Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzicie to zdjęcie na którym widać jowisza na cały okular, tuż poniżej zakazu patrzenia na słońce?

 

Cały teleskop jest oświetlony, widać tubus i okular i jowisza zresztą też xD

Jowisza widać tak pieknie nawet w dzień?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item137485944_telesk...sklep_wawa.html

Klient podaje ,że przy tych parametrach mozna uzyskac pow. 675 x :ha::ha::ha:

 

 

 

No tak ...

 

Teraz nie pozostało mi nic innego jak sprzedać albo wyrzucić Taurusa, wraz z jego marnym maksymalnym użytkowym powiększeniem zaledwie 540x... i zakupić to cudo.

 

I na jaką ch..... było mi kupować lustro 270 mm??? Co!?!?

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytacik z aukcyjki pt. "Teleskop niemiecki duży tanio !!!" :

 

TELESKOP PROFESIONALNY PRODUKCJI NIEMIECKIEJ

 

 

 

TELSKOP UŻYWANY PRZYWIEZIONY Z NIEMIEC. W 100 % SPRAWNY. MA BARDZO DUŻE PRZYBLIŻENIE . BARDZO CIĘZKO UCHWYCIĆ Z TEGO POWODU KONKRETNY OBIEKT. WYMAGA TO DUŻO CIERPLIWOŚCI. NAJLEPIEJ NIECH GO KUPI KTOS KTO SIĘ NA TYM ZNA.

To jest chyba Newton 76/700, na azymutalu do tego.

 

Zna się ktoś???

 

:szczerbaty::Boink::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu akurat można powiedzieć, że prawdziwy opis :)

dla kogoś kto np. ma lornetkę 8x30 powiększenie dawane

przez taki teleskop może robić wrażenie :), do tego jeszcze

wszystko do góry nogami.. i jak takie coś na wycieczkę wziąść .. ??

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiała być to azalisz zacna biedronka, bardzo zacna... ekhm... znaczy duża :Boink:

Wcale nie!

 

To po prostu tylko bliska Biedronka- no bo każdy ma blisko. W mojej też takie cuda sprzedają - po co było dawać zarabiać tak odległej Delcie :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A widzieliście : Kupuj teleskop z Kopernikiem, kurka wodna! czego to już nie wymyślą ..

Byłby to bez wątpienia kiepski doradca,bo mimo genialnosci naszego astronoma o teleskopach miał zerowe pojęcie, gdyż zmarł ponad pół wieku przed tym (1543), kiedy to pierwszy taki przyrząd optyczny w 1609 r. zademonstrował Galileo Galilei w Wenecji.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze w tym wszystkim jest to że jak zacznę wybierać ten teleskop i dojdę do momentu kiedy mam wybrać " czy masz zamiar przemieszczać się z teleskopem?" to gdy wybiorę opcje że Tak to są te same modele teleskopów co w opcji Nie. :Boink::Boink: Niezły chwyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Jakie on ma lustro gł. i ogniskową?

 

Ale nie podoba mi się pojedyncza listwa jako główny element konstrukcyjny. Popracuje z czasem- po paru miesiącach musi się zgiąć, bez względu na gatunek drewna. A wtedy nawet Zbig nic nie poradzi ;) Ja już widziałem prostowanie tuby w jego wykonaniu... taką wieeeelką ... siekierą (trzonkiem). Musielibyście widzieć minę właściciela tego Soligora- Tadeopoulos on się nazywa :szczerbaty:

Ale - telep od razu zaczął dawać dobre obrazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

zerknijcie tylko na to http://www.allegro.pl/item147105391_150f75..._fv_nowosc.html

 

to chyba żart z tym montażem pod tą tube.... zresztą na jednm ze zdjęć wygląda na to że odrosnik jakiś nie do końca okrągły - znaczy się pewnie już się to wypie... znaczy wywróciło :)

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknijcie tylko na to http://www.allegro.pl/item147105391_150f75..._fv_nowosc.html

 

to chyba żart z tym montażem pod tą tube.... zresztą na jednm ze zdjęć wygląda na to że odrosnik jakiś nie do końca okrągły - znaczy się pewnie już się to wypie... znaczy wywróciło :)

 

 

 

Teleskop Astronomiczny Opticon 150F750EQ-IV Refractor (luneta)

 

Dane techniczne:

Układ optyczny: Reflektor Newtona

 

:Boink:

 

...a montaż to na pewno nie EQ5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.