Skocz do zawartości

Śmieszne aukcje - astrobuble z allegro


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
na uwagę zasługuje średnica zwierciadła <_<

 

Zwierciadła.. hm.

 

Bardzo wąski i długi newton z dziwną wpustką z przodu tuby jakiś filtr lub może nakładka na słoneczko. Owe monstrualne zwierciadło znajduje się bez wątpienia w tylnej części tego potężnego newtona, dziwna formacja

z boku to pewnie wyciąg 2" :lol: , a ta stercząca faja to pewnie taka korba z przekładnią ślimakowa do kręcenia niwelującego paralaksę. Sama konstrukcja tego majstersztyku rzuca na kolana. :ha:

 

Wiem co mówię bo miałem taki. Więc po kolei: pierwsze co się stanie to obwiesi się wyciąg, (szczególnie jak ktoś zmęczony przepiękną optyką okularków zamieni je na PZO), wyrobią się plastikowe gwinty śrub kontrujących okulary . Statyw widełkowy bez wątpienia przy najmniejszej przewrotce na beton pęknie - mój tak zrobił. Pęknie także plastikowe mocowanie półki na okulary będące jednocześnie zabezpieczaniem przez rozjeżdżaniem się nóg oraz plastikowe motylki mocujące statyw aluminiowy. Nie wykluczone, że dojdzie też do uszkodzenia optyki tych przepięknych okularków 0,98" podczas przecierania lub czyszczenia. Moja 4mm rozpadła się w drobiazgi. Ogólnie polecam! :szczerbaty:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=154336465

 

ten nieduży taniutki teleskop już za 70 zł, a powieksza aż 180 x :szczerbaty: . Strach tylko było podać średnicę soczewki i ogniskową. I najlepszy tekst: "Pamietaj ze profesionalny teleskop taki jak ten kosztuje ponad 250zł i wicej." :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... pozostaje zacytować z opisu: "naprawdę coś niesamowitego" :szczerbaty:

No i jedna uwaga- jak są elementy ruchome, to nie da rady tak ładnie okleić na żółto :D Zresztą napisy by prześwitywały...

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga super jedyna okazja !!!! Jedyny w swoim rodzaju teleskop ASTROGNOMICZNY dla prawdziwych astrognomów :ha:http://www.allegro.pl/item154700893_telesk...war12_mies.html

hahaah, zwroc uwage na zdjecie teleskopu - szukacz jest odwrotnie zamontowany :lol:

 

 

a teraz takie pytanko: http://allegro.pl/item155557340_okular_cyf...teleskopu_.html co to za cudo? Jest to uzyteczne?

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad :lol: pędzę odwrócić w swoim wedle nowej mody :D

No babka o nicku Artystka sprzedaje łyżki, zszywacze, noże garnki, odkurzacze i... teleskop zwierciadlany :D

Skąd bidula ma wiedzieć jak się przez to patrzy, przecież każda luneta ma to do patrzenia z tyłu a nie z przodu :D

Nie! już wiem .. jej mąż chciał popatrzeć sobie na babki w sąsiednimi bloku, a że pani Artystka nagle weszła i zapaliła światło to on nagłym kocim ruchem przełożył szukacz odwrotnie, (dla niepoznaki.)

Widząc to żona rzekła

- Kochanie a czemu to oglądasz nasz dywan w powiększeniu?

- Ach moja droga (odrzekł małżonek) kiedy to takie wciągające te mikroby i roztocza.....

:ha::ha::ha:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by walnąc screena i zamieścic na celestii jako przestroga dla zakupów z allegro, a może w ogóle dac te fotke na pierwszą stronke obok eMek bo ten motyw to jest póki co szopka roku 07!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ciekawe czy aluminium z lusterka zdrapała pani "artystka" .... bo przecież to mogła być zdrapka ? :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga super jedyna okazja !!!! Jedyny w swoim rodzaju teleskop ASTROGNOMICZNY dla prawdziwych astrognomów :ha:http://www.allegro.pl/item154700893_telesk...war12_mies.html

To chyba coś dla użytkowników linuksowego GNOME posiadających foty astro na tapecie i gadżety związane z astro :szczerbaty: AstroGNOME.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do tego watku czy do dowcipow, ale to systuacja z zycia.

Bedac w jakims markecie (powedzmy ze nazywa sie allegro ;)) przed swiatami, szukajac jakis zabawek dla dzieci. Zobaczylem jak pewne malzenstwo zaczelo ogladac zestaw mikroskop(?) plus teleskop(?) (calosc plastikowa). Cena tego byla ok 130 zl zaczeli to ogladac doglebnie z kazdej strony rozkladac pudelko, nie chcialem ich peszyc i stac caly czas kolo nich i sluchac co opowiadaja, ale odwrocilem sie na piecie aby nie parsknac na caly stos tych pudelek, jak uslyszalem ze to musi byc juz profesjoinalny sprzet bo w takiej cenie !!!

 

:banan::banan::banan::lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.