Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ignisdei
Ja biorę działkę budowlana tylko niech kolega zafunduje przejazd bym mógł sobie wybrać :D:szczerbaty:

 

Na 1 m. działce możesz sobie założyć 1m -ową plantacje alg które wyprodukują 1 m3 telnu. Możesz sobie leżeć na marsiańskiej glebie trzymając głowe na rzeczonym metrze i wdychać własne -swieżo wytworzone powietrze :ha:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Czy to przypadkiem nie katadioptryk w takim razie po co 2 barlow , a ten barlow nie wygląda mi na 1,25 cala ale na 24 mm.Okularki H (coś tam) też chyba na 24 mm, jak od optisana i podróbek. montaż eq1?

co wy ta to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 m. działce możesz sobie założyć 1m -ową plantacje alg które wyprodukują 1 m3 telnu. Możesz sobie leżeć na marsiańskiej glebie trzymając głowe na rzeczonym metrze i wdychać własne -swieżo wytworzone powietrze :ha:

 

A reszta ciała poza tym metrem będzie wytwarzac metan i niczym na pierwotnej Ziemi to może byc początek nowego życia na Marsie. Czy u nas też taki był początek i kto tego dokonał.... ? :Boink::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 m. działce możesz sobie założyć 1m -ową plantacje alg które wyprodukują 1 m3 telnu. Możesz sobie leżeć na marsiańskiej glebie trzymając głowe na rzeczonym metrze i wdychać własne -swieżo wytworzone powietrze :ha:

 

Ale ja chce znacznie wiecej prznajmniej 10 000m2 :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Na Allegro od wielu lat mozna kupic rozne wersje Linuxa za kilka-kilkanascie zlociszy.

 

Jak ktos nie ma dostepu do szybkiego lacza zeby sobie sciagnac 700MB albo wiecej to kupuje gotowa plytke i juz.

 

Fakt, ze Stellarium to "tylko" 19MB, ale... wolna wola. Jesli to nie narusza licencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ale niema prawa odmawiać tego innym

 

bo: http://www.gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html :

...

W celu ochrony praw użytkownika jesteśmy zmuszeni wprowadzać ograniczenia zabraniające komukolwiek kwestionowanie jego praw albo sugerowanie rezygnacji z tych praw. Ograniczenia te sprowadzają się do pewnych dla Państwa obowiązków w przypadku rozpowszechniania przez Was kopii naszego oprogramowania bądź dokonywania w nim zmian.

 

Na przykład, jeśli rozprowadzacie Państwo kopie takiego programu, niezależnie czy gratisowo, czy za opłatą, musicie Państwo odbiorcy udzielić wszelkich tych praw, jakie mieliście sami. Musicie zapewnić mu również otrzymanie kodu źródłowego (lub możliwość otrzymania) oraz przedstawić niniejsze Warunki, aby mógł on poznać swoje prawa.

...

 

a ten sprzedający w aukcji pisze, ze tego zabrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Tak, oczywiscie.

Nie odnioslem sie do tego zastrzezenia z tej aukcji, ale to oczywiste, ze ta klauzula to lamanie licencji i oszustwo.

EDIT: celowe wprowadzanie w blad.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czy choc 70 mm maja szkielka obiektywu. Wiecej nie sadze aby bylo. Do tego pewnie tylko srodkiem ostry obraz. Zielone warstwy odblaskowe to pewnie te same co w mojej allergowskiej lornetce . Miala byc 90 mm do szukacza a okazala sie 60 mm . Zielen jest od srodka obiektywu i przy probie czyszczenia zmyla sie i mam bez zielonych warstw. Ale szkla sa biale co uwazam za sukces. No moze plastikowa soczewka w okularze moglaby byc szklanna , choc soczewka od strony oka ma prawdziwe fioletowawe warstwy odblaskowe i jest klejona z dwoch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Kupiłem sobie exakte economy 2, podobne niemal identyczne plastikowe mocowanie okularów, z początku cieszyłem się jasnym wyraźnym obrazem, ale później zauważyłem drastyczny spadek kolimacji jakbym miał zeza spojrzałem na plastikowe mocowanie wyciagu, pierścinie pękły mi w trzech miejscach, sa kruche jak papier, w tej lornetce z Allegro góra wygląda identycznie więc z pewnością będzie tak samo. Teraz chyba zrobie z niej szukacz bo optyka jest supeer. Próbowałem naprawić to przy pomocy metalowych podkładek i "kropelki" ale niezbyt długo trzyma. Odradzam. :szczerbaty:

post-1723-1152119889_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie exakte economy 2, podobne niemal identyczne plastikowe mocowanie okularów, z początku cieszyłem się jasnym wyraźnym obrazem, ale później zauważyłem drastyczny spadek kolimacji jakbym miał zeza spojrzałem na plastikowe mocowanie wyciagu, pierścinie pękły mi w trzech miejscach, sa kruche jak papier

Wszystko jasne, kupiłeś u człowieka z nickiem Defectiv, to i defekt się ujawnił , było tu brać :)

allegro.pl/item113942223_lornetka_bresser_20_360x100_gigant_jedyna_extra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Wszystko jasne, kupiłeś u człowieka z nickiem Defectiv, to i defekt się ujawnił , było tu brać :)

allegro.pl/item113942223_lornetka_bresser_20_360x100_gigant_jedyna_extra.html

No nie zupełnie moją Exaktę kupiłem w makro. Exakta kiedyś robiła dobre aparaty kompaktowe tj na początku lat 90 tych ale teraz idzie po najniższej linii oporu

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Fajnie mieć taki nad łóżkiem ale cena mnie powala,

plakat

Jeśli znacie strony z asto-plakatami w rozsądnych cenach to proszę o link :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.