

https://allegro.pl/oferta/teleskop-astronomiczny-akcesoria-hd-900mm-11060781547

 

Dropshipping z Chin za 6x większą cenę niż bezpośredni zakup na Alibabie.

DNO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paether napisał:

 

Dropshipping z Chin za 6x większą cenę niż bezpośredni zakup na Alibabie.

DNO.

To chyba nie jest dropshipping, tylko po prostu Chińczyk sprzedaje na Allegro. Niektóre rzeczy, jak widzę, ma nawet z wysyłką z Polski, ale akurat nie ten wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.