Skocz do zawartości

Montaz Alt / AZ Skytee - 2


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam, stan wprost IDEALNY  !!!

 

Narazie tylko fotki, konkrety wieczorem .DSC07159.JPG.ecf4e040a433aa84cdb6c92641c0c383.JPGDSC07160.JPG.8f63830b8345246dde0e394ded4baf7e.JPGDSC07161.JPG.0da0ff1bad3d128075cdb77167f52a56.JPGDSC07162.JPG.23220e6e0971b492ba550413604b6c34.JPG

...no więc konkrety :

 

W teleskopy.pl nowy , ale ze statywem kosztuje 1699.- zł . Ale z kolei nie ma 2 siodełek, przeciwciężaru i dodatkowego
pręta na przeciwwagę, który może się też przydać . Ale o tym później !

Gdyby ktoś sobie te elementy musiał dokupić - zapewne zrekompensuje to cenę statywu.

W TS sama głowica też jest bez siodełek, bez przeciwciężaru i bez dodatkowego pręta - i kosztuje w przeliczeniu cca 1200.- zł

https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... -axes.html

A ponieważ mój jest w IDEALNYM WPROST STANIE , jak nowy, ze sklepu ( nawet lepiej , bo zlikwidowałem fabryczny,
lekki - ale jednak - jałowy bieg na pokrętłach mikroruchów, co nie było takie proste! Ale znalazłem
na ośkach niepozorne wkręty, które obróciłem tylko o parę milimetrów ( inaczej : parę stopni kątowych );
a była to prawie "zegarmistrzowska " praca , powątpiewm, kto by na to wpadł, mnie pomógł najzwyklejszy przypadek - porównałem obie ośki, popatrzyłem nawet przez lupę i ... eureka !!! ) -

- z powyższych powodów ustalam cenę na 1500.- zł + kurier , którego szacuję na max 50 - 70 zł

Chcę sobie kupić jakiś porządny, ale mniej sofistykowany alt/az montaż - tylko na jeden teleskop !

Jeszcze dodatkowe wyjaśnienia :

1. Mocowanie w siodełkach nie na śrubki, które kaleczą dowetail - ale na listewki dociskowe ; b. wygodne ! Teraz chyba standard !

2. Dodatkowy pręt przeciwwagi ( pionowy na fotkach ) , może się przydać np. w takiej sytuacji ( przykład ):

- po prawej stronie mocujemy teleskop o wadze 7 kg brutto ( np. z nasadką bino itp )
- po lewej stronie mamy refraktor z oprzyrządowaniem o wadze 3 kg. Trzeba go więc wyważyć , nasuwając na pionowy
pręt również 3 kg.
- dla "swiętego" spokoju mozna na poziomy pręt nasunąć odważnik 1 kg - łącznie też 7 kg

Dla dobrej pracy montażu ważne jest to wyważenie, by pokrętła mikroruchów pracowały płynnie, jak "po maśle " a cała mechanika
miała długą żywotność .

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBNIZKA CENY - 1300.- ZŁ + KURIER

Jeszcze raz chciałbym zwrócić uwagę :

Kupowałem go w APM za wyższą cenę , ale w komplecie był przeciwciężar . APM wprawdzie zniżył cenę na 321 euro - ale już
bez przeciwciężaru ! Tak nas robią " w balona" , bo kto to pamięta czy wie, że w wyższej cenie był z przeciwciężarem.

https://www.apm-telescopes.de/en/mounts ... ipod1.html

Dodatkowo dorobiłem drugi pręt do przeciwwagi - widoczny na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.