Skocz do zawartości

SW Star Adventurer czy jest ok?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy 200mm miałem max 1 min, w prawdzie na lipnym statywie, słabym wyważeniu i bez guide, ale jednak. Guide już mam, tylko jeszcze nie testowane ani razu, więc ciekawe jaka poprawa będzie, ale mimo wszystko i tak chodzi mi po głowie sprzedaż i kupienie coś w rodzaju heq5..ale jak próbowałem przy 50mm to ładnie szło po bodajże 3-4 min?
Na pewno byłoby ciekawie przy fotkach astro-krajobrazowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubiłan napisał:

Mogę zapytać w jaki sposób kolimuje się tę lunetkę?

Może koledze chodziło o justowanie lunetki. Lunetka musi być w jednej osią z biegunową montażu. W ciągu dnia można wycelować lunetkę na jakiś odległy obiekt. Jak lunetka sie obraca i obiekt się przemieszcza, to znaczy, że lunetka jest źle zjustowana i trzeba skorygować to ustawienie. Są tam jakieś małe imbusy do regulacji.

 

 

Edytowane przez Agatek
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubiłan napisał:

Mogę zapytać w jaki sposób kolimuje się tę lunetkę?

Justowanie-tego słowa mi brakło. @Agatek odpowiedziała za mnie. I błąd mój poprawiony - 67% dobrych klatek a odrzut ok. 33%.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tadeopulous napisał:

może napisz skąd jesteś - zapewne w pobliżu jest jakiś właściciel SW Adv - pomacałabyś w realu i sama zobaczyła co i jak ...

 

Tychy;)

Zastanawiam się jeszcze nad eq3-2 lub eq5,więcej niż 200mm nie będę używała,żadnego teleskopu też nie będę wieszala,od razu napiszę że heq5 i inne cuda techniki odpadają,za drogie niestety dla mnie na początek:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AnkaSkakanka napisał:

Tychy;)

Zastanawiam się jeszcze nad eq3-2 lub eq5,więcej niż 200mm nie będę używała,żadnego teleskopu też nie będę wieszala,od razu napiszę że heq5 i inne cuda techniki odpadają,za drogie niestety dla mnie na początek:(

Jeśli za SW adventurer przemawia mobilność, to eq3-2 i eg5 odpadaja. Obydwa to już ciężkie i nieporęczne kloce. Do tego zawsze trzeba dołożyć przeciwwagę. Jeśli będziesz chciała poprawić dokładność prowadzenia to zawsze w przyszłości można pokusić się o guiding. Co do Heq5 ( jeszcze cięższy :)) zawsze można pomyśleć o kupnie używanego i jest taniej. Zależy ile jesteś w stanie przeznaczyć na to hobby. Z drugiej strony wszystko zależy od tego do czego to ma służyć, gdzie to będzie używane i czy często będziesz się z takim sprzętem przemieszczać. Taki Heq5 jest stabilny, ale fajny tylko wtedy, jak nie przeszkadza Tobie, że z domu musisz wychodzić na trzy razy:P. Co do mobilnych montaży jest ich sporo na rynku. Podrzucam temat gdzie jest porównanie kilku z nich.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,no właśnie sprzęt raczej używany w domowym ogródku plus wypad pod naprawdę ciemne niebo raz w miesiącu.Nie chce też wchodzić na razie w jakieś duże koszty bo mam jeszcze inne obowiązki,pracę i podejrzewam że jakimś wielkim zapalencem nie zostanę,raczej tak czysto dla przyjemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę się dołączyć do tematu czytając posty z podlinkowanego tematu i czytając parę odpowiedzi w dziale dla początkujących zdecydowałem się na SW Star Adventurer. Docelowo chcę uzywać z maks 300mm tak jak tu w temacie. Czy będzie to dobry wybór dla osoby która ma dostęp do auta i musi poza miasto wyjechać na zbieranie materiałów? Przez niektóre tematy przewijał się HEQ5 i zastanawiam się czy takie coś tez by było do ogarnięcia poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnkaSkakanka, to w takim razie celuj w coś małego typu właśnie ten Adventurer. A najlepiej to przyjedź na zlot, będziesz mogła sobie dużo zobaczyć i dużo się dowiedzieć zamin podejmiesz decyzję o zakupie. No i ludzie tam też są całkiem spoko :happy:. Ogónie doświadczenie nie do zastąpienia przez żadne wątki na forum,

 

Godzinę temu, M.C napisał:

Jeżeli mogę się dołączyć do tematu czytając posty z podlinkowanego tematu i czytając parę odpowiedzi w dziale dla początkujących zdecydowałem się na SW Star Adventurer. Docelowo chcę uzywać z maks 300mm tak jak tu w temacie. Czy będzie to dobry wybór dla osoby która ma dostęp do auta i musi poza miasto wyjechać na zbieranie materiałów? Przez niektóre tematy przewijał się HEQ5 i zastanawiam się czy takie coś tez by było do ogarnięcia poza domem.

Wszystko jest do ogarnięcia poza domem, kwestia determinacji :).  Z SW adventurer jest na pewno łatwiej, ale ma też on swoje ograniczenia. Coś za coś.

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Agatek napisał:

Wszystko jest do ogarnięcia poza domem, kwestia determinacji :).  Z SW adventurer jest na pewno łatwiej, ale ma też on swoje ograniczenia. Coś za coś.

Dzięki, w takim razie kupię SW Adventurer, a jak wkręcę się bardziej to będziemy kombinować. Sprawdzę tylko wieczorem czy mój statyw fotograficzny da radę, jest to jakiś cięzki Manfrotto starszy model, więc myślę ze nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.C napisał:

Docelowo chcę uzywać z maks 300mm tak jak tu w temacie. Czy będzie to dobry wybór dla osoby która ma dostęp do auta i musi poza miasto wyjechać na zbieranie materiałów? Przez niektóre tematy przewijał się HEQ5 i zastanawiam się czy takie coś tez by było do ogarnięcia poza domem.

Do 300 Adventurer jest już niespecjalnym wyborem. Ewentualnie z guidingiem można walczyć, ale to mordęga, bo jakiekolwiek mikrodotknięcie sprzętu i już polarna leci.

Jeśli masz auto, to HEQ5 nie stanowiłby problemu pod względem mobilności, a wygoda użytkowania byłaby dużo wyższa. Zapinasz go do zapalniczki i focisz.

Po prostu Adventurer to lekki, ale też delikatny sprzęcik, a HEQ5 to porządna skała :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;)

Podpinam się pod ten wątek bo nie chce nowego tematu zakładać.Zdecydowalam że na razie pokusze się o SW Star Adventurer ze względu na mobilność przede wszystkim...teraz jeszcze został mi wybór lustrzanki.Mam okazję nabyć Canon eos 1100d z kitowym obiektywem plus obiektyw staloogniskowy 50mm.aparat ma przebieg niecałe 8000 zdjęć,oczywiście z drugiej ręki kosztuje 700 zł,źródło sprzedaży pewne bo to znajomy jednak nie zajmuje się astrofoto wogole i nigdy nocnych zdjęć nie robil...czy będzie to dobry wybór?jeśli nie to na co zwracać uwagę?na jakie parametry?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.