Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to już chyba było, mimo to pozwoliłem sobie odświeżyć nieco.. bo nie wyciśnięto z tego wszystkich wątków:

1)Powiększenie 675 x sprawia że jest to profesjonalny sprzęt do obserwacji nieba, natury czy zwierząt

2) Zmienne powiększenia 45x, 77x, 90x, 135x, 231x, 675x sprawiają że mamy doczynienia z czymś wspaniałym.

3)Filtr do obsewacji księżyca 1,25" (31,7 mm) - umożliwia obserwacje ciała niebieskiego , chroniąc przed zbyt jasnym światłem :ha:

4) Ważną cechą jest również paralaktyczny montaż przyrządu. Umożliwia on ruch w 4 osiach :buahaha::buahaha:

5) A teraz moje ulubione - - 1,5 x soczewka odwracająca 1,25" (31,7 mm) - umożliwia uzyskanie pionowego obrazu , a nie jak to jest odwróconego stronami. Jest to bardzo ważne podczas obserwacji ziemi. :ha::ha::ha:

6) I na koniec

WAŻNE:

Nigdy nie należy patrzeć na słońce gołym okiem lub przy użyciu takich przyrządów celowniczych jak teleskopy ponieważ może to uszkodzić wzrok.

 

Ja pier.... to jest filozof... :ha::ha::ha:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hahaha ale się uśmiałem teraz znalazłem cudowny teleskop w cudownie niskiej cenie , najbardziej podoba mi się stwierdzenie :

 

dwie „lufki” powiększające (x 12,5 i chyba x 8,5) ;] ;] ;] :blink::lol:

 

hahaha, cena mnie rozbraja

 

LINK :

 

http://www.allegro.pl/item155680586_telesk...l_voyager_.html

 

Hahaha propos dla tych co nie wiedzą a wiedzieć powinni : Teleskop BUSHNELL’a Refreactor 60mm -posiada lustro Penta w rewolucyjnej technologii, która pozwala na oglądanie właściwego obrazu gwiazd: nie odwraca obrazu jak tradycyjne teleskopy.

 

Ps. Teraz już nie mogę ze śmiechu looknijcie na to http://www.allegro.pl/item158575162_telesk...x30_zobacz.html

 

Szczerość podstawa ;D ( Pierwsze zdania sprzedającego )

 

Oraz coś jeszcze na deser :

http://www.allegro.pl/item159206041_telesk...a_550_bcm_.html

 

:ha::ha::ha::ha::ha::blink:

Edytowane przez arwe19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) A teraz moje ulubione - - 1,5 x soczewka odwracająca 1,25" (31,7 mm) - umożliwia uzyskanie pionowego obrazu , a nie jak to jest odwróconego stronami. Jest to bardzo ważne podczas obserwacji ziemi. :ha::ha::ha:

 

 

Ja pier.... to jest filozof... :ha::ha::ha:

czyżby potwierdziło się iż "Marsjanie" są wśród nas :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam hahaha ale się uśmiałem teraz znalazłem cudowny teleskop w cudownie niskiej cenie , najbardziej podoba mi się stwierdzenie :

 

dwie „lufki” powiększające (x 12,5 i chyba x 8,5) ;] ;] ;] :blink::lol:

 

hahaha, cena mnie rozbraja

 

LINK :

 

http://www.allegro.pl/item155680586_telesk...l_voyager_.html

 

Hahaha propos dla tych co nie wiedzą a wiedzieć powinni : Teleskop BUSHNELL’a Refreactor 60mm -posiada lustro Penta w rewolucyjnej technologii, która pozwala na oglądanie właściwego obrazu gwiazd: nie odwraca obrazu jak tradycyjne teleskopy.

 

Ps. Teraz już nie mogę ze śmiechu looknijcie na to http://www.allegro.pl/item158575162_telesk...x30_zobacz.html

 

Szczerość podstawa ;D ( Pierwsze zdania sprzedającego )

 

Oraz coś jeszcze na deser :

http://www.allegro.pl/item159206041_telesk...a_550_bcm_.html

 

 

Co to jest?? :blink::szczerbaty::Boink::ha:

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lustro Penta w rewolucyjnej technologii, która pozwala na oglądanie właściwego obrazu gwiazd: nie odwraca obrazu jak tradycyjne teleskopy.

 

No to stwierdzenie jest przecudne :D, a skąd on wie który obraz jest właściwy..

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stwierdzenie jest przecudne :D , a skąd on wie który obraz jest właściwy..

 

Taki mały OT.

 

Ludzie po narodzinach widzą "do góry nogami" czyli w zasadzie tak jak w teleskopach. Po kilku tygodniach nasz mózg "układa" ten obraz tak, jak my widzimy go teraz.

 

Pewno dla tego małe dzieci wolą oglądać świat leżąc na pleckach ;)

 

Pozdrawiam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie to chyba cos w rodzaju przenosnych zabawek, chyba cos w stylu Bushnella. Ponoc sa popularne. Aczkolwiek napewno ma cos wbudowane w wyciag aby zwiekszyc ogniskowa...

to mi wygląda na podrobiony Celestron ExploraScope 80 identyczne parametry

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po narodzinach widzą "do góry nogami" czyli w zasadzie tak jak w teleskopach. Po kilku tygodniach nasz mózg "układa" ten obraz tak, jak my widzimy go teraz.

Czyli widzą prawidłowo. To my teraz mamy obraz odwrócony i mózg musi bardziej kombinować.

Ale tak w ogóle to czy za bardzo nie nabijacie się z tych ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nadal widzimy do góry nogami. :blink:

Tylko nasz procesor jest na stałe ustawiony "rotate 180" :ha:

Ciekawe tylko dlaczego posiadając jedną soczewkę w jednej grupie ( a co dopiero dublet lub triplet ) oko ludzkie nie widzi aberracji?

 

Też się nad tym zastanawiałem...

 

I wydaje mi się, że to za sprawą naszego mózgu... Lub czegoś związanego z budową oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko dlaczego posiadając jedną soczewkę w jednej grupie ( a co dopiero dublet lub triplet ) oko ludzkie nie widzi aberracji?

Oko 'widzi' aberrację i to nie małą. Tylko znowu mózg przy tym majstruje i ostatecznie tego nie postrzegamy. Podobno.

 

Ogólnie dziwna sprawa z tymi oczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jesteście pewni, że ludzkie oko to przypadkiem nie dublet, albo nawet tryplet??

 

Z tego rysunku grafika z wykypediji wynika, ze zanim jakiekolwiek światło dojdzie do soczewki to musi jeszcze przejść przez rogówkę i ciecz wodnistą. Z pewnością te to cosie mają jakiś współczynnik załamania, więc działają jak soczewki.

 

Ponadto, z tego co pamiętam, to laserowe operacje poprawy wzroku to nic innego jak przycinanie rogówki. Czyli na mój inżynieryjno-chłopski rozum wydaje mi się, że zmienia w czasie takiej operacji ogniskową oka - tak aby promienie się skupiały na siatkówce.

 

Tak więc wydaje mi się, że ludzie oko jest co najmniej achromatem złożonym przynajmniej z dwóch soczewek, z których jedna nazywa się soczewką a druga rogówką! :szczerbaty:

 

Pewnie mózg również jakoś kompensuje aberrację - albo - co może być innym wytłumaczeniem - zwyczajnie poziom aberracji jest zbyt niski, aby w czasie normalnego 'użytkowania' to dostrzec!

 

Czekam na Wasze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście ale potocznie mówimy że jest tylko jedna soczewka (jak na rys. )

Ale za to automatyczną przysłoną i autofocusem.

Na dodatek wbudowany HDR i gratis od urodzenia klapka zamykająca na noc.

 

ps.

O wymiennych różnokolorowych warstwach nie wspomnę. :D

 

Szkoda że fotki pięknych kobiet po latach strasznie się zaszumiają i tracą rozdzielczość w "memory".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko 'widzi' aberrację i to nie małą. Tylko znowu mózg przy tym majstruje i ostatecznie tego nie postrzegamy. Podobno.

 

Ogólnie dziwna sprawa z tymi oczami :)

 

No pewnie, zdaje się już kiedyś o tym było na forum. Najepiej patrzeć jednym okiem i kiedy mamy zmęczony wzrok. Poza tym szukamy jak w lornetce (patrzymy pod różnymi kątami, nieosiowo i z brzegu pola widzenia). Na latarniach aberracja wychodzi jak byk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko jak by policzyć wszystko przesyłki, napylenie to nie wiem czy nie lepiej wyjdzie kupić nowe, ale pewnie kilka złotych taniej tylko nieraz nie warto.

 

Tu jest niebywała okazja http://allegro.pl/item158771574_teleskop_s...00ogn_1000.html za jedyne 2000zł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.