Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Te okulary (1 , 2)maja nietypowy rozmiar Ale jakby zrobił przejsciówke na te 34mm to czy one nadawały by sie do astro?? czy jest ktos obeznany w temacie??

 

jedyny chyba ceniony okular mikroskopowy w zastosowaniu w astro to NPZ x 14

pozostałe, albo mają małe pole, albo kiepską jakość obrazu

 

a z drugiej strony BODI jak sobie wyobrażasz taką przejściówkę?

toż to większe, trzeba wsadzić w mniejsze :rolleyes:

po prostu się lekko stacza na tokarce oprawę takiego okularu, żeby weszła w wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznego Meade, dokupiłem do niego lepsze okulary i jestem ogólnie zadowolony. Optyka teleskopu daje dobre obrazy głównie księżyca i planet ale także DS są miłym zaskoczeniem. Minusem jest raczej kiepska mechanika montażu, moim zdaniem nie adekwatna do jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Coś nieprawdopodobnego

barlow w oczach panny kisa_chan (jestem w szoku :D)

 

 

"wkręcenie rurki z ujemną soczewką w bliższe położenie w stos. do soczewek okularowych - powiększenie 120x

- Wkręcenie rurki odwrotnie - soczewka ujemna max. oddalona od soczewek okularowych - powiększenie 200x"

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Coś nieprawdopodobnego

barlow w oczach panny kisa_chan (jestem w szoku :D)

"wkręcenie rurki z ujemną soczewką w bliższe położenie w stos. do soczewek okularowych - powiększenie 120x

- Wkręcenie rurki odwrotnie - soczewka ujemna max. oddalona od soczewek okularowych - powiększenie 200x"

Ależ Ignisdei- to jest właśnie cała gienialność wyrobów mejd wef Żywcu! Jak dojdę do ładu po tej mojej przenosce, to spoko ci pokażę takie samo urządzenie- ech, te przedłużki cuudowne B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nieprawdopodobnego

barlow w oczach panny kisa_chan (jestem w szoku :D)

"wkręcenie rurki z ujemną soczewką w bliższe położenie w stos. do soczewek okularowych - powiększenie 120x

- Wkręcenie rurki odwrotnie - soczewka ujemna max. oddalona od soczewek okularowych - powiększenie 200x"

 

ale najlepsze to jest to:

"Jest jeszcze jakiś dodatkowy element, jednak osobiście nie mam pojęcia w temacie, więc nie potrafię fachowo go nazwać.."

 

?! co Sz.P.Uni. dodał tam?!

 

I jeszcze czepiając się:

"Zdolność rozdzielcza: 1,3""

 

uwielbiam p. Jacka za podawanie takich rozdzielczości. No miodzio. Chyba zdecyduje się wymienić na te cudo

swojego Meade ;)

 

pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez Maciej Reszelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
ale najlepsze to jest to:

"Jest jeszcze jakiś dodatkowy element, jednak osobiście nie mam pojęcia w temacie, więc nie potrafię fachowo go nazwać.."

 

?! co Sz.P.Uni. dodał tam?!

 

Może to jakiś specjalny u-gadżet, do praktycznego zastosowania tylko dla kobiet :ha::ha::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tekscie widac profesjonalizm sprzedającego:

"statyw : wysokość przy maxymalnym wysunięciu - 135 cm

luneta główna : długość - 69 cm, średnica - 12 cm, HI 2,5 mm-mowa tu o newtonie

luneta średnia : długość - 65 cm do 74 cm, średnica - 4,5 cm

luneta mała : długość - 14,5 cm, średnica - 26 mm"

 

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne cudo techniki :D

http://www.allegro.pl/item174103800_piekny...ronomiczny.html

P.S nowa moda na ustawianie szukacza wzgledem Ziemi,może to nowy rodzaj szukacza głeboko penetrujacego takie 2 w 1 alternatywa dla wykrywacza metali(meteorytów) :ha:

 

:ha: ALe sie usmialem jak zobaczylem fotki tego "telepa" :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ignisdei

Chyba coś się zaczyna dziać..otrzymałem z Allegro maila o następującej treści:

 

Uprzejmie prosimy o uzupełnienie swoich danych kontaktowych w Allegro. Nie został wpisany numer telefonu lub wpisany telefon jest niepoprawny. Podanie aktualnego numeru telefonu kontaktowego jest w Allegro obowiązkowe.

 

Czemu akurat teraz kiedy pojawił się "teleskop achroaparatyczny" , może pracownik chciał się ze mną skontaktować i zapytać czy ten przedmiot jest rzeczywiście teleskopem.? :ha: Bo nie może go usunąć.

Postaram sie ignorować tego maila do końca aukcji. :D

 

A oto statystyki:

post-1723-1174746328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.