Skocz do zawartości

Arduino - prośba o pomoc


AdamK

Rekomendowane odpowiedzi

Dla porządku w temacie chciałem poinformować zainteresowanych tematem, że udało mi się zaadoptować maską Bathinowa poruszaną miniaturowym serwem modelarskim do odrośnika mojego SW 80ED. Maska w trakcie ruchu dostaje trochę drgawek, ale w sumie jest super i wszystko ładnie działa z programem na Arduino Uno podrzuconym przez @szuu

Niestety nie udało mi się zrobić krótkiego filmiku jak to działa, bo wszystkie pliki jakie zrobię moim telefonem są jakieś duże, za duże. Dlatego wrzucam tylko zdjęcie , które daje pogląd jak to zrobiłem (na zdjęciu sam odrośnik z maską).

41433395_odronik.thumb.jpg.82edfcc7aed9e2603a2f27dcefb179ba.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :)

Mi chodzi po głowie trochę inny układ, jedna obejma, z jednej strony serwo z maską, po przeciwnej drugie z flatownicą, serwa 360 stopni zamontowane z osiami obróconymi o 90 stopni tak aby jeden i drugi element po otwarciu (270 stopni) oparł się delikatnie o odrośnik/tubę i jak najmniej robił za żagiel. Logika sterowania wykluczająca zamknięcie obu "pokrywek" na raz :)

Może kiedyś pogłówkuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 21:26, AdamK napisał:

udało mi się zaadoptować maską Bathinowa

1. Adaptacja to nie to samo co adopcja.. no chyba, że będziesz brał 500+ na tę maskę Bahtinowa.

2. Serwo masz strasznie marne. Nie wróżę sukcesów. Kup coś z metalowymi zębatkami i większej "sile".

3. Zamykanie i otwieranie poprzez obrót to raczej słaby pomysł biorąc pod uwagę ewentualne podmuchy wiatru (żagiel się robi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kristofus napisał:

Może kiedyś pogłówkuję...

Nie inwestuj w to zbyt wiele, bo nie byłeś pierwszy :) Jest tego trochę na yt. Np.: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie widziałem, pomysł dokładnie jak z mojej głowy, krokowce od początku wydawały mi się dawać większy potencjał, pozostaje elektronika, pewnie te arduino-ascomowe rozwiązania dałoby radę zaadoptować jakoś, oskryptować, etc, muszę się w to w wolnej chwili wczytać.

No to przynajmniej zainwestuję w silniczki ;) , wyglądają na te popularne chińskie z przekładnią:  ali silniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seg napisał:

1. Adaptacja to nie to samo co adopcja.. no chyba, że będziesz brał 500+ na tę maskę Bahtinowa.

2. Serwo masz strasznie marne. Nie wróżę sukcesów. Kup coś z metalowymi zębatkami i większej "sile".

3. Zamykanie i otwieranie poprzez obrót to raczej słaby pomysł biorąc pod uwagę ewentualne podmuchy wiatru (żagiel się robi). 

Uff... malkontentom już dziękujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.