Skocz do zawartości

Który APO wybrać?


diver

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bas.sic napisał:

Z chęcią, ale nic więcej nie wiem :)
Taka zapowiedź pojawiła się na stronie SharpStar, póki co nic więcej nie wiadomo, ale zapowiada się obiecująco.

 

zapowiada się obiecująco?

a po czym wnosisz? Po kolorze tuby czy czcionce napisów? :)

nie obraź się to nic osobistego, po prostu śmiesznie wygląda

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZbyT napisał:

zapowiada się obiecująco?

a po czym wnosisz? Po kolorze tuby czy czcionce napisów? :)

nie obraź się to nic osobistego, po prostu śmiesznie wygląda

 

pozdrawiam

Dla mnie tak.... zapowiada się obiecująco.

Jeśli będzie miał dedykowany reduktor/flatener  który da fajne obrazy to dla mnie jest ok.

A dlaczego tak sądzę:

- średnica 94 mm - to na moje potrzeby już sporo

- waga 3,3 kg - na wyjazdowe astrofoto idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kurna.... miesiąc temu zamówiłem III... a teraz dają IV i jeszcze w tej samej cenie? Dobrze że jeszcze nie wysłali. Pisze do nich!

Edit: Pisałem z FLO. Jakby ktoś się zastanawiał czym różnią się wyglądające tak samo WO GT81 III v2019 i WO GT81 IV v2020 to ponoć w 2020 dodali możliwość regulacji kąta kamery. W sensie dają rotator w zestawie za tą samą cenę. Także spoko. Reszta jest identyko.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 12:15, Sebastianus napisał:

Właśnie przyszedł :) jeszcze ciepły. WO GT81 IV v2020 z roto w standardzie + flattener. Na dobry początek nowego setupu :) 

F0E20EAC-459E-40A0-9A94-975C9A111B45.jpeg

 

To czekam teraz na nowego, czerwonego Astrolinka od @jolo, który to będzie miał USB Hub'a :D 

 

 

Edytowane przez wismat
  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Dotarł dosłownie przed chwilą. Jeszcze ciepły :-)

Niestety DHL dał ciała na całej lini. Najpierw zgubili (tak - zgubili - choć zakładam, że ktoś ukradł) teleskop i FLO musiało mi wysłać drugi. A teraz zapomnieli jeszcze dostarczyć korektor, mimo że jest na magazynie we Wrocławiu i miał być dziś doręczony. Pani na infolinii stwierdziła, że dziwne, że miał dzisiaj wyjść, że został na terminalu. Ech... amatorszczyzna.

20200703_143534.jpg.4449ad351296c49a6b650856a89bb444.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, holeris napisał:

To i ja się pochwalę. Dotarł dosłownie przed chwilą. Jeszcze ciepły :-)

Niestety DHL dał ciała na całej lini. Najpierw zgubili (tak - zgubili - choć zakładam, że ktoś ukradł) teleskop i FLO musiało mi wysłać drugi. A teraz zapomnieli jeszcze dostarczyć korektor, mimo że jest na magazynie we Wrocławiu i miał być dziś doręczony. Pani na infolinii stwierdziła, że dziwne, że miał dzisiaj wyjść, że został na terminalu. Ech... amatorszczyzna.

imageproxy.php?img=&key=315626ff7a94c341

Trzeci. U mnie prawie dokładnie to samo: przyszedł GT81 w jednej paczce, DHL zgubił drugą z akcesoriami. Ale przyznać muszę profesjonalne podejście DHL w rozwiązaniu sytuacji (telefoniczny i mailowy kontakt). FLo dosyła drugą paczkę, chociaż znów trzeba czekać parę tygodni, bo nie mają wszystkich części na stanie.... finał taki, że musiałem skonfigurować starego Newtona na najbliższe weekendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelpm napisał:

(...) DHL zgubił drugą z akcesoriami (...)

Hahaha, to któs sobie skompletował zestaw. Twój korektor + mój teleskop :D

Ja niestety dobrego słowa o supporcie DHL nie mogę powiedzieć. Non stop jakieś obiecywanie, że ktoś zadzwoni, że dzadzą znać, że w ciągu godziny będzie kontakt. Do tego 2 pomyłki przy jednym zamówieniu. Zagubiony teleskop. Oraz korektor, który kurier miał niby wziąć, no ale jakoś nie wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, pawelpm napisał:

Jestem świeżo po pierwszych dwóch nocach z GT81. Bardzo, bardzo w porządku jak dla mnie. Duża satysfakcja.

Czy mógłbyś pokazać jakieś klatki przykładowe? Chciałbym zobaczyć kształt gwiazd oraz jakość narożników. 

 

Edytowane przez Robson_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dopadł tytułowy dylemat: Który APO?

 

Powiedzcie mi proszę, jaki poziom cenowy jest absolutnym minimum do astrofotografii? Czy między SW ED a WO GT jest duża różnica jakościowa odpowiadająca różnicy cenowej? Jeśli tak, to na czym polega? A może SharpStar i najnowsza ich zabawka: Askar FRA?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 12:34, Robson_g napisał:

Czy mógłbyś pokazać jakieś klatki przykładowe? Chciałbym zobaczyć kształt gwiazd oraz jakość narożników. 

 

@Robson_g Tak wygląda pierwsze światło GT81 z redukcją 0x8 z ASI1600MM po ustawieniach wg wcześniejszych wyliczeń, jeszcze bez dalszych prób ustawień dystansu. 

10s L

850432881_testgt8110s.png.77329ee799140b0a60d9b5a52de3eb66.png

300s Ha guiding

502082660_testgt81300s.png.66ae2ecd2329caaa1d17217c069461e5.png

 

 

 

Edytowane przez pawelpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.