Skocz do zawartości

Fotki z SW Adventurer i lustrzanki z obiektywem


MarcinSn

Rekomendowane odpowiedzi

... no i fajnie !  Jakie ognisko ?  W RAW-u ?    Dysponuję modyfikowanym Canonem i  dokupionym obiektywem  50 mm stm - spróbuję po wyjeździe

do Ojczyzny  :)  Dłuższego obiektywu nie mam , chyba żeby założyć na SA  Sony Nex 5N - to wtedy mam obiektyw Sony 55-210 .

Co radzicie ?  Canon jest 650 d

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zbignieww napisał:

... no i fajnie !  Jakie ognisko ?  W RAW-u ?    Dysponuję modyfikowanym Canonem i  dokupionym obiektywem  50 mm stm

Oba zdjęcia z ogniskowej 200mm, oczywiście że surowe pliki.

Ale w zestawie mam też Canona 400D mod. i podłączoną do niego Sigmę 17-35mm. Miałem tego nie zamieszczać, ale skoro został temat wywołany, to pokazuję, co wyszło takim zestawem (Sigma ustawiona na 35mm, nie pamiętam przesłony). Flatów nie miałem, więc w Fitsworku wyrównałem tło z zanieczyszczeń na matrycy i gradientu od Szczyrku. To trochę odjęło tego, co zawarte jest w tle (25x60s., ISO 1600). 

Plejady_Kalifornia_25x60s_ISO_1600f.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł ci ten M33. Z lornetki normalnie da radę go normalnie zaobserwować? Chodzi mi o to, że jak patrzysz sobie przez lornetkę to nawet tak duży obiekt jak M31 Andromeda wygląda jak ledwo widoczna plamka i czy M33 jest podobnie?

Edytowane przez Markucjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Markucjo napisał:

Ładnie wyszedł ci ten M33. Z lornetki normalnie da radę go normalnie zaobserwować? Chodzi mi o to, że jak patrzysz sobie przez lornetkę to nawet tak duży obiekt jak M31 Andromeda wygląda jak ledwo widoczna plamka i czy M33 jest podobnie?

Oczywiście, że da radę! Równolegle podczas robienia zdjęć oglądałem te obiekty Nikonem 10x50 EX z ręki. M31 nie była plamką, lecz ewidentną galaktyką. Nawet M33 ładnie było widać, choć już nie tak jak Andromedę. Jesienne niebo z dala od dużych miast i w miarę przejrzyste niebo na prawdę pozwalają na zobaczenie wiele! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mamy najlepszy przyklad , co potrafi ciemne niebo !  Zapewne Gdynia prześwietlona "do imentu" a ja na wsi w Małopolskim widzę M31 gołym okiem !

A to mam prawie 78 lat, wapniak jestem :) A przez lornetkę - to już super oglądanko M31 czy M42 czy M13 itp itd

 

Marcinie , Szczyrk też chyba prześwietlony , światła od Bielska B. , Zywca ... Nawet jeśli gdzieś byłeś dalej od "kurortu " - to z drugiej strony

Wisła itd

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zbignieww napisał:

Marcinie , Szczyrk też chyba prześwietlony  , światła od Bielska B. , Zywca ... Nawet jeśli gdzieś byłeś dalej od "kurortu " - to z drugiej strony

Wisła itd

W porownaniu z Krakowem, to nie ma o czym mówić. Robiłem ze zbocza Klimczoka. Nie były to Bieszczady, ale wtedy niebo bylo czarne, bez wilgoci, a sprzęt nic nie parował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Borowy Misiek napisał:

Który dokładnie model obiektywu używałeś, pytam bo są co najmniej 2 wersje.

Podaj jeszcze na jakiej przesłonie fociłeś.

 

Pozdrawiam

Obiektyw DX AF S f/4-5.6 ED, bez VR, plastikowy, lekki. Niestety nie pamiętam jaką dałem przesłonę, ale nie mniejszą niż 6.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dziki napisał:

Też chciałem to napisać - jak na zooma to gwiazdki fantastyczne!

Dzięki, ręcznie ustawiana ostrość na LV. Choć to oczywiście cropy.

Niekiedy jednak bywa, że w jednym miejscu kadru gwiazdy są ostre, a po drugiej stronie fatalne - jakby oś optyczna nie zawsze była prostopadła do matrycy. Zdjęcie obiektywu i założenie na nowo pomaga. Może to sprawa plastikowego mocowania? Jak trafię kiedyś okazję, to pewnie kupię stałe 200mm pod Nikona,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Krakowskie ciemności po północy zmotywowały mnie do zrobienia zdjęcia okolic Phada.

 

Zdjęcie 1 i 2(opis). zawiera cały kadr (bez cropu ale z resizem), z niego potem powycinałem większe zbliżenia:

3 - okolice Phada bliżej,

4 - prawy górny narożnik 100% (NGC 4088)

5. - M109 100%

 

Nikkor 55-200mm (200mm, f/5.6), Nikon D5300, SW Adventurer, 60x30s., ISO 1600.Phad_1.jpg

Phad_1_opis.jpg

Phad_2.jpg

NGC_4088.jpg

M_109.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Przy ogniskowej 200mm i tym montażu 30s. to chyba max. Klatek 60s. dużo by trzeba było odrzucać.

Materiału powinno być więc 10x więcej, to prawda. Ale albo chmury kończą sesję, albo nie mogę sobie pozwolić na zbyt długie siedzenie na polu w nocy, bo rano inne zajęcia. Dlatego cieszy mnie choć to, co jest, a może w końcu zgra się czas i warunki, by zrobić jedno zdjęcie a porządnie :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.