Skocz do zawartości

Pewien Teleskop ktory zamiata


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, bartoszw napisał:

Kiedyś też zrobiłem sobie porównanie mojej fotografii tego rejonu i panoramy wykonanej z powierzchni Księżyca przez Jamesa Irwina (Apollo 15). Widać to samo ukształtowanie terenu :)

Zdjęcie z innego teleskopu (Celestron C9.25), więc rozdzielczość trochę gorsza.

rima-porownanie.jpg

Coś wspaniałego!

Brawo.

Może jednak byli na tym Księżycu..?

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jerzej napisał:

Może jednak byli na tym Księżycu..?

Przecież wiadomo, że to Stanley Kubrick wszystko sfilmował.

 

Był tylko jeden problem - otóż Kubrick, jako perfekcjonista, nie zgodził się na kręcenie w studiu wśród scenografii i musieli wszystko nagrywać w oryginalnych plenerach :lol:

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

Zdradzisz, jak pokonałeś seeing? Ile sesji nadaje się do kosza, a jak często można uzyskać taki efekt? Ile robisz klatek i ile odrzucasz?

Bardzo mało. Od 2015 do 2018 roku trafiłem może na 10 nocy, które pozwalały na fotografię w tak olbrzymiej skali, wszystkie w okresie zimowym (grudzień-marzec). Jako że głównie nastawiam się na mozaiki całej tarczy, to na kadr robię stosunkowo mało klatek - zazwyczaj 400-600 z odrzuceniem 85% podczas stackowania. Teraz już sprzętowo przerzuciłem się na DS-y, ale mam w marzeniach wypożyczenie teleskopu około 20" podczas kolejnej wizyty na La Palmie i próbę uderzenia w Księżyc ze szczytu wyspy, gdzie seeing nierzadko spada do poniżej 0,5 sekundy kątowej. Wymagałoby to lekkiego przesunięcia terminu, żeby zahaczyć o większą fazę Księżyca, ale wszystko jest do zrobienia :)

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie hiper-res zdjęcie Księżyca zrobione przez @bartoszw mam u siebie w pracowni - w zaszczytnym miejscu. Generalnie przy wymiarze 1,5 metra wysokości (tyle ma ten fine art) to jest miazga. Trudno oderwać wzrok i każdy zwraca uwagę na ten Księżyc (włącznie z kurierami).

IMG_6815.jpg

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.02.2020 o 23:02, bartoszw napisał:

Teraz już sprzętowo przerzuciłem się na DS-y, ale mam w marzeniach wypożyczenie teleskopu około 20" podczas kolejnej wizyty na La Palmie

Jest gdzieś taka opcja?

 

PS. Gratuluję świetnego zdjęcia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.