Skocz do zawartości
  • 0

Canon 6D / ASI 178


dark_24_d

Pytanie

Poradnie :szczerbaty: :hug:

Używane  Canony ostatnio lecą dość ostro z cena i ciekawe modele można wyrwać za 2K. 

Pytanie bo nie do końca potrafię ogarnąć temat z wielkością matryc itp 

 

ASI 178 MC C czy Canon 6D mod. :glasses:

Teleskop to TS-71mm f6.3

która  matryca będzie lepsza do tych szkieł ( obecnie używam canon 500D mod. ale już mam dość tego szumu ) :grin: :blink:

 

 

 
 

 

Edytowane przez dark_24_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wracając do tematu :essen:

Sprawa potoczyła się troszkę inaczej i zamiast Canona 6D decyzja padła na Nikona D610 który będzie mod.

Test pierwsze światło-TS-71-450 ( tu nic się nie zmieniło ) filtr IDAS plus Nikon D610 i ... :nerves::blink:winieta i to jaka :huh::nerves:

1×120-ISO 1600 - pogodowo wysokie chmury ale chciałem sprawdzić czy zestaw się polubi i jak wygląda ostrości na tym zestawie 

Z życiu nie robiłem flata możecie poradzić jak ugryźć temat ... 

Pozdrawiam :flowers:

 

 

Autosave.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, dark_24_d napisał:

winieta i to jaka

To jeszcze nie taka duża winieta ;)


Do tego TSa możesz zrobić flatownicę sam: 

 

Ja zrobiłem jeszcze inną. Panel podświetlany LED A4 (rysunkowy), na to warstwa albo dwie mlecznej pleksi i też działa. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego ja się boję jak ognia wszelkich apo do 6d.

Fizyki oraz optyki nie przeskoczymy. 

Ale u Ciebie i tak wyjątkowo fajnie to wyszło. Przez moment nawet się zawahałem. 

Powoli chyba dojrzewam do momentu w którym uświadamiam sobie powoli, że Canon FF, to EF i piękne wyjazdowe szerokie gwiezdne kadry , a jesli kamera dedykowana to dobry APO. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja do robienia flatów, używam matrycy LCD z mojego laptopa, i programu do testowania monitorów. Program jest dość stary, bo z lat 90-tych. Pracując w serwisie, stosowałem go do regulacji kolorów w monitorach CRT i LCD. Sprawdza się doskonale jako "flatownica". Na ekran lapcia, naciągam biały, bawełniany T-shirt, tak by nie było fałd. Przysuwam na styk, tubus teleskopu do monitora, i naświetlam. Dodatkowo, całość nakrywam czarną, nie prześwitującą tkaniną. Oczywiście, sesja odbywa się w ciemnym pokoju. Ustawiam jasność ekranu na 127, co odpowiada dokładnie barwie szarości. Jasność i kolory, można dowolnie ustawiać. Może i Wam się ten program przyda. Okienko do regulacji (ustawiania), przesuwam poza obszar naświetlania.

Bez tytułu.jpg

NoiseTest2.exe

Edytowane przez kiniu-13
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, monter napisał:

Ja zrobiłem jeszcze inną. Panel podświetlany LED A4 (rysunkowy), na to warstwa albo dwie mlecznej pleksi i też działa. 

Też tak robię ale bez plexi. Flatuje mi się bardzo dobrze.

Kupiłem tu https://pl.aliexpress.com/item/4000346414568.html

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.