Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja nieba zimowego przeciągnęłą się w czasie, ale wreszcie skończyłem. Nie mam okazji ostatnio wyjechać na prawdziwe gwiazdy, to se przynajmniej przed snem na sufit popatrzę :szczerbaty: Gadżety są niezłe i świecą przez wiele godzin. Jak się za pierwszym razem obudziłem w środku nocy, to nieźle się zdziwiłem że mi coś nad głową pobłyskuje.

 

DSC_4893small.jpg

 

 

 

Piękne, mój ulubiony wątek podniebny...

 

Pędzę kupić sobie też taki zestawik.

 

Niesmowity efekt :helo:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nieba zimowego przeciągnęłą się w czasie, ale wreszcie skończyłem. Nie mam okazji ostatnio wyjechać na prawdziwe gwiazdy, to se przynajmniej przed snem na sufit popatrzę :szczerbaty: Gadżety są niezłe i świecą przez wiele godzin. Jak się za pierwszym razem obudziłem w środku nocy, to nieźle się zdziwiłem że mi coś nad głową pobłyskuje.

 

DSC_4893small.jpg

 

nieee, no efekt znakomity!! :helo:

 

dziś odwiedziny w tesco!

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A teraz z zupełnie inne beczki....

 

Szukałem na allegro czołówki która ma czerwoną diodę świecącą światłem ciągłym. Nie jakieś "pulsujące: czy "ostrzegawcze" diody.

Znalazłem takie coś.

Troche pachnie "chińszczyzną", Ale przynajmniej jej cena nie powala na kolana. A dla nas, astromaniaków, przydatna rzecz.

Jedna duża zaleta tej czołówki: W przeciwieństwie do wiekszości tego typu wynalazków, przycisk do właczania/wyłączania jest w formie suwaka.

Co oznacza, że nie trzeba przechodzic przez wszystkie tryby pracy czołówki by ją wyłączyć. Tutaj mamy: suwak w lewo - czerwona dioda, środek - wyłaczone, prawo - białe diody.

 

Kurde, reklama mi wyszła :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką latarke, mimo prostoty i lekkiej tandenty spisuje się dobrze,

jasnośc światła czerwonego nie jest zbyt duża, ale wystarcza na podświetlenie

sobie mapki czy też jakiegoś tekstu. Białe diody świecą naprawde jasno i gdy

wracamy ze sprzętem to bez problemu widzimy droge przed nami :D .

Na minus można zaliczyc wyrabiającą się pochylnie na której są umieszczone diody

(po jakimś czasie zaczyna sama opadac w dół) i mało precyzyjne wyłączanie, ale

wiadomo w końcu kosztuje tylko 20 zł :P

 

BTW, na stronie głównej Nostrusa widac ładnego byka :)

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignisdei Do jakiegoś niezbyt intensywnego użytkowania się nada. Jeśli diody za ciemne, zawsze można poszukać czegoś w sklepie elektronicznym i wymienić. Warto spróbować. Chociaż osobiście wolałem użyć latarki ~30 diód z czerwonym filtrem, bo w końcu czerwonego nie używa się tylko do czytania map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj toto przyszło więc nie było okazji do testowania.

Daj mi z 2,3 dni to będę mógł więcej napisać.

Witaj!

I jak to ustrojstwo sie spisuje??, sorka że Cię poganiam ale też myślę nad tym aby to kupić, wyżej podałem link do innej aukcji ale ta ma chyba za słabe diody czerwone...

Powiedz mi zatem czy można ze spokojem czytać np. Toshimi Taki? bez przybliżania kartek do nosa? :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sobie czołówkę w hurtowni elektotechnicznej w Ciance - za 8.95 zł :szczerbaty:

Na szkiełko nakleiłem sobie czerwoną folię samoprzylepną do podświetleń (tzw. "kasetonową). Gdybym nie napisał wcześniej, ile kosztowała, spoko mógłbym komuś wmówić, że to extra szpecjalna hamerykańska w italiańskim dizajnie nuffka do astro :Boink::D:szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie cos fantastycznego...

http://www.allegro.pl/item132874061_1000_1..._pack_nowy.html

 

...Stosowana od wielu lat kombinacja[/b] niezwykle dużego zwierciadła o średnicy 114mm i potężnej ogniskowej 1000mm...

 

Masakra :blink: Przychodzą mi na myśl czasy (wczesne lata osiemdziesiąte) kiedy to krążył u nas w podstawówce 2-3 klasa list do firm zachodnich (dealerów samochodów) pisany po angielsku - o przysłanie prospektów, nikt tak naprawde nie rozumiał co pisze a wszyscy powielali coraz bardziej zniekształcony tekst. Bełkot tego gościa strasznie mi to przypomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie cos fantastycznego...

http://www.allegro.pl/item132874061_1000_1..._pack_nowy.html

 

...Stosowana od wielu lat kombinacja[/b] niezwykle dużego zwierciadła o średnicy 114mm i potężnej ogniskowej 1000mm...

 

 

:ha: To chyba do topicu z dowcipami powinno trafic.

Najbardziej podoba mi sie wyliczenie

1x EQ-2

Ciekawe jakby teleskop na 2x EQ-2 wygladal

Zapamietam to sobie jako przyklad koszenia frajerow :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha: To chyba do topicu z dowcipami powinno trafic.

Najbardziej podoba mi sie wyliczenie

1x EQ-2

Ciekawe jakby teleskop na 2x EQ-2 wygladal

Zapamietam to sobie jako przyklad koszenia frajerow :notworthy:

 

 

Ty się śmiejesz, a ja ledwo nie kupiłem czegoś takiego... :huh::Boink: No ale na szczęscie rzucił los mnie na AF i to się nie odbyło :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

I jak to ustrojstwo sie spisuje??, sorka że Cię poganiam ale też myślę nad tym aby to kupić, wyżej podałem link do innej aukcji ale ta ma chyba za słabe diody czerwone...

Powiedz mi zatem czy można ze spokojem czytać np. Toshimi Taki? bez przybliżania kartek do nosa? :Beer:

 

Kurde, jakoś przeoczyłem twojego posta :unsure:

Wieczorem, przetestuje i odpowiem dokładnie na twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test:

Baterie w czołówce nie pierwszej młodości.Z odległości 30-40 cm na kartce papieru widać czerwoną plamę światła (nie wali po oczach) o średnicy około 15 cm.

Jeśli wydrukowany atlas znajduje się w koszulkach to troche to utrudnia czytanie.

Natomiast z kartki (bez koszulki) można spokojnie i konfortowo delektować się wydrukowanymi mapami. :Salut:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Test:

Baterie w czołówce nie pierwszej młodości.Z odległości 30-40 cm na kartce papieru widać czerwoną plamę światła (nie wali po oczach) o średnicy około 15 cm.

Jeśli wydrukowany atlas znajduje się w koszulkach to troche to utrudnia czytanie.

Natomiast z kartki (bez koszulki) można spokojnie i konfortowo delektować się wydrukowanymi mapami. :Salut:

 

No już niestety kuplem sobie czołowkę w elektrycznym za 12 zł na żarówke, (chyba topexa) wykroiłem sobie z czerwonej, (nie przeźroczystej!) okładki teczki a4 krąg o średnicy lampki i włożylem pod szkiełko i daje piekny jasny czerwony blask, zasilana akumulatorkami AA gwaratuje długie życie. Ogladałem też taką jak Twoja ale ta w sklepie miała migajace czerowone diody i kosztowała dwa razy więcej. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test:

Baterie w czołówce nie pierwszej młodości.Z odległości 30-40 cm na kartce papieru widać czerwoną plamę światła (nie wali po oczach) o średnicy około 15 cm.

Jeśli wydrukowany atlas znajduje się w koszulkach to troche to utrudnia czytanie.

Natomiast z kartki (bez koszulki) można spokojnie i konfortowo delektować się wydrukowanymi mapami. :Salut:

 

No już niestety kupłem sobie czołowkę w elektrycznym za 12 zł na żarówke, (chyba topexa) wykroiłem sobie z czerwonej, (nie przeźroczystej!) okładki teczki a4 krąg o średnicy lampki i włożylem pod szkiełko i daje piekny jasny czerwony blask, zasilana akumulatorkami AA gwaratuje długie życie. Ogladałem też taką jak Twoja (no podobną)ale ta w sklepie miała migajace czerowone diody i kosztowała dwa razy więcej. :Beer:

post-1723-1162560195_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Co można zobaczyć przez powiększenie 750 x,? ja obserowowałem m57 przy 400 x i to była granica widzialnosci pierścionka i nie wygladało to imponująco, a ten tu allegrowicz sprzedaje teleskop z powiekszeniem bagatela 750! przy śrenicy zwierciadła 15 cm, a może chodzi a teleskop 150 cm!!!!, a to co widac to tylko lunetka celownicza. :ha: Czasza tego monstrum z pewnością jest pokryta murawą i mieści sie niżej a można sobie np. na niej grać w golfa. Teleskop z 1921 roku z obserwatorium Yerkesa (przy którym zrobił sobie fotkę Einstein miał tylko 102 cm,) i jest przy naszym zalewdwie zabawką. Co to sie w naszym kraju wyrabia :Boink: Szok!!!

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem tą aukcję, mniemam, że chodzi o ogniskową... (750mm)

 

edit: chociaż chyba w sumie nie, nie za bardzo pasuje do typu teleskopu

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.