Skocz do zawartości

Usuwanie gwiazdek - porównanie kilku możliwości


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli generalnie mamy gotowce - w kolejności jakości obróbki - według moich testów:

Najlepszy:

1. Starnet++ ( lepsza wersja jako plugin do Pixa)

2. Straton

3. Annie's Astro Action dla PS

 

No i tutoriale Adama. Dla mnie najlepiej działa się na Starnet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby w tym temacie załączyć surowy plik który będzie testowany (także do pobrania i próbowania dla innych) oraz efekty usunięcia gwiazd na tym pliku różnymi metodami :) wiem, że to sporo dodatkowej roboty dla Autora, ale może jak znajdzie chwile :uhm:

 

Astronomia to głównie gwiazdy a bez nich mgławice są ciekawsze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o Starnet, ale nie ma go w porównaniu?

Czym jest algorytm "Tayson"? :) Na której metodzie bazuje ta wersja?

9 minut temu, HAMAL napisał:

Fajnie by było, gdyby w tym temacie załączyć surowy plik który będzie testowany (także do pobrania i próbowania dla innych) oraz efekty usunięcia gwiazd na tym pliku różnymi metodami :)

No tak właśnie jest. Każda warstwa to inna metoda plus oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tayson napisał:

algorytm Tayson to polaczenie calego mojego doswiadczenia :)

Możesz przecież pokazać tylko wynik, reszta tajemnica przepisu kucharza :D 

 

Chciałem przy okazji wypróbować moje prymitywne poczynania w tym zakresie z profesjonalną robotą dedykowanych metod :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wessel napisał:

Czyli generalnie mamy gotowce - w kolejności jakości obróbki - według moich testów:

Najlepszy:

1. Starnet++ ( lepsza wersja jako plugin do Pixa)

2. Straton

3. Annie's Astro Action dla PS

 

No i tutoriale Adama. Dla mnie najlepiej działa się na Starnet.

 

Jako początkujący zbieracz fotonów, podzielę się swoimi uwagami i opiszę jakie mam doświadczenia, jest to zbierzne z tym co napisał wessel. Zaczynałem od Stratona ale.... coś nie do końca byłem zadowolony. Najlepiej funkcjonuje przy suwaku max w lewo. Mam wrażenie, że gubi szczegół, poprzez, jakby to nazwać takie rozmycie, daje obrazy bardzo miękkie. Bolączka moich zdjęć, bo ja usuwam w obróbce gwiazdy ze wszystkich warstw NB. Spróbowałem Starnet++. I tu szczegół, detal był rewelacyjny, ale wyłazi mi straszna "kasza". W przeciwieństwie do Stratona zdjęcia są bardzo "twarde". Na obecnym etapie nie opanowałem jeszcze, jak okiełznać processingowo ten problem. Musze tak jak Tayson znaleść własne podejście / workflow. Potencjał duży. Nie wiem jak to działa w PIX, bo nie mam. Annie's Astro Action tylko w szczególnych przypadkach używam jak Straton mnie zawodzi.  

Troy's Astro Action się według mnie nie nadaje, daje po usunięciu gwiazd jakieś straszne plamy. Porażka. 

Generalnie ładnie usuwanie gwiazd to sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pablo12311 napisał:

Bez sensu, dziecinada.

Dziwię się, że to tak odebrałeś. 

 

Wrzucajac te porównania chcialem pokazać "że mozna". Poza tym Maciek w drugim poście bardzo wiele wyjaśnił. 

 

Gdyby mi kilka lat temu wpadło do ręki takie zestawienie na pewno nie odpuściłbym i drążył temat. Bardzo cieszyłbym się, że nie muszę podążać ślepą uliiczką dziesiątek niesprawdzonych metod. Ogólnie podziękowałbym za wskazanie kierunku. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ale o programie Starnet++ już dawno było pisane oraz o tym, że miejscami wychodzą artefakty, które należy usunąć aby było dobrze.

No ale skoro to tajemnica to wybacz.

Porównanie na warstwach w PS różnych pluginów do usuwania gwiazd to już większość zrobi o ile ktoś wszystkie posiada.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo12311 napisał:

Porównanie na warstwach w PS różnych pluginów do usuwania gwiazd to już większość zrobi o ile ktoś wszystkie posiada.

Dlaczego więc nikt wcześniej tego nie wrzucił na forum? Chyba że mi umknęło. 

 

Chyba trzeba się wyciszyć na kilka miesięcy jak @HAMAL... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pablo12311 napisał:

Porównanie na warstwach w PS różnych pluginów do usuwania gwiazd to już większość zrobi o ile ktoś wszystkie posiada.

Nie rozumiem intencji Twoich wypowiedzi. Dla mnie takie porównanie jest cenne.

Ja chętnie zobaczę rozwinięcie tego tematu, choć sam nie wiem o co pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

Tak, z malym ale...

Do nr1 trzeba wypracowac odpowiednie podejscie. Z automatu dziala fajnie, ale dopiero po dopieszczeniu workflow pokazuje pazur! Dobry tydzien glówkowałem jak wyciagnąć z niego max możliwości.

Tydzień czasu trwało uczenie sieci neuronowej na własnych danych ;).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tayson napisał:

sadzac po zagorzalej dyskusji watpie, zeby temat znacząco sie rozwinal.....

No tak, bo po co usuwać z nieba gwiazdki?? ;) Przecież to właśnie one stanowią "szkielet" kosmosu. W nich skoncentrowana jest zapewne największa ilość materii. I rzecz najważniejsza: gwiazdy to podstawa wizualnej estetyki nieba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 14.02.2020 o 10:41, Tayson napisał:

Tak, z malym ale...

Do nr1 trzeba wypracowac odpowiednie podejscie. Z automatu dziala fajnie, ale dopiero po dopieszczeniu workflow pokazuje pazur! Dobry tydzien glówkowałem jak wyciagnąć z niego max możliwości.

Dziś przymierzyłem się do Starnet i tam nie ma żadnych opcji . Możesz @Tayson uchylić rąbka tajemnicy jakie manewry można tam zrobić?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Usuwanie gwiazdek - porównanie kilku możliwości

Instalując go do pixa masz nowy proces. 

Zerknij to manuala, tam jest wszystko ładnie opisane. 

 

Mając pixa kopiesz pliki gdzie trzeba, zasysasz z pixa nowy proces i już 

 

 

Bez pixa trzeba się bawić w edycję nazwy pliku wejściowego w pliku wykonawczym (chyba *.bat)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje pytanie które zadał diver. Po co usuwać gwiazdy? W praktyce oznacza to więcej kłopotów przy obróbce, przy chyba nikłych korzyściach w dzisiejszej wersji pixa.. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.