Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuję treść aukcji:

"Witam na mojej aukcji, do sprzedania wykonany na zamówienie okular 40x konstrukcji kellnera zamontowany w standartowej tulejce 23.2mm. Do budowy okularu wykorzystany został okular ze szwajcarskiego teodolitu f-my WILD (geodezyjny optyczny przyrząd pomiarowy) konstrukcji kellnera o ogniskowej 7mm (powiększenie 37.5x) oraz korpus okularu pomiarowego PZO. Zastosowania korpusu od okularu pomiarowego daje możliwość niezależnego precyzyjnego ogniskowania przez pokręcanie okularem. Z obiektywem 100x i soczewką 1.5x (standart w głowicach okularowych) da to łączne powiększenie 5500x - to juz jest coś !!! Koszt wysyłki - 4.90zł."

 

Coś mi się zdaje, że to gadanie o niczym powiększenie 5500x no to faktycznie jest coś... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Super lornetka z automatem.

 

post-462-1155882345_thumb.jpg

 

Zadałem sprzedającemu pytanie:

Generalnie lornetka wydaje mi się być OK, natomiast pierwszy raz spotykam się z lornetką, która posiada automat do korekcji wzroku. Jest to o tyle istotne, iż mam różnicę w szkłach noszonych okularów ok. 1 dioptrię. Tak więc w moim przypadku automat taki byłby bardzo przydatny.

Proszę o wyjaśnienie, czy automat taki działa poprawnie? W jakim zakresie dokonuje korekty? Na jakiej zasadzie on działa?

 

na co otrzymałem odpowiedź:

przy roznicy miedzy jednym a drugim okiem na poziomie

1 dioptrii nie sprawdzalismy jak sie lornetka zachowuje

wiec nie wiemy czy bedzie dzialac poprawnie

:szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe jowisze można sobie sprawić...

 

http://www.allegro.pl/item122283796_lampa_...264_adilux.html

:Beer:

 

W tesco, w dziale z zabawkami można kupić fajne gwiazdki świecące w ciemności. Po zgaszeniu światła świecą przez kilkanaście minut. Właśnie jestem w trakcie tworzenia Oriona na suficie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tesco, w dziale z zabawkami można kupić fajne gwiazdki świecące w ciemności. Po zgaszeniu światła świecą przez kilkanaście minut. Właśnie jestem w trakcie tworzenia Oriona na suficie :rolleyes:

 

Hej, jak juz przykleisz, to zrób zdjecie jak wyszło w ciemności... :szczerbaty:

 

Może i Ja coś wykleję... :Beer:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item121960190_mini_latar...dwa_kolory.html

 

Kolejny dobry pomysł na nocne podświetlanie atlasów Ale przydałby sie kolor czerwony.

 

Bodi,

 

w sobotę kupiłem w Decathlonie (http://www.decathlon.com.pl/) na stoisku wędkarskim małą latarkę na czoło świecącą światłem białym (3 diody) lub czerwonym (2 diody). Kosztowała około 11 zetów (bez baterii).

Do astro będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super lornetka z automatem.

 

post-462-1155882345_thumb.jpg

 

Zadałem sprzedającemu pytanie:

Generalnie lornetka wydaje mi się być OK, natomiast pierwszy raz spotykam się z lornetką, która posiada automat do korekcji wzroku. Jest to o tyle istotne, iż mam różnicę w szkłach noszonych okularów ok. 1 dioptrię. Tak więc w moim przypadku automat taki byłby bardzo przydatny.

Proszę o wyjaśnienie, czy automat taki działa poprawnie? W jakim zakresie dokonuje korekty? Na jakiej zasadzie on działa?

 

na co otrzymałem odpowiedź:

przy roznicy miedzy jednym a drugim okiem na poziomie

1 dioptrii nie sprawdzalismy jak sie lornetka zachowuje

wiec nie wiemy czy bedzie dzialac poprawnie

:szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

W tej cenie automatu nie ma, gość kupił lornetki w hurtowni i również "kupił tekst" od

producenta, czyli co komu ma wciskać. Najwidoczniej sprzedawca dał się nabrać, zresztą samemu

posiadając dobry wzrok pomyślał że "automat" działa ! i to wciska każdemu.

Powiem krótko taki automat by musiał badać krzywiznę rogówki oka, skanując laserem i po

obliczeniu w mikroprocesorze parametrów ustawić soczewki według wymagań danego oka.

Trzeba było zapytać wprost, "czy lornetka jest na baterie?" :ha: bo wiadomo że każda

automatyka musi skąś brać energię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że sprzedaż teleskopów wzrasta! Na chwilę obecną naliczyłem 31 sprzedanych sztuk na aktualnych aukcjach ("Kup teraz" lub przekroczenie ceny minimalnej) . Największy to Seben Big Boss, jest 1 Synta 130. Reszta to oczywiście różnej maści "najpotężniejsze" itd.

Ale też znalazłem... nowego (jak dla mnie) dystrybutora sprzętu astro : firmę NOSTRUS

 

Sprzedają refraktory (do 150/750 i 150/1200 mm) i Newtony (do 200/800). Telepy na ich stronie nie mają żadnego opisu, poza średnicą obiektywu/lustra, ogniskową i ceną. A ta ostatnia może skusić co niejednego! Uwaga: z tego, co na stronie wyczytałem, jest to cena detaliczna. Wie ktos coś o tych "wynalazkach"? No nie marzy mi się kupowanie, czy polecanie tego sprzętu, czy sprzedawcy, ale zawsze warto wiedzieć "co w trawie piszczy".

 

Jeśli ten temat już był wałkowany gdzieś na forum, po prostu rzućcie linką- mi po wpisaniu nazwy "Nostrus" w "Szukaj" nic się nie wyświetliło.

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nieba zimowego przeciągnęłą się w czasie, ale wreszcie skończyłem. Nie mam okazji ostatnio wyjechać na prawdziwe gwiazdy, to se przynajmniej przed snem na sufit popatrzę :szczerbaty: Gadżety są niezłe i świecą przez wiele godzin. Jak się za pierwszym razem obudziłem w środku nocy, to nieźle się zdziwiłem że mi coś nad głową pobłyskuje.

 

DSC_4893small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gadzetami potwierdzam, fajna sprawa. Wiszą w pokoiku od 2 lat i nadal świecą mocno. W tym roku kupiłem w Tesco i mają mniej farby świecącej więc gasną za jakieś 30 min.

Nabytek tescowy jak przyłoże do starych gwiazdek to widać, że są jakies takie bardziej wypłowiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.