Skocz do zawartości

Szukacz


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

mam zamiar zaadoptować połowę starej lornetki 10x50 na szukacz do teleskopu. Jak myślicie, jest sens "wybebeszenia" z niej pryzmatów w celu zmniejszenia strat światła, czy lepiej sobie tym głowy nie zawracać?

Wywalając pryzmaty trzeba zmienić obudowę bo całosć się wydłuży, za to obraz będzie odwrócony , tak jak w teleskopie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Lepiej zostaw ją w całości, prosty obraz ułatwi Ci na początku szukanie obiektów :):D ;D

I w tym temacie padł przypadkowo mój tysięczny post drogie koleżanki i koledzy forumowicze, ale to szybko zleciało od przenosin na nowy serwer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Przypadkowy bo nie dedykowany nikomu ani pisany specjalnie pod publikę tylko podczaspisania dwa posty dalej zorientowałem się że mam już 1002 post ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam nie przerabianej lornetki mono 10 x 50 jako celownika i jest ok.Dorobiłem tylko do podłużnego wgłębienia dopasowaną blachę z przyspawaną śrubą M6 i nakrętka motylkowa. Celownikowi dorobiłem krzyż z drucików i jest ustawiona na saturna, pozostałe obiekty wychodzą obok, ale to kwestia wprawy bo odległości są różne.

pozdrawiam andrzej z opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.